Чому не можна доставити вантажі з України в Іран залізницею (оновлено)

Доповнена інформація і карта з сайту залізниць Ірану

Міністр інфраструктури України (МІУ) Володимир Омелян недавно заявив, що влітку 2017 року з України в Іран буде запущений тестовий потяг з сільськогосподарською продукцією. Повідомлялося, що маршрут поїзда пройде через Грузію і Азербайджан.

Сьогодні вранці в ПАТ "Укрзалізниця" (УЗ) заявили, що представників компанії не залучали до переговорів з іранською стороною за цим проектом і назвали "тестовим поїздом в" нікуди "".

"Фахівці" Укрзалізниці "і експерти-транспортники розмірковують, яким чином вже влітку цього року запустити тестовий вантажний потяг Україна - Іран. Каменем спотикання стала відсутність 160 км залізничної колії на території Ірану", - йдеться в повідомленні УЗ.

У прес-релізі компанії цитується транспортний експерт Олександр Кава, який говорить, що тестовий потяг до Ірану зможе доїхати тільки до кордону Азербайджану та Ірану - далі немає залізної дороги. "Цей поїзд може дійти тільки до азербайджансько-іранського кордону в місті Астара. Залізничні перевезення можливі з Батумі тільки в Астара. До найближчої іранської залізничної станції Рашт - 160 кілометрів. І цей шлях ще треба побудувати. На це може піти 3-4 роки. якщо туди прибуде українська сільськогосподарська продукція, її доведеться вантажити на автомобілі і так везти по території Ірану ", - повідомив Кава.

Однак в МІУ уточнюють, що мають намір задіяти на маршруті дві поромні переправи - на Чорному і Каспійському морях. Планується, що відправною точкою тестового поїзда з України в Іран буде Морський торговельний порт "Чорноморськ" (Україна), кінцевої - порт Ензелі (Північ Ірану, узбережжі Каспійського моря). Маршрут поїзда пройде по території Грузії і Азербайджану (через Баку). Рішення про розробку маршруту та запуску тестового потягу є двостороннім, схваленим за пропозицією іранської сторони.

"Наголошуємо, що поїзд, який вже назвали" неможливим ", є абсолютно реальним, а його маршрут - цілісним і зручним. Те, що для одних неможливо, для інших - цілком досяжно, а для країни - перспективний та економічно доцільно. Міністерство інфраструктури звертає увагу на те, що обмеженість у володінні інформацією окремих представників керівництва УЗ не може бути підставою для того, щоб ставити під сумнів результати двосторонніх українсько-іранських домовленостей на високому рівні ", - повідомили в Мініс ерств.

Відзначимо, що згідно з офіційною інформацією залізниць Ісламської Республіки Іран, ділянки залізниці між містом Бендер-Ензелі (раніше Ензелі) і Тегераном немає діючої залізничної гілки. На карті, опублікованій на сайті іранських залізниць, цю ділянку відзначений як будується .

Нагадаємо, що в 2016 році за подібним маршрутом був відправлений тестовий потяг з України в Китай по, так званому, "Новому Шовковому шляху". Однак він не зміг прибути в КНР і повернутися назад в Україну в заявлені терміни. Також виникли труднощі щодо ціни перевезення вантажів, так як альтернативні маршрути по території Російської Федерації стоять дешевше і вантажі обробляються швидше через відсутність поромних переправ.

Україна зайнялася прорахунком подібних транспортних коридорів через заборону на транзит українських вантажів в країни Середньої Азії через територію РФ.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация