«Coca-Cola. Брудна правда »

Те, що Coca-Cola була винайдена фармацевтом Джоном Пембертоном, складалася з листя коки і горіхів коли, була запатентована як лікарський засіб від нервових розладів і продавалася в аптеках, відомо сьогодні кожному

Те, що Coca-Cola була винайдена фармацевтом Джоном Пембертоном, складалася з листя коки і горіхів коли, була запатентована як лікарський засіб від нервових розладів і продавалася в аптеках, відомо сьогодні кожному.

Більшість знає і те, що Санта-Клаус, яким ми його знаємо, справа рук кока-Кольно відділу маркетингу. Компанія 80 років поклала на те, щоб міцно пов'язати образ вгодованого дідка, одягненого в червоне, з сезоном головних зимових свят.

Однак мало хто здогадується про нереальною тязі коли до постійного зростання: обсягів збуту, споживання на душу населення, вартості. За часів експансії Coca-Cola в школи, наприклад, компанія вирішила, що дітям треба випивати не 1 літр коли на добу, а мінімум 3.

Подібними безсторонніми фактами з історії розвитку бренду рясніє книга «Coca-Cola. Брудна правда », що представляє собою журналістське розслідування про те, як створювався напій і розвивалася компанія в період з 1885 до нинішніх днів.

Пропоную вам почитати кілька цікавих фактів, згаданих у книзі Майкла Блендінг.

1. Coca-Cola - зовсім оригінальний напій для того часу. Було мінімум 4-5 компаній, які так само випускали «колу», але почали робити це раніше. Я вам розповідав вже про Предка «Кока-Коли»

Сучасна Coca-Cola приховує і ховає факт того, що 20 років оригінальний склад напою містив листя коки. До 1906 року ця дійсно була «кока» кола.

2. Про експансію Coca-Cola за часів Другої Світової Війни. Виявилося, що «сіяти демократію по всьому світу» придумало зовсім не уряд Штатів. Керівництво Coca-Cola довело адміністрації, що у солдатів напій асоціюється з «Батьківщиною» і Cola дала божевільне на той час обіцянку: «Кожен солдат США, в кожній точці світу зможе купити собі пляшку Coca-Cola за ціною в 10 центів».

А щоб не возити по всьому світу скляні пляшки Coca-Cola просто взяли грошей в уряду на будівництво власних заводів в Європі і Латинській Америці, на яких би розливався напій. Так Coca-Cola легко і просто, без особливих витрат до кінця війни мала частку ринку в 69%.

3. До Другої Світової війни найбільшим ринком збуту для Coca-Cola була Німеччина. І, природно, великому бізнесу наплювати на все моральні цінності й підвалини, коли починається війна - найбільший ринок збуту втрачати не комільфо. Щоб «не палить» свої кораблі і склади з колою, які їдуть до Німеччини, Coca-Cola просто побудувала на території Третього Рейху кілька своїх заводів - так простіше, дешевше, ринок насичений і громадськість мовчить.

До 1943 року у Німеччині з'явилися проблеми з цукром (тоді його в основному поставляли з Латинської Америки). Щоб заводи не простоювали технологи випустили новий напій, якому був потрібний не цукор, а витяжки з фруктів (яблучний макуха) - назвали цей напій Fanta.

4. Але, що знову ж таки, цілком логічно, у Німеччині до 1943 року проблеми були не тільки з цукром, але і з робочою силою. А де багато народу сидять і нічого не роблять? Дахау, Бухенвальд, Хелмно, Треблінка, Белжець, Собібор ... Ось там і брали «робочу силу» для виготовлення освіжаючого напою «Fanta».

5. В кінці 90-х Coca-Cola Company укладала з американськими школами так званий «договір по газованій воді». Уклавши угоду з Coca-Cola, школа позбавлялася права продавати інші напої. Більш того: школа не могла продавати нічого без схвалення компанії, яка наполягала на тому, щоб в автомати надходили її, і тільки її напої. За цей привілей Coca-Cola платила школі 3 тисячі доларів на рік - приблизно долар на учня. Протягом восьми шкільних годин діти не мали іншого джерела для втамування спраги, крім привітно миготливих автоматів кока-коли.

6. З 2001 по 2009 рік Coca-Cola підписала 85 контрактів продакт-плейсменту в кіно. Найчастіше її продуктів на екранах фігурували тільки Apple і Ford. Coca-Cola з'являється і в фільмах, орієнтованих на дітей: «Гаррі Поттер», мультфільми «Мадагаскар», «Скубі-Ду», «Ельф», «Зачарована».

7. Як влаштована бізнес-модель компанії Coca-Cola. Є Coca-Cola Enterprises (далі CCE) - це найголовніший завод, де по секретної формулою виготовляють концентрат-сироп, який при змішуванні з водою дає «Той самий смак». Є ботлери - це заводи, які розливають концентрат по пляшках і займаються його дистрибуцією. Між CCE і ботлері немає майже ніякого зв'язку, крім умов франчайзингу: купити концентрат і розлити його в фірмову пляшку.

Весь секрет у тому, звідки беруть воду ботлери, щоб розбавляти концентрат. Найчастіше вони не особливо переймаються і, наприклад, на заводі Coca-Cola в Новосибірську люди п'ю Coca-Cola з проточною водою Новосибірського водоканалу. Все просто! Немає взагалі ніяких секретів і особливих проблем, якщо є водопровід.

8. А що, як ви думаєте ви п'єте в пляшці під маркуванням «Бон-Аква» або «Аква Мінералі»? Правильно. Відповідь в абзаці зверху. Тут теж ніякого секрету - водопровід, фільтр, пляшка. А також судові позови, відмазки Coca-Cola в тому, що вони вже дуже круто фільтрують воду і за це беруть плату і так далі.

А також судові позови, відмазки Coca-Cola в тому, що вони вже дуже круто фільтрують воду і за це беруть плату і так далі

Ну давайте тоді вже і про бутильовану воду поговоримо ...

1. Пляшка води ємністю 0,5 л коштує в магазині 35 рублів. Отже, літр обійдеться вам в 70 рублів. Для порівняння, літр бензину АІ-95 (на серпень 2015 року) коштує 35 рублів. Як бачимо, вода в два рази дорожче бензину!

2. Ідею про те, що «вісім склянок води в день» - запорука здоров'я і краси, в кінці 1990-х запустили маркетологи. Жодне заслуговує уваги наукове дослідження не знайшло жодних переваг в надмірному споживанні води. Навпаки, так можна собі тільки нашкодити: перевантажити нирки набагато простіше, ніж здається.

Значне число рекламодавців, а значить, і засобів масової інформації намагаються переконати нас в протилежному. Число людей, які по всіх усюдах беруть з собою пляшку з водою, щороку зростає. Продажі бутильованої води ростуть в геометричній прогресії.

3. Та й хто сказав, що треба пити чисту воду? Чимало води ми отримуємо з їжею. Маленький лікнеп: з води на 88% складаються мандарини, на 86,3% - яблука, на 92% - томати, на 93% - редис, на 96% - огірки.

4. Пити воду для схуднення безглуздо - від надлишку рідини в організмі жири наростають, а не тануть! (Т.зв. «ефект верблюда»). Для окислення жиру організмі необхідний невеликий недолік води, а не її надлишок.

5. Цікаво, що в Росії бум продажів бутильованої води збігся з появою на ринку пластикової тари. Не можна ж торгувати однієї тільки тарою, потрібно, щоб всередині було хоча б щось, чи не так? ...

6. До 1990 року вся продавалася в СРСР рідина (пиво, мінералка і т. П.) Пропонувалася споживачеві в ГОСТІВСЬКА скляній тарі (бутилкі- «чебурашки»). Пластикова тара з'явилася на початку 1990-х рр і дивувала людей не менше, ніж жувальна гумка.

7. Просто нагадування: технологія ПЕТ-пляшки - не Російська, а західна, так що за право її використовувати нам доводиться платити.

8. «1,5-2 літра води в день, кави і суп не береться до уваги» - це тільки перший міф, який підняв продажу води в пляшках на нову висоту. Другий - «вода з-під крана небезпечна, якщо її пити - і померти недовго». У Швейцарії відвідувачам ресторану приносять воду з-під крана «за замовчуванням» - нікому і в голову не прийде побоюватися того, що вона погана. У Росії про таке і подумати не можна - в ресторані ніколи не подадуть «брудну» воду.

9. Водопровідна вода може потребувати доочищення - для цього підійдуть будь-які фільтри, наявні в продажу. В тому числі, і найдешевші. Побоюєтеся хлорки? Хлор - речовина летюча і повністю випаровується, якщо воду трохи підігріти і відстояти протягом 30 хвилин.

10. Виробники води набувають сировину (т. Е. Воду) ... у водоканалу. Того самого, який постачає воду вам в квартиру по водопровідній трубі. Але у нього вони купують 1000 л за 28 рублів 50 копійок, а продають по 35 рублів за 1 літр.

11. Кожна третя пляшка з водою - горезвісна «вода з-під крана», тільки в упаковці і прошедная процедуру доочистки. А платимо ми за «легенду», написану рекламним відділом компанії-виробника. На це витрачають мільйони - але справа того варта, адже на воді заробляють мільярди.

12. На етикетках малюють лісові простори, чисті джерела і озера - все, що хоче побачити покупець. Вода «Альп Скай» заманює красивими гірськими вершинами. Дивимося, де виробляється. Урал, Кавказ? Ні - Твер, вул, Савельєвої, 84. Це промзона.

13. Напис, що містить слова «централізоване джерело водопостачання», означає, що перед нами - «допрацьована» вода з-під крана.

14. Воду з водоканалу беруть на проби 3 рази в день. Воду з пляшки - 1 раз в 3 роки, або перед виходом на ринок, або за скаргою від споживача (при цьому Росспоживнагляд зобов'язаний повідомляти виробника про перевірку за кілька днів).

15. Раніше «дієтологи» говорили про двох обов'язкових літрах води в день, зараз - вже чомусь про трьох ...

[ джерела ]

джерела

http://www.factroom.ru/life/coca-cola-michael-blanding

http://www.factroom.ru/life/bottled-water

http://www.factroom.ru/science/8-glasses-of-water

Ось тут ми як то намагалися розібратися Чим відрізняється COCA-COLA від PEPSI-COLA? , А ще в статті піднімалася тема про Ленд-ліз для Гітлера. Бізнес є бізнес і Як американські корпорації допомагали Гітлеру Оригінал статті знаходиться на сайті ІнфоГлаз.рф Посилання на статтю, з якої зроблена ця копія - http://infoglaz.ru/?p=79581

А де багато народу сидять і нічого не роблять?
8. А що, як ви думаєте ви п'єте в пляшці під маркуванням «Бон-Аква» або «Аква Мінералі»?
3. Та й хто сказав, що треба пити чисту воду?
Не можна ж торгувати однієї тільки тарою, потрібно, щоб всередині було хоча б щось, чи не так?
Побоюєтеся хлорки?
Урал, Кавказ?
Ru/?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация