Чисто англійські шпалери

  1. георгіанський стиль
  2. Вікторіанський стиль
  3. Атрибути королівської влади
  4. Клітка і смужка
  5. Флора

Нашими знаннями про англійських будинках ми багато в чому зобов'язані серіалів. «Пуаро», «Міс Марпл», «Абатство Даунтон», «Дживс і Вустер» - справжні енциклопедії англійських інтер'єрів, які наочно демонструють нам основні стилі і їх можливості. Ну і звичайно «Шерлок» з новою силою сколихнув загальну любов і викликав гострий напад англоманії.

На щастя провідні британські виробники шпалер роблять все можливе, щоб ми змогли наклеїти сподобалися зразки в своїх будинках і квартирах.

георгіанський стиль

Охоплює період правління королів Георгов, з першого і до четвертого (1714 -1830 рр). Строгість і симетрія класицизму в цьому стилі сплелась з витонченістю рококо. На стінах будинків англійських аристократів оселилися традиційні класичні орнаменти: грецький меандр, пальмети, фестони і гірлянди.

У декорі проявилася любов до всього східного, зокрема, до шинуазрі - середньовічним китайським мотивами.

А трохи пізніше до них приєдналися стебла бамбука - один з основних мотивів декору Королівського павільйону в Брайтоні, створеного за замовленням Георга IV. Інший знаменитий мотив з цієї резиденції короля - дракон. В цей же час в англійському інтер'єрі з'являються характерні квіткові малюнки з птахами в клітках або без, а також зразки з видами китайських садів і пагод.

Вікторіанський стиль

Названий на честь королеви Вікторії, яка правила Великою Британією з 1837 по 1901 рік. Це був період захоплення реконструкцією історичних стилів з неоготики на чолі. І знову не обійшлося без східних впливів - до складу Британії якраз увійшла Індія, а стіни палаців і аристократичних особняків стало модно обтягувати шовковою тканиною дамасту з щільним квітковим орнаментом, «гранатовим візерунком» або малюнком зі стилізованих ананасів.

Одним з видатних діячів вікторіанської епохи був Вільям Морріс, засновник руху Arts & Crafts . Він створив власну компанію, яка займалася виробництвом предметів декоративно-прикладного мистецтва. З фірмою Морріса співпрацювали відомі художники прерафаеліти. Надихаючись мистецтвом готики, він і сам створював прекрасні рослинні орнаменти. Вони збереглися до наших днів. Тепер їх випускають під маркою Morris & Co в тому числі і у вигляді шпалер. Одні з них взяли участь в проекті «ДО» «Англійська хата».

Атрибути королівської влади

Лілії, троянда Тюдорів, чортополох, трилисник, корони - в наш час ці атрибути королівської влади і герба можна зустріти в шпалерних колекціях ряду англійських фабрик. Це можуть бути репліки історичних малюнків або орнамент, створений з волі сучасного дизайнера.

Символи найвищої влади в декорі стін - це звичайно вільність, прояв вкрай ліберальних поглядів на королівську атрибутику. Раніше їх можна було використовувати виключно для оформлення монарших інтер'єрів.

Лілії, правда, перестали бути присутнім в гербі, а значить і в низці королівських символів Великобританії, після зречення Георга III від титулу «Король Франції» в 1801 році. А бджола, так улюблена дизайнерами, і зовсім не має відношення до британської корони - це особиста емблема Наполеона I Бонапарта.

Клітка і смужка

Ще одна позачасова тема. Так смужки, з'явившись ще в класичних інтер'єрах георгианськой епохи, дійшли до наших днів. Вони були і залишаються одним з основних мотивів в оздобленні чоловічого кабінету або бібліотеки, де зазвичай використовують смужки стриманих кольорів. А ось в інтер'єрах курортних котеджів, навпаки, традиційно переважають світлі тони або контрастне поєднання червоного або синього з білим. Сучасні дизайнери роблять з смужкою, що захочуть: її колір і ширину диктує лише їх уяву.

Теж стосується і клітини-тартана. Символ Шотландії і шотландських кланів, спочатку це був малюнок на товстої вовняної тканини, не призначалася для прикраси житлових приміщень. Але час і прогрес зробили свою справу. Тепер тартан - невід'ємна частина британської інтер'єрної традиції і відмітний знак модельєра-дизайнера Вів'єн Вествуд. До речі, знаменита клітка Burberry теж досить молода - вона з'явилася лише в 1924 році.

До речі, знаменита клітка Burberry теж досить молода - вона з'явилася лише в 1924 році

Флора

Квіти в англійському інтер'єрі - тема зовсім невичерпна. Британці великі любителі садівництва, тому не дивно, що в усі часи та епохи квіти з'являлися на стінах їх будинків в тому чи іншому варіанті: екзотичні квіти граната або сакури, класичні садові троянди або півонії, проста примула або мак.

Різноманітні були і способи зображення квітки: від контурного орнаментального до реалістичного детального. Великі або мініатюрні, в букетах або окремо вони або повністю заповнювали всю поверхню стіни, або розташовувалися смугами або по геометричній сітці на темному або світлому фоні.

Великі або мініатюрні, в букетах або окремо вони або повністю заповнювали всю поверхню стіни, або розташовувалися смугами або по геометричній сітці на темному або світлому фоні

Зараз, створюючи інтер'єр, можна використовувати весь цей рослинний арсенал. І не думайте, що це чисто жіночий мотив: при правильному підборі малюнка і кольору, шпалери з рослинністю відмінно «приживуться» в чоловічій спальні або кабінеті.

Де купити в Москві:

текст Віра Білоголова

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация