Чого не пам'ятають на Донбасі: міста і промисловість регіону розвивалися на Західні гроші

  1. Бельгійські інвестори будували заводи, англійці і німці розвивали міста
  2. Бельгія - четвертий найбільший інвестор в Російській імперії, і 2/3 її інвестицій - саме на Донбасі
  3. Американці проектували радянські заводи

Зараз на Донбасі не особливо люблять Європу, однак саме завдяки їй в регіоні з'явилися багато сучасних міст і промисловість. Той же Донецьк раніше називався Юзівка, оскільки був заснований британцем Джоном Хьюзом.

Бельгійські інвестори будували заводи, англійці і німці розвивали міста

На початку 20 століття майже всю промисловість Донбасу контролювали бізнесмени з Європи, а сучасні міста виникали навколо побудованих ними підприємств. Оскільки європейці засновували міста, назви у тих часто були відповідні.

Джон Хьюз , Який побудував металургійне підприємство в степу, став по суті засновником поселення, в його честь назване Юзовкой. Юнокомунарівськ, що знаходиться на сході від Єнакієве, раніше називався Бунге. Назвали на честь Андрія Бунге - керівника дирекції Російсько-Бельгійського металургійного товариства, яке займалося будівництвом шахт в місті.

Назвали на честь   Андрія Бунге   - керівника дирекції Російсько-Бельгійського металургійного товариства, яке займалося будівництвом шахт в місті

Джон Хьюз, засновник Донецька

Новгородське раніше називався Нью-Йорком і був колонією німецьких поселенців . Німецькі поселення виникли завдяки указу імператриці Катерини II. Переселенцям надавали різні пільги: 30-річна свобода від податків, грошова допомога при облаштуванні, свобода віросповідання ... Нинішній райцентр бойківського також заснований німцями-колоністами і називався Остгейм.

Засновником Луганська вважається шотландський інженер Карл Гаскойн , Який побудував Луганський ливарний завод, який дав початок місту. Сучасний "Луганськтепловоз", раніше відомий як Паровозобудівний завод, також побудував іноземець - німецький промисловець Гартман Густав . Європейський капітал розвивав Маріуполь, Макіївка, Краматорськ та інші міста сходу.

Бельгія - четвертий найбільший інвестор в Російській імперії, і 2/3 її інвестицій - саме на Донбасі

У 1899 році бельгійці побудували підприємство, що стало пізніше гордістю Донбасу - Костянтинівський завод "Автоскло". Також в Миколаєві побудували сучасний як на той час кораблебудівний завод, який, правда, так і не зміг запрацювати на повну потужність.

Американці проектували радянські заводи

Варто також згадати про внесок американців у розвиток індустрії східної України. Адже саме американські проектувальники допомагали будувати заводи Донецька, Запоріжжя, Луганська та інших міст. Почалося все в 1929 році, коли американська будівельна компанія Альберта Кана отримала завдання спроектувати тракторний завод для СРСР. Результати сподобалися радянської влади і в 1930 році вона домовляються з Каном, щоб вона дала поради і проектував заводи по всьому СРСР. Роботи було так багато, що в Москві навіть відкрили інститут "Госпроектстрой", де працювали інженери з Америки. Традиційно біля підприємств будувалися Житлово масиви. Керували цим процесом німецькі та американські інженери. За період своєї співпраці з радянською владою, Альберт Кан зробив проекти і надав допомогу для побудови 521 заводу.

За період своєї співпраці з радянською владою, Альберт Кан зробив проекти і надав допомогу для побудови 521 заводу

Альберт Кан, чия компанія проектувала радянські заводи

Це історія про те, як можна забути факти і повірити в пропаганду. Історично сучасний Донбас, як і вся Україна, тісно пов'язаний з Європою. Без західних бізнесменів і їхніх грошей не було б заводів, якими зараз пишаються донеччани і луганчани. Але це незручні факти - без них історія Донбасу виглядає більш російської, ніж є насправді.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация