Чиновника Міноборони, обвинуваченого в хабарах на 3,1 млн, помістили в «елітне» СІЗО

BFM.ru з'ясував, що офіційне звинувачення чиновнику Міноборони пред'явлено на набагато меншу суму - 3,1 млн рублів. Раніше газета «Комерсант» повідомляла про суму 100 млн рублів. Олександр Горшколепов вже клопотав про угоду зі слідством BFM

Фото: PA Photos / ТАСС

Головне військове слідче управління СКР по Москві (ГВСУ СКР) пред'явило офіційне звинувачення високопоставленому співробітникові Міноборони Олександру Горшколепова. Як вдалося дізнатися BFM.ru, йому ставиться два епізоди отримання хабарів (ч.6 ст. 290 КК) на загальну суму 3,1 мільйона рублів. Відразу ж після затримання він визнав свою провину і подав клопотання прокурору про укладення досудової угоди зі слідством про співпрацю.

Свідчення 35-річний Олександр Горшколепов дав у присутності так званого «безкоштовного» адвоката - захисника, якого йому призначили від держави в порядку статті 51 КПК. Пізніше в справу вступив адвокат за угодою - Олексій Дудник. У числі колишніх клієнтів захисника, наприклад, заступник директора дирекції зовнішнього боргу ЮКОСа Володимир Переверзін і екс-начальник Центру управління матеріально-технічного постачання МВС Росії, генерал-майор внутрішньої служби Володимир Чеішвілі.

Спецізолятор для VIP

Як вдалося дізнатися BFM.ru, Олександра Горшколепова затримали в ніч на 4 березня в будівлі ГВСУ СКР по Москві, куди чиновника викликали увечері 3 березня для допиту по іншій справі. Представники слідства оголосили, що на нього «вказали очевидці, як на особу, яка вчинила злочин».

5 березня чиновника доставили в Савеловський суд Москви. Слідство наполягало на його арешт. Захист же клопотала про обрання затриманому м'якшою запобіжного заходу, незв'язаної з позбавленням волі. Зокрема, Олексій Дудник попросив відпустити свого клієнта під домашній арешт або під заставу. «Суддя навіть не поцікавилася, яку суму Горшколепов або його родичі готові внести. Вона запитала у слідчого, чи можливе застосування іншої, більш м'якою запобіжного заходу, але слідчий заявив, що немає, і після цього клопотання про арешт було задоволено », - розповів юрист BFM.ru.

Суд погодився з доводами слідства про те, що, перебуваючи на волі, підозрюваний може втекти або перешкодити розслідуванню, вчинивши тиск на свідків з числа підлеглих йому співробітників або ж знищити докази. Горшколепов був поміщений в СІЗО до 3 травня. Він виявився не в слідчому ізоляторі «Лефортово», як писали ЗМІ, а в «елітному» спецізоляторі № 99/1, розташованому на території «Матроської тиші». Там свого часу містилося багато іменитих арештантів, наприклад, колишній глава ЮКОСа Михайло Ходорковський. Родичі вже встигли принести йому туди передачі. 6 березня захист оскаржив рішення про арешт Горшколепова в Мосміськсуді. Дата судового засідання там поки не призначена.

Чиновник і справа «Агропрома»

Про затримання високопоставленого чиновника Міноборони стало відомо напередодні. В поле зору правоохоронних органів Олександр Горшколепов потрапив минулої осені, після того, як Головна військова прокуратура перевірила діяльність компанії ВАТ «Агропром» - дочірньої структури «Оборонсервіс» (був перейменований у ВАТ «Гарнізон»). За даними газети «Коммерсант», військові слідчі виявили кілька епізодів зловживань посадовими повноваженнями (стаття 201 КК РФ). Збиток ГВП оцінила 16,6 млн рублів.

Один з випадків був пов'язаний із закупівлею «агропрому» дизайнерських меблів і побутової техніки на прохання Горшколепова. Він планував обладнати нею кабінети співробітників департаменту. На ці потреби було виділено 2,56 мільйона рублів. Інший випадок стосувався виділення близько 600 тисяч рублів для участі співробітників «Агропрома» в діловому тренінгу. На ділі гроші були витрачені на оплату корпоративу для співробітників компанії.

Основні претензії по діяльності «Агропрома» наслідок адресувало екс-гендиректору компанії Федору Зорова. Втім, йому поки не пред'явили офіційного звинувачення. Однак в ході розслідування зловживань в «Агропромі» розкрилися епізоди отримання хабарів заступником начальника департаменту майнових відносин Міноборони Олександром Горшколепова, стверджує газета.

За відомостями видання, фактично, мова йде про отримання хабара за торгівлю посадами в структурах Міноборони. Одним з посередників при передачі грошей нібито виступав родич чиновника - чоловік однієї з його сестер Сергій Дробиш, який очолював одну зі структур «Оборонсервіс» - ВАТ «Виробничо-експлуатаційне управління».

Дробиш, як і Горшколепов, заарештований і дає свідчення.

два епізоди

Як стало відомо BFM.ru, 15 березня ГВСУ по Москві пред'явило Горшколепова звинувачення лише за двома епізодами, а не восьми, як раніше писав «Комерсант». І мова в них йде про суми в рази менше 100 млн рублів. «У звинуваченні фігурує два епізоди. В одному мова йде про отримання 1,1 млн рублів, у другому - 2 млн рублів », - повідомив BFM.ru адвокат Олексій Дудник. Він відмовився розкрити які-небудь подробиці справи, сказавши лише, що хабародавцем по обом епізодом проходить один і той же чоловік.

Дії Олександра Горшколепова слідство кваліфікувало за частиною 6-ї статті 290 КК РФ (отримання хабара посадовою особою в особливо великому розмірі). Чиновнику загрожує від 8 до 15 п'ятнадцяти років позбавлення волі зі штрафом у розмірі семідесятікратной суми хабара.

Угода зі слідством

Обвинувачений вважав за краще дати свідчення по двом пунктам звинувачення. Як стало відомо BFM.ru, Горшколепов звернувся з клопотанням про укладення досудової угоди про співпрацю. Згідно із законом, в цьому випадку обвинувачений повинен подати відомості про інші злочини або осіб, які брали участь у злочині.

Зараз звернення знаходиться на розгляді у прокурора московського гарнізону. Якщо він затвердить угоду зі слідством, то в майбутньому чиновник зможе розраховувати на покарання, рівне половині від максимального терміну - 7,5 років.

Олексій Дудник підтвердив BFM.ru, що його підзахисний має намір укласти угоду зі слідством. «Відповідне клопотання було подано ще 4 або 5 березня березня, проте до цих пір результат його розгляду нам невідомий», - сказав адвокат. Він спростував минулий інформацію про те, що його підзахисний напередодні нібито переведений до психіатричної лікарні Бутирській СІЗО. «Я вчора відвідував його в спецізоляторі 99/1, і ніхто його нікуди переводити не збирався», - підкреслив Дудник. Від подальших коментарів адвокат відмовився, пославшись на підписку про нерозголошення даних попереднього слідства.

На зміну «команді» Васильєвої

Варто зазначити, що до Міністерства оборони Олександр Горшколепов прийшов після скандалу, який вибухнув при попередньому міністрі оборони Анатолія Сердюкова. Його команду на чолі з екс-керівником департаменту майнових відносин Євгенією Васильєвої запідозрили в продажу військового майна за заниженою ціною. Збиток по так званій «справі« Оборонсервіс »наслідок оцінило в 3 млрд рублів. Кримінальну справу коштувало Сердюкову посади. На посту міністра оборони його змінив Сергій Шойгу. Васильєва ж села на лаву підсудних. В даний час судовий процес над нею, який проходить в Пресненський суді Москви, наближається до завершення. Екс-глава ДІО провину заперечує, стверджуючи, що діяла в рамках закону. Допитаний в якості свідка Анатолій Сердюков її повністю підтримав.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация