Чойбалсан. Адміністративний центр Східного (Дорнод) аймака Монголії. Пам'ятки. Фотографії.

  1. СХІДНИЙ (Дорнод) аймаку Чойбалсана
  2. СТОРІНКИ ІСТОРІЇ
  3. ПРОМИСЛОВІСТЬ
  4. ТРАНСПОРТ
  5. ЗНАМЕНИТІ ЛЮДИ
  6. ПАМ'ЯТКИ:
  7. РАДЯНСЬКИЙ Чойбалсана
  8. НОВИНИ Чойбалсана

СХІДНИЙ (Дорнод) аймаку

Чойбалсана

  • Координати міста Чойбалсан: 48 ° 04.14 с. ш. 114 ° 31.22 в. д.
  • Висота міста Чойбалсан над рівнем моря: 747 м
  • Населення Чойбалсан 39 500 осіб (2007)
  • Часовий пояс UTC + 8
  • Телефонний код: +976 (0) 158

Чойбалсан (монг
Чойбалсан (монг. Чойбалсан) - четвертий за величиною місто в Монголії. До 1921 року - Сан-бейс, пізніше перейменований в Баянтумен (Баян-Тумен)). У 1941 році місто перейменовано на честь монгольського комуністичного діяча Хорлогійна Чойбалсана. Адміністративний центр Східного (Дорнодського) аймака. Місто розташоване на річці Херлен (Керулен) на висоті 747 м над рівнем моря. Населення 37,5 тис. Від г.Улан-Батор 655км. Заснований в 1931 році. Пов'язаний з РФ залізницею, є аеропорт.

У місті Чойбалсан є всі атрибути "великого міста": банки, школи, інститути, готелі, інтренет-кафе, авторемонтні майстерні, автомийки, а також кафе, ресторани, буддистський храм, спортмайданчик і спальний район, що складається з радянських п'ятиповерхівок, рублених хат і природно традиційних монгольських юрт.

Місто Чойбалсан з 40-тисячним населенням - колишня військова база Радянської армії. Від перебування наших військ зараз тут залишилися тільки кинуті казарми і ДОСи - будинки офіцерського складу. Монгольські військові з теплотою згадують ті роки і братство по зброї.

СТОРІНКИ ІСТОРІЇ

Протягом століть місце, де зараз знаходиться місто, служило зупинкою на караванному шляху. Виникнення міста Чойбалсан пов'язано з великим монастирем Сайн-Бейсійн-Хуре, що стояли тут на перетині торгових шляхів в Китай і Маньчжурію. У XIX столітті поселення виросло до розмірів міста, ставши економічним центром Східної Монголії вже в XX столітті. Історія міста нерозривно пов'язана з боями монгольської і Червоної армій проти японських мілітаристів на р. Халхін-Гол. Після ряду демократичних змін, що відбулися в 1992 році, місто покинули російські фахівці, багато секторів економіки прийшли в занепад. З тих пір в Чойбалсаном один з найвищих рівнів безробіття в Монголії.

Залізниця Чойбалсан - Ундур - Дзун-Булаг, Сухе-Батор і Чойбалсан - Байн-Тумен - Ульдзуйту - Байн-Уул. Військово-польова УЖД. Колія 750 мм. Неелектрифіковані. Максимальна довжина 536 км. Постанова ДКО СРСР "Про проектування жел.-дор. Лінії Байн-Тумен - Томцаг-Булак - Хамарадаба з гілками Дзин-Булак - Вугільні копальні і Томцаг-Булак - Яковлевский містечко" номер 1890 прийнято 6 червня 1942 У цьому ж році зусиллями радянських військових дорога стала до ладу. Втратила своє значення і була розібрана в 1962 - 63 роках. За насипу проходить гравійна дорога. УЖД експлуатувалася тільки під час війни з Японією. Входила до складу залізниці ім. В.М.Молотова. Лінія до Байн-Уула розібрана до 1956 р У травні 1956 р УЖД разом з ширококолійної гілкою Байн-Тумен (Чойболсан) - соловйовської передана з Забайкальської залізниці в Улан-Баторської залізниці

ПРОМИСЛОВІСТЬ
  • Електростанція, вугільний розріз "Адуун Чулу", деревообробний, борошномельний, м'ясокомбінат, авто-майстерні, об'єднана база будівельних матеріалів і т.д. Сфера обслуговування, школи, лікарня, невеликі підприємства. Аеропорт. Легка, харчова. промисловість; виробництво будматеріалів. ТЕЦ. Борошномельний і м'ясний комбінати, шерстомоечная фабрика. В околицях - видобуток бурого вугілля і плавиковогошпату (в Берхе).

  • Завод з переробки поліетиленових мішків і посуду зданий в експлуатацію в місті Чойбалсан, центр аймака Дорнод. Дане підприємство з потужністю розплавляти одну тонну поліетиленових мішків в день вже поставляє свою продукцію. В даний час воно приймає замовлення на виготовлення лавок, огорож садової ділянки, стовпів і т.д. Завод купує сировину з рук за 50 тугриків за кілограм, але в більшості випадків збирає його на централізованих точках виробничих і господарських відходів Чойбалсана. Завод побудований на кошти держпідприємства з регіональною власністю "Чойбалсан хугжіл", яка придбала відповідне обладнання за 15 мільйонів тугриків в Китаї. (Червень 2008 року)

ТРАНСПОРТ
  • Аеропорт міста Чойбалсан (COQ / ZMCD) в своєму розпорядженні одну бетонної злітно-посадковою смугою, регулярні рейси в Улан-Батор. Має статус міжнародного резервного аеропорту. Здано в експлуатацію 21 листопада 2001 року. До завдань аеропортового комплексу входять прийом міжнародних авіалайнерів в разі відсутності можливості їх приземлення по метео-та інших причин в аеропорту монгольської столиці "Чингіз Хаан". Раніше такі вимушені посадки літаки національній та іноземних авіакомпаній здійснювали в Пекіні або в Іркутську. Міжнародний резервний аеропорт в Чойбалсаном побудований на базі колишнього військового аеродрому Групи радянських військ в Монголії. Після остаточного виведення обмеженого радянського військового контингенту з Монголії в 1993 році злітно-посадкова смуга військового аеродрому експлуатувалася авіакомпанією МІАТ на внутрішніх рейсах. З 2009 р авіарейси в Хайлар / КНР /.

  • Чойболсан залізницею пов'язаний зі станцією соловйовської Транссибірської ж. д. (Росія)

  • Вузол автомобільних доріг.

ЗНАМЕНИТІ ЛЮДИ
  • Чойбалсан Хорлогійн . Один із засновників Монгольської народно-революційної партії.

  • Юрій Олександрович Сенкевич (4 березеня 1937 у м Баянтумен (нині м Чойбалсан) в Монголії (батько Олександр] Осипович і мати Ганна Купріянівна працювали в Монголії! Як лікар і медсестри). Помер 25 вересня 2003 року в Москві) - російський вчений медику і телеведучий. Кандидат медичних наук, полковник медичної служби у відставці, лауреат Державної премії, академік Російської телевізійної академії, президент Асоціації мандрівників Росії, провідний найстарішої телепередачі радянського і російського телебачення Клуб мандрівників.

  • Жуков Георгій Костянтинович. Почесний громадянин міста Чойбалсан.

  • Герой Радянського Союзу Микола Францевич Гастелло воював на Халкин Голі в складі 150-го швидкісного бомбардувального авіаційного полку 100-ї змішаної бомбардувальної бригади. Його ім'я носить школа № 1 в м Чойбалсаном, де встановлена ​​бюст героя.

  • У 1963 році в загін космонавтів був зарахований заступник командира 43-го авіаполку по політчастині Георгій Тимофійович Добровольський. 6 червня 1971 року розпочався космічний корабель «Союз-11», командиром якого був Г.Т. Добровольський. Робота екіпажу в космосі тривала майже 24 діб. Після успішного виконання програми Г.Т. Добровольський, В.М. Волков і В.К. Пацаєв поверталися на землю. Вони загинули через розгерметизацію кабіни на узвозі. Їм було присвоєно звання Героїв Радянського Союзу. Наказом Міністра оборони СРСР Герой Радянського Союзу підполковник Г.Т. Добровольський навічно зарахований до списків 43-го авіаційного полку.

ПАМ'ЯТКИ:
  • Драматичний театр.
  • Міський краєзнавчий музей. Міський Музей розташований у колишній урядовій резиденції в старій частині міста. Ймовірно кращий з краєзнавчих музеїв за межами Улан-Батора. Краєзнавчий музей Чойбалсана містить цікаві картини, захоплюючі старі фотографії, деякі пам'ятні речі Чойбалсана і гігантський котел, зроблений в 1861 році, який є досить великим, щоб варити баранину для 500 осіб. На карті Східного аймка, наявної в музеї, відзначено розташування багатьох зруйнованих монастирів.
  • Музей природної історії. Якщо Ви хочете оглянути опудала тварин мешкають в Східному аймаку, відвідайте Музей природознавства, на Західній стороні центральної площі.
  • Музей Г.К. Жукова (Музей бойової слави "Халхін гол"). Музей Г.К. Жукова представляє хроніку війни з японцями на Хахін голі в 1939 році. Музей розташований в юрточном передмісті, в 1,5 кілометрах на північний схід від Драмтеатру і в 200 метрах на північ від головної дороги. Доглядач з ключем живе по сусідству (традиційно для багатьох аленьких провінційних музеїв).
  • У місті Чойбалсаном розташований музейний комплекс Халхін-Гола. Він включає в себе історичний музей, меморіал переможцям і пам'ятник маршалу Х. Чойбалсаном. У Чойбалсаном знаходиться і меморіальне кладовище, на якому ховали загиблих в боях і померлих в госпіталях радянських льотчиків.
  • Меморіал героям Монголії. Це - велика арка на центральній площі Чойбалсана, з вершником, що скаче крізь арку.
  • Монастир Данраг (Danrag Danjalan Khiid). Згідно із записами, цей монастир був побудований приблизно в 1840 році і в свій час був дуже великим (близько 800 ченців). Монастир включав в себе три північних храму і чотири південні храму, але менше ніж половина ченців могла бути розміщена колись, таким чином найбільше мав молитися зовні. Монгольські сили безпеки спустилися на місці в 1937, зруйнували всі храми і заарештували більшість ченців. У червні 1990 року монастир знову відкрився, і у нього тепер є два маленьких храму, де живуть близько 35 ченців.
  • У місцевій військовій частині (в.ч. №327 ім. Г. К. Жукова г.Чойбалсана) знаходиться куточок радянського маршала, а також музей великого полководця, в якому, незважаючи на жалюгідний його стан, виставлені ряд цінних експонатів.
  • Бюст Героя Радянського Союзу Микола Францевич Гастелло. Н. Гастелло воював на Халкин Голі в складі 150-го швидкісного бомбардувального авіаційного полку 100-ї змішаної бомбардувальної бригади. Його ім'я носить школа № 1 в м Чойбалсаном, де встановлена бюст героя.
  • Меморіальний комплекс радянським льотчикам в м Чойбалсаном
    Меморіальний комплекс радянським льотчикам в м Чойбалсаном найчастіше відвідують російські туристи. Міська влада докладає всіх зусиль для утримання цього меморіалу в належному порядку, своєчасно проводять реставраційні роботи.
    На кладовищі в Чойбалсаном поховано більшість радянських льотчиків, які загинули в повітряних боях і померлих від ран у госпіталях Баян-Тумен. На мармуровій "Стіні слави" вибиті також імена радянських пілотів, які вважаються зниклими без вести.
    Автори меморіалу увічнили пам'ять про льотчиків - Героїв Радянського Союзу, удостоєних цього високого звання за мужність і героїзм проявлені в боях з японськими загарбниками. П'ять льотчиків були удостоєні цього звання посмертно, в тому числі і легендарний льотчик-винищувач Віктор Рахів, який помер від ран у шпиталі Баян-Тумен 29 серпня, в день присвоєння йому звання Героя.
РАДЯНСЬКИЙ Чойбалсана
  • У місті було 4 радянських школи (школи номер 1, 5, 6, 10)
  • В місті Саін-Шанда на базі 127 окремого військово залізничного батальйону МВС, був сформований навчальний залізничний полк. 25 січня 1954 року частка передислокується в місто Чойбалсан. 23 лютого 1954 року формування частини було закінчено. 23 лютого оголошено річним святом частини. З 1954 р по 1974р. частиною командував учасник Великої Вітчизняної війни, випускник військової академії ім. Фрунзе, полковник Гребенюк Володимир Андрійович. До речі, залізничний міст через річку Тола (в східній частині Улан-Батора) був побудований саме цією частиною.
  • Міжнародний резервний аеропорт в Чойбалсаном побудований на базі колишнього військового аеродрому Групи радянських військ в Монголії (2001 рік). Після остаточного виведення обмеженого радянського військового контингенту з Монголії в 1993 році злітно-посадкова смуга військового аеродрому експлуатувалася авіакомпанією МІАТ на внутрішніх рейсах. На аеродромі в місті Чойболсан базувався 43 АПІБ (Аеродром побудований в 1969 році. Розміщувалися Су-7, а з 1971 на Су-17)
  • Червонопрапорний Севастопольський ордена Кутузова III ступеня 43-й апіб
  • Радянський військовий аеродром Чойбалсан.
НОВИНИ Чойбалсана
  • У січні 2007 року відбулася нарада по відкриттю нової лінії залізниці, яка на думку учасників зборів з'єднає Європу з Азією. дорога протяжністю в 857 кілометрів, від морського порту Цзіньчжоу до китайського КПП на кордоні з Монголією Зуун хатавч буде введена в експлуатацію вже до 2010 року. Це дозволить приєднати монгольський прикордонний ККП Бічігт до залізничної лінії, яку планують прокласти далі по території Монголії в напрямку Ерденецагаан - Баруун-Урт - Чойбалсан. Монголи давно носяться з ідеєю побудувати дорогу з Внутрішньої Монголії до себе у Зовнішню в напрямку Чойбалсана. У 2004 році вони проводили переговори із зацікавленими відомствами Читинської області про постачання шпал для даної магістралі, але, дізнавшись, що безоплатно отримати матеріали не вдасться, припинили переговори. Однак, поява залізничної ділянки від монголо-китайського кордону до Чойбалсана може означати і початок будівництва нового залізничного суперкорідора в поздовжньому напрямку, альтернативного російському Транссибу - монголи вже будують його шосейний варіант з промовистою назвою «Дорога тисячоліття». Нова магістраль, безумовно, підвищить міжнародне значення Монголії як транзитної країни на найважливішому трансконтинентальних напрямку. Галузеві експерти і учасники ринку сходяться на думці, що КНР будує трасу для освоєння родовищ монгольських корисних копалин, а Росія без власної участі отримує додатковий залізничний вихід в Китай.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ:
СТОРІНКИ ФОТОАЛЬБОМУ
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация