Чому Юлія Тимошенко не виграє вибори

  1. антирейтинг
  2. Відсутність грошей, команди і сенсу
  3. відсутність ідей
  4. Гудбай, Америка

Чим ближче вибори, тим цікавіше стає спостерігати за українською політикою. І, особливо, за Юлією Тимошенко. Для неї ці вибори - явно останній шанс. Вона дуже хоче їх виграти, і вона може це зробити. В Україні, як ми знаємо, навіть кондитер здатний стати президентом. Однак, з не меншою ймовірністю вона може їх і програти. Тому що у Тимошенко маса проблем, які вона не вирішила і, схоже, не здатна вирішити.

антирейтинг

Юлія Тимошенко - лідер симпатій. Але чи можна взагалі називати лідером людини, за якого готові голосувати приблизно 10-15% виборців? Саме в районі цього значення знаходиться «стелю» Юлії Володимирівни згідно з усіма соціологічними опитуваннями. Вище рейтинг не росте незважаючи ні на що, як би не «намагався» Петро Олексійович.

Мобілізація електорату, якісь хитрі політтехнологи можуть «вичавити» ще 10%. Це вже 25%. Вище - практично нереально. Тому як згідно з тими ж опитуваннями, антирейтинг у Тимошенко зашкалює. Більш ніж дві третини виборців не хочуть бачити Тимошенко наступним президентом. Що з ними робити? Штаб Тимошенко відповідь на це питання дати явно не готовий. Там, схоже, розраховують на те, що на вибори прийде жменька бабусь і з них за Тимошенко проголосує половина. Але це дуже слизький розрахунок.

Нас запевняють, що головний конкурент Тимошенко це Порошенко. Юлія Володимирівна дуже хоче, щоб ми так думали. Але це не правда. Головний конкурент Тимошенко зараз це ті 60% виборців, які поняття не мають за кого вони підуть голосувати. Якщо цим людям дати більш-менш влаштовує їх кандидата, він обійде Тимошенко, навіть не помітивши якусь конкуренцію з її боку.

Відсутність грошей, команди і сенсу

Олігархи або лояльні Порошенко або мають хорошу пам'ять і не дуже довіряють Тимошенко. Більш дрібний бізнес ледве зводить кінці з кінцями, і жорстко контролюються владою - він не може, не сміє, та й не хоче фінансувати опозицію. Тому грошей у Юлії Володимирівни немає. Виграти вибори можна і з мінімальними ресурсами, скажіть ви. Можливо. Але не в тому випадку, коли у тебе рейтинг 10%, а антирейтинг 70%.

Проблему грошей, до речі, вона, швидше за все, вирішить. Якщо ближче до виборів шанси Тимошенко на перемогу залишаться хоча б на нинішньому рівні, грошей підкинуть. Але чиї цей будуть гроші, і які політичні зобов'язання доведеться взяти в обмін на них? Думаю, Юлія Володимирівна і сама не хоче про це думати.

Тимошенко славиться своїм «умінням» підбирати кадри. Важко знайти в українській політиці негідника і бездарність, які не пройшли через її «команду». Але зараз все ще більш страшно. Навколо Тимошенко зібрався дивовижний паноптикум невдах. Там все - ті, ким свого часу побрезговала Партія регіонів, і ті, кому не знайшлося місця в «новій чесної влади». Тільки заради того, щоб не пустити до влади цих людей, потрібно буде йти і голосувати проти Тимошенко.

У Тимошенко відсутня штаб. Турчинов примудрявся так-сяк тримати набрід, традиційно званий у Тимошенко штабом, в руках. Але Турчинов пішов, і робити цього нікому. Люди, що мали останнім часом досвід взаємодії з порученця Тимошенко, буквально хапаються за голову. І це люди, які в українській політиці вже побачили багато чого.

Власне, якість оточення ми все бачимо по тому «креативу», який час від часу вони видають. Заяложені ідеї десяти-двадцятирічної давності, пережовані уздовж і поперек усіма - від Януковича до самої Юлії Володимирівни. Ніяких нових, свіжих ходів ми не спостерігаємо. А адже це саме це те, в чому зараз так потребує Тимошенко.

відсутність ідей

Якщо довго сидіти біля річки і нічого не робити, можна побачити, як по ній пропливе політичний труп Петра Олексійовича. Але таким чином можна самому стати президентом.

Тимошенко довго щастило в тому плані, що відсутність грошей і ідей позбавила змоги їй наламати дров. Вона як би залишилася осторонь від політичних чвар і зберегла свої 10% рейтингу. Але далі сидіти на одному місці не можна - потрібно рухатися. На жаль, схоже, Юлія Володимирівна не знає куди.

Тимошенко зараз - це президент жінок передпенсійного віку, які проживають в невеликих містечках і селищах центральної України. І, водночас - предмет маси негативних емоцій - від ненависті до презирства для решти країни. З цими людьми треба комунікувати, їх потрібно робити якщо не друзями, то хоча б не ворогами. Але Тимошенко вперто продовжує комунікувати зі своїми «бабусями».

Дешевий популізм це добре. Знизити тарифи? Оплески, що переходять в овацію! Але що далі?

Ні, я, звичайно помітив «сирники» і фото в образі принцеси Леї. Це, правда, смішно і це дійсно потішило моїх фейсбучних френдів. Але запит на політичну клоунаду в її штабі явно переоцінюють. Чи не цього всього чекає виборець від лідера опозиції. Він чекає, перш за все, відповіді на питання, куди цей лідер його поведе і чим цей лідер відрізняється від подібних дешевих популістів, які регочуть в соцмережах.

Нічого з того, що робить Тимошенко і її команда, не здатна зняти з неї гирі недовіри і строкатого минулого. Однак їй пробачать багато, якщо у неї буде чітка картина майбутнього. Щира картина, а не поспіхом намальована політтехнологами. Але цієї картини ми не бачимо і, боюся, не побачимо.

Гудбай, Америка

І останнє в списку, але явно не останнє за значенням - відсутність підтримки Тимошенко в США. Юлія Володимирівна налагодила якісь мости з місцевим істеблішментом, але «ярлик на князювання» так і не отримала. Це видно хоча б тому, як часто вона літає до Вашингтона.

Американці їй явно не довіряють. Там цілком справедливо сумніваються і в її передбачуваності і в тому, що вони будуть єдиними, хто стане смикати її за ниточки. Хороші відносини Тимошенко з частиною російських еліт і особисто Володимиром Путіним ні для кого не секрет. І це, до речі, непогано для майбутнього президента. Але в Вашингтоні явно не горять бажанням ділитися впливом на українського лідера. Там тягнуть час і можуть, зрештою, навіть виступити проти Тимошенко. І це буде тією «чорною міткою», переграти яку буде дуже важко в країні, тотально залежною від США.

Це не повний перелік проблем Юлії Володимирівни. Список можна продовжувати і далі, але особливого сенсу в цьому немає. Від його довжини висновок не зміниться. А висновок очевидний - у Тимошенко проблеми. І їх досить, щоб мати підстави сильно сумніватися в її перемозі на президентських виборах.

Ну а щоб порохоботи сильно не раділи, нагадаю, що текст про Порошенко тут .

Але чи можна взагалі називати лідером людини, за якого готові голосувати приблизно 10-15% виборців?
Що з ними робити?
Але чиї цей будуть гроші, і які політичні зобов'язання доведеться взяти в обмін на них?
Знизити тарифи?
Але що далі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация