Command & Conquer: Red Alert 3

Жанр:

RTS
Розробник: EA Los Angeles
Видавець: Electronic Arts
Видавець в Росії: "Софт Клаб"
Системні вимоги: Pentium IV 2 ГГц / AMD Athlon 2100+, 1 Гб RAM, GeForce 6800 / Radeon X800, 10 Гб на вінчестері
Оцінка: 7

Стратегію, перший показ якої відбувся в московському підземному бункері, важко назвати звичайною - серія Red Alert привчила нас до імпровізації і незмінно дарує гарний настрій Стратегію, перший показ якої відбувся в московському підземному бункері, важко назвати звичайною - серія Red Alert привчила нас до імпровізації і незмінно дарує гарний настрій. Біля витоків "Червоної загрози" стояла талановита команда Westwood Studios, яка закрилася в 2003 році. Однак розформування студії не зупинило Electronic Arts від ідеї відродити славну RTS - відповідальне завдання канадський видавець доручив своєму лос-анжелескому відділенню, яке тут же кинулося за виробництво "журавлини" в промислових масштабах.


Welcome back, comrade!

Зміна розробника на подив пройшла гладко - EA Los Angeles не кинулася експериментувати зі стилем і наповненням Red Alert, що має тільки порадувати шанувальників цієї франшизи. Нарочито яскраві кольори, використання всіх мислимих стереотипів і відвертий стьоб над США і СРСР залишилися - президент Штатів неквапливо бере цукерки M & Ms з вазочки в формі Капітолія, дисиденти біснуються на площі в Кремлі, а став мало не генсеком Черденко під час чергового брифінгу потирає бронзову голову вождя Жовтневої революції. Нові гравці в Red Alert 3 посміються над усім цим цирком, ветерани гідно оцінять стьоб розробників і не відмовлять собі в задоволенні пожурити їх за відсутність передісторії.

На щастя, поява нової фракції, Імперії Висхідного Сонця, оформлено належним чином. Відчуваючи швидкий програш СРСР, тимчасовий уряд Рад відправляється в минуле з однією-єдиною метою - послабити могутність США. Голова ради міністрів СРСР усуває Альберта Ейнштейна, позбавивши його можливості винайти хроносфера для янкі. Вся влада Радам? Як би не так - вибравшись з машини часу, радянське керівництво з подивом дізнається про включення в світову війну Японії. Імперія Висхідного Сонця, на жаль, не має симпатій до комуністичного ладу, і СРСР доводиться відкривати другий фронт.

Грунтовно вивчивши минулі ігри Westwood Studios, нова команда постаралася змінити звичний геймплей. Дотримуючись сьогоднішнього тренду, проходити кампанії за Союзників, Поради та Японію можна лише в кооперативному режимі. При відсутності інтернет-з'єднання роль напарника дістається штучного інтелекту, якому можна дати лише непрямі накази про атаку, обороні або відволікання противника. На низькому рівні складності кремнієвий бовдур стерпно справляється зі своєю роллю - регулярно посилає свої загони на ворожі укріплення, потихеньку відбудовує базу і сяк-так відбивається від випадкових грабіжників. На харді впоратися з опонентами можна тільки з реальним напарником - звичайно, якщо ви не володієте приголомшливим рівнем МІКРОКОНТРОЛ і не просиділи останні п'ять років в комп'ютерному клубі за яким-небудь StarCraft: Brood War. Втім, все це дрібниці життя, в порівнянні з фаном від взаємодії з товаришем по команді. Розполохати всіх домашніх криком про повітряну підтримку при черговому Раше на базу імперців при грі в Red Alert 3 більш ніж реально.

Не менш значною подією в Red Alert 3 стали морські битви. На водній гладі йшли бої і в інших стратегіях, проте EA Los Angeles змогла надати їм таку ж важливість, як і сухопутним баталій. Щоб не перетворити морські протистояння в іншу гру, розробники взяли найвірніше рішення - дозволили більшості юнітів перетворюватися в амфібії. Танки легко долають водні перешкоди, абсолютно вся піхота вміє плавати, а всілякі крейсери і підводні човни можуть в разі чого підтримати наступ сухопутних військ потужним вогнем по береговій лінії.

Ідея трансформації юнітів настільки оволоділа розробниками, що в Red Alert 3 кожен юніт має два альтернативних режиму. Призовник в штатному режимі поливає ворогів з АК-47, проте засіла в будівлі піхоту легко може викурити за допомогою коктейлів Молотова. Дресировані дельфіни Союзників не тільки жалять опонентів свинцем, а й виводять з ладу всю електроніку - наприклад, оборонні турелі. Імперія Висхідного Сонця цілком очікувано радує ще більш витонченими в технічному плані юнитами - чого тільки варта винищувач Тенгу, який в будь-який момент може перетворюватися в протипіхотного робота.

Коли харвестери не справляються зі своєю роботою через хвилеподібних атак ворога, а важливі споруди ось-ось затріщать по швах, приходить час пред'явити ворогові найвагоміші аргументи - супер-юнітів і супер-зброю. Приставка "супер" в даному випадку відіграє визначальну роль - таку зброю можна дозволити собі лише кілька разів за партію, проте кількість завжди компенсується якістю та ефективністю. По-перше, кожна з трьох сторін має в своєму розпорядженні одного героя, причому жіночої статі. Радянська Наташа майстерно володіє снайперською гвинтівкою, вміє не тільки влучно стріляти, але і підсвічує лазерним покажчиком мети для бомбардувальників. Нещадна Таня у Союзників не тільки знає "сто способів убити ворога без зброї", але і носить спеціальний хронопояс, що дозволяє "відмотати" час на п'ять секунд тому. Нарешті, японська Юріко - втілення дівчинки-Альми з FEAR, яка силою думки здатна піднімати в повітря техніку і знищувати її.

Крім усього іншого, боку можуть звернутися за допомогою до супер-зброї. Доступ до всіляких "Армагеддон" надається після успішного ведення бойових дій - накопичили достатньо очок "люті", генерали можуть відкрити спеціальне меню зі списком доступних прибери-прийомів. Союзники, до придбання хроносфера, що дозволяє телепортувати наземну та водну техніку на будь-яку відстань, балуються супутникової розвідкою і крижаним променем, заморожуючим на деякий час юнітів ворога. Поради активно користуються залізною завісою, що закутує техніку в непробивний енергощит, а також із задоволенням закидають техніку опонента на орбіту. Після цього слід не зволікати, а замовити орбітальний удар - на голову тим же імперцям полетять японські крейсери і танки.


Класика жанру

Незважаючи на компліменти вище, Red Alert 3 виявляється звичайною RTS, що не порушує традицій жанру і не вражає інноваціями. Движок Sage не дозволяє назвати графіком сучасної - на скріншотах стратегія виглядає на порядок краще, ніж насправді. Яскраві, кислотні кольори і на подив акуратні вулиці міст змушують згадати про Command & Conquer: Generals - не вистачає тільки дешевих пікапів Глобальної Визвольної Армії і танків "Дракон". Затерте ігровий пресою і маркетологами визначення "головне - не графіка, а геймплей" щодо стратегії від Electronic Arts втрачає свій первісний зміст. У розробників були кошти, щоб зробити Red Alert 3 куди більш досконалою в технологічному плані, інша справа, що вони явно не вкладалися у відведені терміни.

Однак варто подивитися на Red Alert 3 з іншого ракурсу, як стає зрозуміло, чому звичайної, в общем-то, стратегії присудили повноцінні сім балів в графі "Оцінка". Причиною тому, якщо ви ще ніколи не грали в серію Red Alert, став юмор , Який присутній не тільки під час міжмісійного роликах, а й у всіх складових нової RTS - юнитах, назвах, репліках і т. Д. Актори здорово впоралися зі своєю роботою, тому "живе" відео можна переглядати по кілька разів - благо, в головному меню є така опція. Голлівудські актори зачитують в прямому ефірі сміховинні монологи, хохма і разом з розробниками тонко висміюють все національні стереотипи. Юніти, в свою чергу, не відстають - радянські солдати в дотах прикладаються до пляшок з гіркою, японські знищувачі танків закопуються в землю так, що видно одна капелюх. Про ведмедів на парашутах і формі будівель у СРСР, що нагадують матрьошки, і говорити не варто - все, що ми бачили в рекламних роликах Red Alert 3, на місці.

Завершує всю картину важлива для сучасних ігор деталь - відмінний саундтрек за авторством Френка Клепаков, музика якого завжди відрізнялася атмосферністю і запам'ятовувалася буквально з перших нот. Слухати її у відриві від гри, напевно, не варто - всі ці марші і переможні гімни адекватно сприймаються тільки при особистому керівництві Радами або Імперією Висхідного Сонця. Одним словом, поспішайте бачити - радянські танки на Єлисейських Полях або знесення Статуї Свободи навряд чи покажуть найближчим часом по Euronews.

Антон БОРИСОВ

Вся влада Радам?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация