Цитати з творів святих отців. Прославлення Бога, читати онлайн

  1. прославлення Бога

<<< БІБЛІОТЕКА >>>

прославлення Бога

... Якщо хто робить що-небудь, то повинен пам'ятати про Творця предлежащей речі; т. е. якщо бачиш світло, не забудь про дарованих його тобі; якщо бачиш небо і землю, море і все існуюче, дивуйся і хай прославляє Творця; якщо одягаєш на себе одяг, пізнавай, чий вона дар, і слав промишляли про твоє життя. І просто: будь-який рух нехай буде тобі приводом до слави Божої, і ось - ти невпинно молишся. Від усього цього радіє душа, по слову Апостола (див .: 1 Сол. 5, 16-17), бо пам'ять про Бога веселить її ... (сщмч. Петро Дамаскін, 74, 169).

***

Звеличує же славу той, хто може показати закони, за якими все створено, за якими все міститься, за якими, після тутешнього домобудівництва, все доведеться на суд. Хто возмог сам споглядати все в подробиці, в ясних і незлитно уявленнях, і після того, як сам споглядав, може і іншим зобразити благість Божу і праведний суд Його, - той приносить Господу славу і честь, так само як і той, хто проводить життя, властивої тому таким спогляданням; тому що світло його світиться перед людьми, і Отець Небесний прославляється від нього і словом, і ділом, і всякого роду чеснотами. Але не приносить Господу слави і честі, хто упереджений до слави людської, хто поважає гроші, хто дорого цінує плотські задоволення, хто дивується навчань, чужим богочестія: бо як добрими справами приносимо славу Господа, так вчинок лихий виробляємо противне (свт. Василій Великий, 5, 200).

***

Посій славослів'я <Бога>, щоб потиснути тобі вінці, і почесті, і похвали в Царстві Небесному (свт. Василій Великий, 5, 213).

***

... Розумно поспішай до блаженства підносить Бога; а що йде протилежним шляхом (неможливо і висловити, в якому ступені) принижує Бога (свт. Василій Великий, 5, 216).

***

Шанує і прославляє Бога, хто виконує волю Його, а безчестить Бога, хто переступає закон Його (свт. Василій Великий, 5, 421).

***

Якою мірою Боже славослів'я, поширене врятованими вірою, множиться на землі, в такий же пренебесний сили, радіючи нашого спасіння, оспівують і прославляють Бога (свт. Василій Великий, 6, 172).

***

... Коли Бог прославляється і благословляється людьми, тоді Він, звичайно, подає рясно благословення Своє тим, заради яких Сам благословляється (свт. Іоанн Златоуст, 47, 309).

***

Не будемо ... вважати ... хвалу справою маловажним, але перш вуст нехай підносить її життя наше, і перш мови нехай звертається нашу поведінку. Тоді і мовчки ми можемо хвалити Бога і, волаючи, будемо здійснювати струнку пісня життям (свт. Іоанн Златоуст, 48, 322).

***

... Повинно хвалити <Бога> не тільки словами, а й справами, і Бог бажає особливо такої хвали, такої слави ... (свт. Іоанн Златоуст, 48, 322).

***

Яке, на твою думку, існує відстань між Богом і людиною? Хіба таке ж, яке між людьми і черв'яками? Втім, вказавши і таку відстань, я ще нічого не сказав, та й взагалі не можна про це сказати нічого певного. Але невже ти побажаєш від хробака мати велику і гучну собі славу? Отже, якщо ти і при сильному прагненні до слави не побажав би цього, то чи буде потребувати твоєму прославлянні Той, Хто вільний від такого бажання і нескінченно вище тебе? Однак, і не маючи потреби в твоєму прославлянні, Він говорить, що бажає його заради тебе. І якщо Він не погребував зробитися рабом заради тебе, то чому ти дивуєшся, що по тому ж спонуканню Він приймає і інше? (Свт. Іоанн Златоуст, 52, 577).

***

... Якби не було обіцяно і ніякої нагороди, то удостоїтися славити Бога саме по собі було б славою (свт. Іоанн Златоуст, 52, 577).

***

... Провідні гідну подиву життя, хоча мовчать, але славлять Бога, коли через них інші вихваляють Його (свт. Іоанн Златоуст, 52, 729).

***

Небеса славлять Бога не тим, що вони видають звук, але за допомогою споглядання спонукають інших до дяку; проте ж і про них говориться, що вони сповіщають славу Божу (свт. Іоанн Златоуст, 52, 729).

***

... Слава Богу віддається тоді, коли ми живемо в союзі і єднанні, коли одностайно благословляємо Бога, переносимо того, хто немічніше нас, і не зневажаємо відторгається члена (свт. Іоанн Златоуст, 52, 820).

***

Божество ні в чому не має потреби. Отже, для чого ж Він бажає, щоб ми вихваляли і прославляли Його? Для того, щоб через це поставити сьогодні тепліше нашу любов до Нього (свт. Іоанн Златоуст, 54, 11).

***

... Якщо ми будемо віддавати Йому честь, то через це собі самим доставимо честь. Подібно до того як людина, яка відкриває очі для того, щоб бачити сонячне світло, собі самому доставляє через це користь, дивуючись красі цього світила ... Так точно і навіть набагато більше (буває, коли звертаємося) до Бога: хто з подивом дивиться на Бога і віддає йому честь, той здобуває самому собі порятунок і отримує найбільшу користь ... Яким же чином, запитають, Бог прославляється, якщо він нічого не сприймає від слави, нами платіть? Таким же, як то кажуть про Нього, що він терпить голод і спрагу: все наше Він присвоює Собі, щоб, принаймні, цим залучити нас ... Щоб хоча б цим вселити нам страх; а ми, не дивлячись навіть на це, не наближаємося до Нього (свт. Іоанн Златоуст, 54, 618).

***

У тілі прославляє <Бога> той, хто не віддається блуду, хто не впивається, хто не пересичується, хто не дбає про зовнішній прикрасі, хто настільки показує дбайливості про себе, наскільки це потрібно тільки для здоров'я, хто не чинить перелюб, так само як і та , що не намащает себе пахощами, що не розписує фарбами свого обличчя, яка задоволена тим видом, яким наділив її Бог, і нічого не додає до того штучного (свт. Іоанн Златоуст, 54, 649).

***

Тоді прославляємо Бога, коли ми в усіх відношеннях буваємо справедливі, за то і самі будемо прославлені ... (свт. Іоанн Златоуст, 54, 652).

***

... Хваліть Його в голосі трубний (Пс. 150, 3) ... Якщо домагається роз'яснити собі поняття про цю згадуваної в Писанні музиці, то треба розуміти про неї так: хваліть Господа в голосі трубному, т. Е. В пам'ять про воскресіння, яке, як написано, буде по звуку трубному (пор .: 1 Кор. 15, 52). Хваліть Його у псалтирі і гуслях, т. Е. Мовою і устами, коли, як би в звучало яке, вдаряє в нас Дух. Хваліть Його в бубні та особі, т. Е. У плоті і в душі, від якої, подібно лікам, сходять прохання до Бога. Хваліть Його у струнах і органі, т. Е. В серці і в усій нутрощі, що Пророк і назвав органом. Хваліть Його в кімвалех доброгласная (Пс. 150, 3-5), тобто устами, якими псалмоспів наводиться в струнке сладкозвучіе (прп. Ісидор Пелусіот, 00, 256-257).

***

Прославляє Бога в собі не той, хто словами тільки благоговійно шанує Бога, але хто заради Бога через заповідей терпляче переносить страждання і праці. Такий взаємно Богом прославляється славою сущею в Бога, носячи в собі благодать безпристрасності як нагороду за чесноту по причастя. Бо кожен, хто прославляє Бога в собі ... прославляється через безпристрасне осяяння Божественними променями в стані споглядання (прп. Максим Сповідник, 91, 243).

***

Ніхто не може істинно благословляти Бога, якщо він не освятив тіло чеснотами і душу не просвітив істинними знаннями. Прихильність до чесноти є особа умозрітельствующего розуму, як на небо, под'емлемое на висоту істинного відання (прп. Максим Сповідник, 91, 275).

***

Слава Богу є роблення і зберігання заповідей Його; кожен християнин, яка не славить Бога виконанням наказів Його і зберіганням заповідей Його, він гірший від невірного (прп. Симеон Новий Богослов, 76, 254).

***

Колись прийшов до преподобного Еліазару помисел: творю я угодне Богові і що означають мої труди і молитви? Він помолився з особливою старанністю: «Владико, Боже, Отче Вседержителю, подай мені, як прославляти пресвяте ім'я Твоє!» Після цієї молитви він почув небесний голос: «Я кожного дня молися, кажучи:« Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління ... Господи притулок був єси нам з роду в рід ... Сподоби, Господи, в день цей без гріха збережеться нам »(113, 98-99).

Помітили помилку в тексті Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

<<< ЗМІСТ >>>

Яке, на твою думку, існує відстань між Богом і людиною?
Хіба таке ж, яке між людьми і черв'яками?
Але невже ти побажаєш від хробака мати велику і гучну собі славу?
Отже, якщо ти і при сильному прагненні до слави не побажав би цього, то чи буде потребувати твоєму прославлянні Той, Хто вільний від такого бажання і нескінченно вище тебе?
І якщо Він не погребував зробитися рабом заради тебе, то чому ти дивуєшся, що по тому ж спонуканню Він приймає і інше?
Отже, для чого ж Він бажає, щоб ми вихваляли і прославляли Його?
Яким же чином, запитають, Бог прославляється, якщо він нічого не сприймає від слави, нами платіть?
Колись прийшов до преподобного Еліазару помисел: творю я угодне Богові і що означають мої труди і молитви?
Помітили помилку в тексті?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация