Цивілізації Близького Сходу

Велика частина найдавніших цивілізацій світу розташовувалася на території Близького Сходу, яка включала Месопотамію (сучасні Ірак, південно-східна Туреччина, північно-східна Сирія), стародавній Єгипет, стародавній Іран (Елам, Мідія, Парфія і стародавня Персія), Анатолію (сучасна Туреччина), Левант (сучасні Сирія, Ліван, Ізраїль, Палестина і Йорданія), Мальту і давню Аравію

Велика частина найдавніших цивілізацій світу розташовувалася на території Близького Сходу, яка включала Месопотамію (сучасні Ірак, південно-східна Туреччина, північно-східна Сирія), стародавній Єгипет, стародавній Іран (Елам, Мідія, Парфія і стародавня Персія), Анатолію (сучасна Туреччина), Левант (сучасні Сирія, Ліван, Ізраїль, Палестина і Йорданія), Мальту і давню Аравію.

У XX ст. до н. е. впала держава царів Ура в Дворіччя. Почалося смутні часи. Політична карта цивілізованого світу Передньої Азії (Близького сходу) тоді представляла собою строкату картину. На берегах Тигру і Євфрату ( межиріччя ) Ще продовжували існувати шумеро-аккадские міста-держави, влада яких поширювалася лише на невелику округу за міськими стінами. Тільки у верхній частині країни місцеві, а потім зайди касситские династії в Вавилоні і хуррити в Мітанні зуміли об'єднати досить значну територію під своєю владою. В гірських долинах Анатолії відбувалося становлення першої імперії хеттів . На Палестину, теж розділену на дрібні, ворогуючі з сторонніми семітськими династіями царства, з пожадливістю дивилися фараони з берегів Нілу.

Різноманітним було і населення цивілізацій стародавнього Близького Сходу. З півдня хвиля за хвилею наступали орди кочівників-семітів - амореев і арамеев, осідаючи в містах і розчиняючи в своїй масі їх стародавніх мешканців. З півночі в родючі долини Дворіччя спускалися разноязикіе племена касситов, луллубеев, гугіев, хурритів ... Зі сходу посилився натиск перших індоєвропейців, нащадками яких стали хетти і споріднені з ними племена Малої Азії. Із заходу на узбережжі здійснювали набіги легендарні народи моря (група середземноморських народів, рушивши в XIII столітті до н. Е. До кордонів стародавнього Єгипту і держави хетів, імовірно з регіону мікенської цивілізації ), Які зіграли основну роль в загибелі хетської держави і в історії стародавнього Єгипту періоду Нового царства.

Смутні часи тривало майже тисячу років. Побут городян і хліборобів став простіше і суворіше: позначилисятрадиції більш диких кочівників. Змінилися озброєння і способи ведення війни: головними стали колісниці, вершники, а також лук і стріли, принесені войовничими скотарями. Але храми древніх богів зберегли спадщину минулого: міфи і сказання, літературу і писемність, математику і астрономію ... Саме в цей період з'явилися знамениті закони вавілонського царя Хаммурапі, в яких було зведено воєдино всі правовий спадок шумеро-аккадської цивілізації.

У підсумку це був новий світ, схожий і не схожий на цивілізацію, створену на берегах річок Тигру і Євфрату (територія Месопотамії) в III тис. до н. е. Цей разноликий світ і став творцем нових держав - імперій Близького Сходу: Ассірійської, Вавілонської і Перської.

Доля кожної з них є яскравою і самобутню сторінку історії. Їх творці були народами, зовсім несхожими один на одного ні за способом життя, ні за віруваннями, ні за мовою. Але поступово, крок за кроком строката мозаїка культур і народів Передньої Азії перетворювалася в щось ціле, засвоюючи спадщина далекого минулого і своїх попередників, створивши в результаті колоритний, неповторний образ Сходу, звичаїв якого дивувалися сусіди, а розкіш захоплювала весь навколишній світ.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация