Чисельність європейських мусульман стрімко зростає

24 04 2009

Важліво

Частка вихідців з ісламських країн в Євросоюзі до 2050 року може скласти третину або навіть половину населення ЄС. Такі дані були озвучені на сесії ПАРЄ в доповіді "Європейські мусульманські громади перед лицем екстремізму".

24 04 2009   Важліво   Частка вихідців з ісламських країн в Євросоюзі до 2050 року може скласти третину або навіть половину населення ЄС

Частка вихідців з ісламських країн в Євросоюзі до 2050 року може скласти третину або навіть половину населення ЄС. Такі дані були озвучені на сесії ПАРЄ в доповіді "Європейські мусульманські громади перед лицем екстремізму", - повідомляє Regions.ru. Теракти останніх років змусили європейців розкрити очі - їх безпеки загрожують не іноземці, а співгромадяни, що народилися і виховані в Європі. Відповідальність за такий стан справ, на думку доповідачів ПАРЄ, лежить як на європейських урядах, "створюють грунт для екстремізму", так і на ісламських організаціях, яких розплодилося на континенті безліч.
> Як заявив в ході дебатів британець Майкл Хенкок, головна небезпека в "ладі" - компактному проживанні мігрантів та їхніх нащадків: "У такій ситуації будь-який імпортується з-за кордону імам може налаштувати жителів як завгодно". З ним погодився депутат з Литви Егідіюс Варейкіс, який відзначив, що більшість мусульман не мають наміру брати європейські правила.
> У доповіді пропонується кілька способів вирішення проблеми: боротьба з ісламофобією (перш за все через ЗМІ), відстеження закордонного фінансування ісламістських об'єднань, організація "підготовки імамів на місцях", залучення мусульман в суспільне життя і формування "світської ісламської" інтелігенції.
> Основними опонентами доповіді ПАРЄ були турецькі парламентарії. Озлем тюрків таврувала європейські ЗМІ за карикатурні скандали. Її колега по делегації Біргіт Келеш нагадала, що ісламофобія в Європі почалася задовго до 11 вересня, "європейці ж взагалі не віддають собі звіту, що іслам - це релігія, яка не містить екстремізму". За її словами, в Європі не розуміють, що мусульмани можуть побудувати світська держава, хоча серед членів Ради Європи таких уже три - Туреччина, Албанія і Азербайджан.
> У спробах знайти вихід з ситуації, що склалася Париж і Берлін запропонували ідею формування Середземноморського союзу. Про неї на сесії ПАРЄ говорили канцлер Німеччини Ангела Меркель і глава МЗС Франції Бернар Кушнер. На думку одного з авторів проекту Ніколя Саркозі, союз - це панацея в тому числі від напливу мігрантів-мусульман. Вони нібито зможуть залишатися в своїх країнах, яким ЄС надасть фінансову допомогу, а в майбутньому, можливо, і запросить вступити в Євросоюз. Однак багато учасників сесії ПАРЄ констатували: якщо і вийде відродити Римську імперію, то це буде імперія часів занепаду.
> Дані ж про кількість мусульман, які проживають сьогодні в європейських країнах, говорять самі за себе. Так, в Бельгії мусульмани складають 4% населення (718 тисяч осіб); у Франції чисельність мусульман (нижня межа) - понад 4 млн, до яких в останні роки додалося 40 тисяч звернених в іслам французів; в Нідерландах живе 700 тисяч мусульман (5%); в Великобританії мусульман налічується 1,5 млн, а також 10 тис. новонавернених в іслам корінних британців; в Австрії мусульмани становлять 4,2% населення; в Німеччині 3,3 млн мусульман і ще близько 100 тис., які прийняли іслам; в Італії живе близько мільйона мусульман, не менше 700 тисяч їх в Швейцарії, майже по півмільйона в Швеції та Іспанії.
"> Як видно з наведених вище цифр, чисельність європейських мусульман зростає не тільки за рахунок міграційного припливу або високого рівня народжуваності, а й за рахунок новонавернених - етнічних німців, французів, англійців і інших європейців, які прийняли іслам. Неофітів вже налічується сотні тисяч. Віру в основному змінюють європейські жінки - вони випереджають чоловіків у пропорції чотири до одного.

Теги:


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация