«Чистки» в БПП. Чи погодяться зайняти місце тушок Бригинець і Білоцерківець?

  1. Чи законно рішення з'їзду?
  2. Чи було на з'їзді більшість?
  3. Чому саме Фірсов і Томенко?
  4. Хто такі Бригинець і Білоцерківець?
  5. Чим партійні чистки в «БПП» загрожують «незручним» депутатам від інших фракцій?

9:15

Позбавлення Фірсова та Томенко мандатів може стати першим сигналом до партійної чистки всіх парламентських партій.

В кінці минулого тижня Україну струснула чергова політична сенсація - на з'їзді партії «Блок Петра Порошенка« Солідарність »делегати проголосували за позбавлення депутатських мандатів народних депутатів України від« БПП »Єгора Фірсова та Миколи Томенка.

Не встигли ЗМІ вдосталь обговорити тему з рішенням з'їзду, як вчора ввечері на всіх чекала нова сенсація - на засіданні 28 березня Центральна виборча комісія прийняла рішення про дострокове припинення депутатських повноважень Фірсовим і Томенко. Їх місця в парламенті, за даними ЦВК , Займуть Олександр Бригинець (номер 75 у виборчому списку «Блоку Петра Порошенка») і Дмитро Білоцерківець (номер 76).

«ЦВК, обрана Януковичем, не може служити народу і Конституції! Найкраще підтвердження цього - виборче позбавлення мандатів Фірсова та Томенко, перемога Вілкула і всі маніпуляції за останні два роки. Якщо Президент не змінить ЦВК, ЦВК змінить Президента », - упевнений політолог Микола Давидюк.

У ЦВК всю відповідальність за те, що відбувається покладають на політиків.

«Чисто українська реальність: ще 25 березня політична партія в особі вищого керівного органу (з'їзду) через добровільний вихід з фракції припиняє достроково повноваження двох народних депутатів України (Миколи Томенка та Єгора Фірсова). Але «винуватою» в цьому намагаються зробити ... ЦВК, яка заповнила вакансії двох народних депутатів України у Верховній Раді України », - підкреслює заступник голови ЦВК Андрій Магера.

Чи законно рішення з'їзду?

Так чи інакше, а підставою для рішення ЦВК про позбавлення Томенко і Фірсова мандатів стало відповідне рішення з'їзду «БПП». У партії зазначають, що все законно.

«Вони (Єгор Фірсов і Микола Томенко, - FaceNews), обрані за списком партії, вийшли зі складу фракції. Конституція прямо вказує, що в цьому випадку депутатські повноваження достроково припиняються. Натяки, що немає закону, за яким має відбуватися це дострокове припинення, недоречні. Конституційний суд давно встановив, що Конституція - закон прямої дії », - відзначає голова парламентської фракції «БПП» Юрій Луценко.

На підтвердження своїх слів політик наводить цитату 81 статті Конституції України, де сказано, що однією з причин дострокового припинення повноважень народного депутата є вихід народного депутата України зі складу фракції, від якої він обирався.

Однак заява Луценка одразу в коментарях під записом в соціальній мережі оскаржив екс-колега по партії, заявивши, що «БПП» надходить незаконно.

«Юра, повторюся, що не ганьбися! Ти знаєш, що 19 стаття Конституції України, теж прямої дії, передбачає, що всі державні органи повинні діяти в межах повноважень та у спосіб, передбачений законом. Так ось, у жодного державного органу немає повноважень і способу позбавити депутата за статтею 81. Якщо де знайдеш - покажи », - зазначає народний депутат України, також вийшов з« БПП », Віктор Чумак.

Один з ключових фігурантів скандалу - Єгор Фірсов - впевнений, що рішення про позбавлення його депутатського мандата незаконно.

«Конституція вказує, що повинна визначатися процедура (позбавлення мандата народного депутата, - FaceNews) з прийняттям відповідного закону, закону про так званий імперативний мандат. Такого закону, який би визначав процедуру позбавлення мандата, немає, і в цьому існує деяка складність. Другий момент це сам спосіб: якби був відкритий з'їзд, куди б запросили всіх делегатів, запросили депутатів фракції, відкрито під камерами. Якщо є проблеми, давайте приймати рішення на основі закону », - зазначає Єгор Фірсов.

Також нардеп запевняє, що це рішення не обговорювалося на фракції.

Той факт, що на фракції про позбавлення Фірсова та Томенко мандатів говорили, підтверджує і джерело FaceNews в «БПП». Однак, за словами нашого співрозмовника, це не входить в компетенцію парламентської фракції.

«Це не питання фракції, це питання з'їзду партії», - відзначають в «БПП».

Чи було на з'їзді більшість?

Незважаючи на широкий ажіотаж позбавлення депутатів мандатів в пресі і соціальних мережах, в самому «БПП» цього рішення приділили не надто багато уваги.

Так, у підсумках з'їзду про Фірсова та Томенко написали тільки одну пропозицію, і то - не уточнивши, скільки делегатів проголосували за їх позбавлення мандатів, а скільки - виступили проти.

«З'їзд партії згідно зі статтею 81 Конституції України прийняв рішення про дострокове припинення повноважень народних депутатів Томенко М.В. і Фірсова Е.П., що вийшли зі складу парламентської фракції партії «Блок Петра Порошенка», - відзначають в прес-службі «Солідарності».

Тим часом, деякі ЗМІ почали поширювати інформацію та відео про те, що на закритому з'їзді БПП не вистачило голосів, щоб позбавити мандатів нардепів Фірсова та Томенко, а результат голосування заздалегідь був записаний на листку паперу.

«Для прийняття рішень на з'їзді« БПП »цілком достатньо рахівника з заготовленим листочком результатів голосування. На першому відео чітко видно, що за позбавлення мандата Фірсова підняло руки близько 9 чоловік. Хоча рахівник оголосив 47 », - пише журналіст Євген Плінскій.

Однак джерело FaceNews в «Солідарності», який був присутній на з'їзді запевняє, що кворум був.

«Мабуть, плутанина пов'язана з тим, що частина людей, які сиділи на з'їзді, це народні депутати, які не були делегатами. Вони просто сиділи на з'їзді. А друга половина людей, які були делегатами, голосували. Не голосували саме НЕ делегати », - розповідає FaceNews співрозмовник.

На уточнююче питання про те, чи дійсно на з'їзді набралося достатньо голосів для позбавлення Фірсова та Томенко мандатів, співрозмовник відповів: «Об'єктивно, це саме так».

Чому саме Фірсов і Томенко?

Питання до з'їзду все одно залишаються, адже мандати вирішили забрати тільки у двох депутатів, хоча з парламентської фракції вийшло більше людей. Недоторканними залишилися, наприклад, Віталій Купрій, Віктор Чумак та Дмитро Добродомов.

Це може бути пов'язано зі складністю процедури позбавлення мандата, адже Томенко і Фірсов пройшли в парламент за списками «БПП», а інших обрали за конкретними виборчими округами.

Це може бути пов'язано зі складністю процедури позбавлення мандата, адже Томенко і Фірсов пройшли в парламент за списками «БПП», а інших обрали за конкретними виборчими округами

За словами політичних аналітиків, депутатів, обраних по округу, позбавити мандата складніше, ніж «списочників».

«У разі позбавлення мандата списочника, проходить наступний за списком. По-перше, позбавлення мандата того, хто обирався по округу, це менш легітимне рішення, тому що за людиною все-таки стоять виборці. По-друге, виходить, що потрібно оголошувати повторні вибори », - розповів FaceNews політичний аналітик Микола Спиридонов.

Хто такі Бригинець і Білоцерківець?

Оскільки Єгор Фірсов і Микола Томенко пройшли в парламент за списками «БПП», то в разі позбавлення їх мандатів парламентські крісла отримують наступні двоє кандидатів у списку.

«Єдиний шлях уникнути процедури позбавлення мандата - заява про повернення у фракцію. В іншому випадку місце тушок займуть Бригинець і Білоцерківець. Перший прийде в зал ВР прямо з фронту, інший - керівник столичної організації УДАРу », - відзначав після з'їзду голова парламентської фракції «Блоку Петра Порошенка« Солідарність »Юрій Луценко.

Перший прийде в зал ВР прямо з фронту, інший - керівник столичної організації УДАРу », -   відзначав   після з'їзду голова парламентської фракції «Блоку Петра Порошенка« Солідарність »Юрій Луценко

Що стосується Бригинця, то досвід роботи нардепом у нього є, адже в парламенті минулого скликання він був народним депутатом від партії «Батьківщина». Сьогодні політик є позаштатним радником міністра інформаційної політики в зоні АТО.

Однак, судячи з його Facebook , Від політики Бригинець так і не відійшов. У соціальній мережі він коментує і вибори в Кривому Розі, і кандидата в президенти США Дональда Трампа, і переформатування коаліції.

Що стосується другого кандидата, то хоч Юрій Луценко і назвав Дмитра Білоцерківця керівником столичної організації партії «УДАР», в реальності політик очолює київський осередок «Солідарності». Крім того, він також керує Департаментом благоустрою та збереження природного середовища КМДА.

До Києва Білоцерківець остаточно переїхав з Криму після анексії півострова. До цього - жив на два міста, адже працював помічником народного депутата Ігор Побер в парламенті сьомого скликання.

У ЗМІ Білоцерківця прийнято називати давнім соратником мера столиці Віталія Кличка, адже кілька років кримчанин очолював молодіжне крило партії «УДАР».

FaceNews звернувся до політика за коментарем вчора вдень, за кілька годин до рішення ЦВК про призначення його нардепом, однак соратник Кличко відмовився говорити про свої шанси зайняти депутатське крісло.

«Я зараз не коментую ці питання. Задавайте мені питання щодо Департаменту. У мене робота по місту кипить », - заявив Білоцерківець.

Керівник прес-служби «Правого сектора» Артем Скоропадський вважає, що Білоцерківець навряд чи відмовиться від мандата, адже є кар'єристом, а Бригинця варто в цей раз відмовитися від місця в парламенті.

«Замість вигнаних з Ради за критику діючої влади Фірсова та Томенко новими депутатами від« Блоку Петра Порошенка »зареєстрували Бригинця і Білоцерківця. Бригинець за часів Януковича реально боровся з режимом, був тим, кого називають «вуличним політиком» типу тодішніх Донія, Парубія, Гримчака, які в будь-який момент приїжджали в РВВС і суди підтримати пересічних активістів. Білоцерківця я знаю особисто ще по Криму не перший рік. Він дійсно боровся в Севастополі за все українське і допомагав мені пару раз в організації українських акцій в місті. Місцева «вата» ненавиділа його лютою ненавистю. При цьому він, звичайно, моторошний кар'єрист, він був в «Нашій Україні», «За Україну!», «УДАРі» і ось тепер в «БПП», так що від мандата він навряд чи відмовиться. А ось якби від мандата відмовився Бригинець - це було б дуже непогано і показало всьому, що в БПП робити нічого », - пише Скоропадський.

Тим часом, Фірсов з Томенком, схоже, не мають наміру поступатися парламентські крісла екс-колегам по «БПП».

«З з'їздом судитися я не розумію, як. Коли буде рішення ЦВК або суду, коли буде остаточне рішення, тоді я буду, напевно, готувати позов », - заявляє Томенко.

Фірсов ж поки про суд не говорить, але заявляє, що позбавлення його мандата - це політичне замовлення, за яким стоять конкретні люди.

«Замовниками цієї історії, на моє переконання, були Березенко, Кононенко і Грановський, які контролювали партію, у яких є інструменти, які і прийняли таке абсурдне рішення», - підкреслює Фірсов.

Чим партійні чистки в «БПП» загрожують «незручним» депутатам від інших фракцій?

Нардепи ініціативу стосовно позбавлення екс-представників «Солідарності» депутатського мандата пов'язують із ситуацією в коаліції.

«Для« БПП »просто принципово, щоб ті депутати, які вийшли з фракції, були позбавлені мандата, щоб зайшли« нові багнети ». Тому що в таких ситуаціях, як, наприклад, голосування за прем'єра, не вистачає голосів », - відзначає народний депутат від «Батьківщини» Олексій Рябчин.

За його словами, механізм позбавлення мандата досить спірне.

«Я вважаю, що це не дуже конституційно. Хоча є рішення Конституційного суду, на який вони можуть спиратися. Це, скажімо так, доріжка Януковича »- резюмує Рябчин.

Тим часом, політологи вважають, що причина криється не так у внутрішніх проблемах «БПП», як в дію закону про партійну диктатуру №3700.

«Офіційно Луценко говорив, що вони виключені в зв'язку з нормою Конституції, але чомусь до законопроекту №3700 нікого не виключали. У мене склалося враження, що вони говорять про Конституцію, але все-таки спираються на цей закон », - розповідає FaceNews політичний аналітик Микола Спиридонов.

За словами експерта, в законі, наприклад, прописано, що партія може викреслити зі списку тих чи інших кандидатів.

«Наприклад, грубо кажучи, від партії (в парламент, - FaceNews) проходить 50 осіб. Після навіть отримання мандата партія може викреслити зі списку з одинадцятого по двадцяте номер і взяти замість них кандидатів з п'ятдесят першого по шістдесятий номер », - пояснює Спиридонов.

Цікаво, що авторами законопроекту є лідери всіх парламентських фракцій за винятком «Опозиційного блоку», тобто Олег Ляшко, Максим Бурбак, Юлія Тимошенко, Олег Березюк, Юрій Луценко.

«Оскільки їх фракції розвалюються, дисципліни там немає, вони будуть всіма силами намагатися якось налякати депутатів ось цим законом», - упевнений політичний аналітик.

«Це партійна диктатура, але, оскільки партій як таких в Україні немає, виходить, що це диктатура власників партій», - резюмує Спиридонов.

Чи законно рішення з'їзду?
Чи було на з'їзді більшість?
Чому саме Фірсов і Томенко?
Хто такі Бригинець і Білоцерківець?
Чим партійні чистки в «БПП» загрожують «незручним» депутатам від інших фракцій?
Чи законно рішення з'їзду?
Чи було на з'їзді більшість?
Чому саме Фірсов і Томенко?
Хто такі Бригинець і Білоцерківець?
Чим партійні чистки в «БПП» загрожують «незручним» депутатам від інших фракцій?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация