Чому російські жінки ніколи не вживали алкоголь: ні вина, ні меду, ні пива

пияцтво в   Росії   ніколи не вважалося нормою, а жінкам за старих часів і зовсім заборонялося вживати алкоголь

пияцтво в Росії ніколи не вважалося нормою, а жінкам за старих часів і зовсім заборонялося вживати алкоголь.

Рухливість жіночої психіки набагато вище чоловічий. У мозку знаходиться заліза відповідає за емоційну складову і психіку - гіпофіз, яка у жінки за розмірами в два раз більше. Таким чином, збільшена гормональна система дозволяє народити і виношувати дитину. Є негативна сторона цього явища. У два-три рази швидше виникає звикання до алкоголю у жінок. Позбутися від алкогольної отрути з цієї причини, набагато важче, ніж протилежної статі. Страждають також яйцеклітини, дані природою жінці з народження на все життя. Немає ніякої гарантії від руйнування їх спиртом, який є відмінним розчинником. Ці ушкодження призводять до каліцтва різного ступеня у плоду. Навіть якщо немає видимих ​​пошкоджень фізичного тіла, то обов'язково постраждають психофізичні і розумові здібності народженої людини.

Міф про російською пияцтві

Історик Буганов повідомляє, що «до X століття русичі не знали п'янкого виноградного вина, варили пиво, виготовляли брагу і квас, медовуху. Ці легкі напої супроводжували застілля і братчини, приносилися в якості частувань на бенкетах, викликаючи у тих, хто п'є веселість, що не переходила в важке сп'яніння ». Навіть в російських берестяних грамотах до XIII століття немає згадок про вино і пияцтво.

Лише в XV столітті на Русі з'явилися перші громадські питні заклади - корчми. Але вони існували тільки в великих містах, наприклад, Києві, Новгороді, Смоленську, Пскові.

Традиція вживати міцні спиртні напої прийшла до нас з Європи. В середині XVI століття при Івані Грозному з'явилися кабаки, де відвідувачам наливали горілку. Але в Москві, наприклад, шинок призначався тільки для опричників. Іншим пити горілку заборонялося.

Продаж алкоголю теж обмежувалася: його не можна було продавати під час постів, а також по середах, п'ятницях і неділях. В інші ж дні торгівля вином дозволялася лише після Служби Божої і тривала не більше трьох годин.

Крім того, покупець мав право придбати лише одну чарку вина, не більше. Уже тоді пияцтво не вважалося соціально прийнятним, незважаючи на те, що торгівля спиртними напоями приносила істотні доходи скарбниці.

Тим часом багато іноземців, що побували в Росії, відзначають «пияцтво росіян». Так, посланник голштиньского князя Фрідріха III Адам Олеарій в своєму «Описі подорожі в Московію і через Московію до Персії і назад» пише, що російські «більш прихильні до пияцтва, ніж будь-який інший народ світу».

І це при тому, що в Західній Європі багато чоловіків і жінки щодня проводили час в трактирах, де пили дешеве спиртне без будь-якого обмеження. У Росії, принаймні, горілка була дорогою, і не всі могли її собі дозволити.

Варто також згадати, що майже за сто років до Олеарія інший іноземний посол,

Сигізмунд Герберштейн, в своїх «Записках про московитских справах» навіть не згадує про пияцтво серед росіян. Мабуть, все-таки мова йде про якісь суб'єктивних спостереженнях, наприклад, пов'язаних з відвідуванням шинків.

«До кінця XIX століття горілку та інші спиртні напої в Росії можна було купити тільки в питних будинках, - повідомляє етнограф Оплетін в статті "Міф про російською пияцтві". - І пиячила лише вельми вузький прошарок населення, так як вживати спиртне дозволялося тільки в самому шинку, а ходити туди було непристойно ».

Алкогольне табу для жінок

Як би там не було, жінок в російські кабаки не пускали. Для них у багатьох випадках вживання алкоголю взагалі було табуйованим. Навіть на весіллі молодята не повинні були вживати алкоголь.

Чому? Тому що за цим слідувала шлюбна ніч, і подружжя могли зачати дитину. А який дитина могла з'явитися у п'яних батьків? Наші предки не були дурнями і вже тоді знали про вплив спиртного на гени.

Підмітили, ймовірно, і особливості впливу етилового спирту на жіночий організм. Як відомо, наслідки прийому спиртного для жінок є куди більш згубними, ніж для чоловіків, аж до втрати дітородної функції.

Навіть в знаменитому середньовічному «Домострої» було сказано: «У дружини рішучим ніколи жодним чином хмільного пиття б не було: ні вина, ні меду, ні пива, ні частувань. Пиття знаходилося б у погребі на льодовику, а пила б дружина бесхмельную брагу і квас - і будинку, і на людях. Якщо прийдуть звідки жінки довідатися про здоров'я, їм теж хмільного пиття не давати ... »

жінка на Русі була берегинею сімейного вогнища, на ній трималося все господарство, вона повинна була виховувати дітей. Як би вона стала це робити, будучи нетверезої? Вона б просто втратила свою роль як дружини і матері.

традиція тверезості

«Вино раніше пили тільки по великих святах, - свідчив в 1917 році дослідник Чарушников. - Людей, які любили випити, в селі називали п'яницями. До них не було поваги, над ними сміялися ». Бердинских в книзі «Селянська цивілізація в Росії» констатує: «Багато хто пам'ятає, що їхні батьки (жінкам взагалі пити вино не належало) вживали спиртне воістину в гомеопатичних дозах».

«У Росії всього 100 років тому ... 90% жінок і 43% чоловіків були абсолютними непитущими (тобто взагалі ні разу в житті не пробували алкоголь !) », - свідчить Оплетін.

Так що, грунтуючись на багатьох джерелах, можна зробити висновок, що навіть чоловіки в дореволюційній Росії вживали спиртне в досить помірних кількостях, а жінки його взагалі практично не вживали - це забороняли і закон, і традиція.

Історія одного великого обману

Чому?
А який дитина могла з'явитися у п'яних батьків?
Як би вона стала це робити, будучи нетверезої?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация