Цитати року - 2017: від баклана до Шияна

Рік почався з двох слів губернатора, які визначили петербурзьку політичний порядок принаймні на кілька місяців Рік почався з двох слів губернатора, які визначили петербурзьку політичний порядок принаймні на кілька місяців   колаж Фонтанки   Це були слова   питання вирішено   , Йшлося про передачу Ісаакіївського собору Православної церкви

колаж "Фонтанки"

Це були слова "питання вирішено" , Йшлося про передачу Ісаакіївського собору Православної церкви. «За домовленістю між патріархом і мною собор збереже музейно-просвітницьку функцію», - додав тоді Полтавченко. І запустив в місті чергову хвилю протестної активності. До кінця року стало ясно, що з наскоку взяти на меті не вийшло. А в Смольний так і не подана заявка про передачу собору церкви.

Закс в році, що минає традиційно залишається основним «постачальником» «вірусних» цитат. Однак тепер в інформаційний порядок втручаються люди, здавалося б, від політики дуже далекі. Зате працюють на правильній посади. Наприклад, завгосп парламенту Олена Кукушкіна - автор зоряної цитати «даний вид не відповідає людині». А мова йшла всього лише про відвідувача, який 13 вересня намагався пройти до приймальної Бориса Вишневського, але забув краватку. «Людину не пускати, даний вид не відповідає людині», - заявила Кукушкіна, бдівшая за відвідувачами у турнікета. Спроби депутата передати гостю запасний галстук успіху не мали: «На футболку краватка не може бути надітий», - парирувала завгосп. Чим викликала жваве обговорення відповідних фасонів краваток для проходу в Маріїнський палац. рекорд популярності побив краватку 18+ . Втім, почалося все не з завгоспа, а з усе того ж В'ячеслава Макарова, голови парламенту, який в травні раптово почав боротися за «пристойний» зовнішній вигляд мешканців і відвідувачів Закса . У розпал парламентської дискусії спікер Закса звернув увагу на співробітницю комітету Смольного. «Ви б ще халат наділи. Подивіться, як ходять в Законодавчі збори депутати », - заявив Макаров привселюдно. А після літніх канікул в парламент заборонили ходити без краватки і костюма.

Міське уряд в цьому році також відзначилося кількома запам'ятовуються фразами. 20 червня голова Жілкомітета Петербурга Валерій Шиян заявив в Смольному, що за 6,8 року середня петербурзька сім'я з трьох чоловік може накопичити грошей на покупку трикімнатної квартири. І навів розрахунки. За його даними, середній дохід на кожного члена сім'ї в Петербурзі становить 41 тисячу 500 рублів. Якщо половину цих коштів кожен з членів сім'ї з трьох чоловік буде відкладати, то за 81 місяць накопичить 5,04 млн руб, що досить для покупки квартири в 54 квадратних метра. Забудовники, втім, поставилися до цього досить скептично . Пізніше чиновник ще раз пояснив, як саме він вважав .

Але самої «летючої» цитатою з Смольного в 2017-му став, звичайно ж, «Мощноклювий баклан» від віце-губернатора Ігоря Албіна. Пернатий хижак став не менш популярним, ніж коли-то «бурульки» від Валентини Матвієнко. Нагадаємо, віце-губернатор звинуватив морську птицю в псуванні даху щойно збудованого стадіону на Крестовському. «Вона (дах) витримує приголомшливу навантаження - до 400 кілограмів на квадратний метр. Здавалося б, які тут можуть бути труднощі? Виявилося, неправильно працює захист від птахів. Є така відома птиця - баклан, яка своїм потужним дзьобом руйнує цілісність плівки », - заявив Албіна. Хайп навколо баклана підняли неймовірний: справа дійшла до Вікіпедії, яка заборонила правити статтю про крилатому любителя футболу . А «Фонтанка» з'ясувала, що шкідлива птиця наслідила і нашкодила не тільки стадіону . Історія скінчилася заявою глави департаменту зі зв'язків з громадськістю ФК «Зеніт» Жанни Дембо, яка 14 вересня повідомила «Відомостям», що баклан стане символом нового стадіону .

Рік став епохальною для будівельників: в липні прийняли жорсткі зміни в 214-ФЗ про пайове будівництво. А в кінці жовтня президент Путін потряс бізнес, зажадавши за три роки поступово відмовитися від долевкі . Петербурзькі і обласні чиновники як у воду дивилися: ще у вересні заступник голови уряду Ленобласті з будівництва Михайло Москвін відверто заявив: «Дуже хотілося б скасувати 214-й закон про пайове будівництво і продавати тільки готове житло».

А девелопери почали говорити про «незміцнілі уми пайовиків». «Чиновники, політики і журналісти, перебиваючи один одного, мажуть всіх девелоперів чорною фарбою, - вважає Марк Лернер, гендиректор ІБК« Потерпілі ». - На цьому тлі незміцнілі уми пайовиків спочатку налаштовуються підозріло і агресивно. Основна маса вважає, що забудовники - «гади такі» .

Тему «гадів таких» продовжив все той же Макаров. «Хочу висловитися словами президента: оборзелі. Це навіть не називається порушення. Це називається гидоту », - заявив він про інцидент зі старовинним будинком на Ропшинською, 10, який раптово по кадастровому паспорту« помолодшав »на півстоліття, після чого забудовник отримав право на його знесення.

Популярність реплік на теми тілесного низу також як і раніше висока. Так, 8 лютого депутат Закса Андрій Анохін публічно повідомив, що у нього немає сексуального зв'язку з главою Приморського району Миколою Цедом . Причиною відвертості стали складності з наданням приміщення під приймальню в цьому районі. У відповідь на питання свого колеги Максима Резника, чи не став він «цедофобом», Анохін заявив: «У моїх відносинах з главою району немає сексуальних взаємин».

Втім, Петербург, як відомо, місто толерантне, - а значить, і віротерпимий. Особливо в Закса, що показав зразок парламентаризму, коли в кінці жовтня там посварилися Олександр Павлович (Тетердінко) і Борис Лазаревич (Вишневський). У той час як перший наполягав на заборону продажу спиртного на «Червоні вітрила» і футбольних матчах, другий заявив, що ходить пішки і краще бачить те, що відбувається в місті . У відповідь спікер Закса В'ячеслав Макаров зауважив, що Вишневський, який відмовився від службового автомобіля, часто користується його «Мерседесом». «Тільки у свята, коли їжджу в синагогу», - віджартувався опозиціонер.

Не менш яскравими ідеями обдарували громадськість і чиновники, які курирують промисловість. Так, віце-губернатор Сергій Мовчан в лютому заявив, що промисловому зростанню в Північній столиці допоможуть укладені петербурзьких тюрем . Смольний зберігає «амбітну мету зробити Петербург центром легкої промисловості», заявив віце-губернатор в ході відкриття Тижня легкої промисловості в Центрі імпортозаміщення 9 лютого. А допомогти в цьому може ФСВП, або, вірніше, виробники фурнітури для тканин, що працюють з держоборонзамовленням і тюрмами.

А в липні городяни відчули на собі принади суцільного огляду пасажирів в метро. І начальник метрополітену Володимир Гарюгін пояснював, чому йому довелося так вчинити з городянами : «Ви міркуєте так, ніби це я на дозвіллі написав закон. Ми взяли до виконання то, що є. І взяли це під великим тиском Ространснагляду і прокуратури, які масово застосовують жорсткі заходи до наших співробітників ».

А нам на «Фонтанці» рік, напевно, запам'ятається і найпотужнішою за всі роки роботи хакерською атакою , І тим, як вдалося від неї оговтатися. Головний редактор "Фонтанки" Олександр Горшков коментував: «Це тільки виглядає так, ніби вони просто хочуть закрити« Фонтанку ». Повірте, зачинити нас - це півсправи. Основне завдання інша - змусити вас читати і дивитися їх, з дозволу сказати, ресурси. Тому що ви, шановні читачі, з доброї волі робити цього не хочете. Так, і ще: на зломі сервера ця історія не закінчиться. «Погано ви цих мадярів знаєте», - говорив Швейкові старий сапер Водічка ».

Олена Зелікова, "Фонтанка.ру"

Здавалося б, які тут можуть бути труднощі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация