Чому швидко розряджається батарея на телефоні з Андроїд

  1. Старий акумулятор
  2. Споживають ресурси фонові процеси
  3. Неполадки з апаратною частиною
  4. програмні збої
  5. Неправильна експлуатація акумулятора
  6. інші причини

Час автономної роботи смартфона або планшета під управлінням Android обумовлюється двома основними факторами - ємністю акумулятора і рівнем енергоспоживання компонентів «заліза» і програмного забезпечення. Більшість мобільних пристроїв при середньому навантаженні здатний пропрацювати без підзарядки близько двох діб, але рано чи пізно настає момент, коли акумулятор починає сідати швидше, ніж зазвичай. В цілому це нормальне явище, інша річ, якщо подібне відбувається з батареєю, ще не виробила свій ресурс. Чому швидко розряджається батарея на Андроїд і чи можна це якось виправити? Давайте розбиратися.

Старий акумулятор

Перша причина цілком банальна - термін служби батареї мало-помалу добігає кінця. Якщо акумулятора три роки і більше, дивуватися нема чому - навіть при самій раціональної експлуатації він почне втрачати свою ємність. Максимальна кількість циклів зарядки / розрядки літій-іонних батарей, котрі зазвичай використовуються в мобільних пристроях, іноді досягає 3000, але зниження ємності може спостерігатися ж на 500-му циклі. Це той випадок, коли нічого вдіяти не можна, батарея просто доживає свого віку, і скоро буде потрібно її заміна.

Споживають ресурси фонові процеси

А ось що робити, якщо швидко сідає батарея на новому Андроїд? Перше, що потрібно зробити в цьому випадку, це постаратися знайти винуватця підвищеного енергоспоживання. Як правило, їм є якийсь фоновий процес або група процесів. До таких можуть ставитися служби Google і різних сторонніх додатків, модуль GPS, що працює в режимі пошуку мереж модуль Wi-Fi, мобільний інтернет 3G, акселерометр і так далі. Визначити споживає найбільшу кількість енергії процес зазвичай не складає особливих труднощів. Всі ці процеси можна знайти в звіті системної утиліти «Батарея», що надає інформацію про використання акумулятора додатками у вигляді наочних графіків.

Але моніторинг цим штатним інструментом Андроїд поширюється далеко не на всі компоненти, тому для виявлення винуватця підвищеного енергоспоживання краще використовувати сторонні додатки, з яких найкращим вважається Wakelock Detector. На жаль, починаючи з версії Android 4.4, для роботи програми потрібна наявність root-прав.

Робота з Wakelock Detector вимагає від користувача деякого досвіду і обережності, так як є ризик відключити важливу системну службу.

Рішення проблеми напрошується само собою. Щоб збільшити час автономної роботи пристрою, необхідно відключити всі невикористовувані фонові процеси і компоненти. Якщо ви не користуєтеся геолокації, вимкніть її, те ж саме стосується протоколів зв'язку, синхронізації, бездротових технологій, створених точок доступу, невикористовуваних служб додатків і різних датчиків.

Якщо ви не користуєтеся геолокації, вимкніть її, те ж саме стосується протоколів зв'язку, синхронізації, бездротових технологій, створених точок доступу, невикористовуваних служб додатків і різних датчиків

Особливо радимо звернути увагу на блютуз, Wi-Fi і модуль мобільних мереж в режимі пошуку - скануючи простір, вони споживають більше енергії, ніж зазвичай і тим самим швидко садять акумулятор.

Можливо, є сенс пожертвувати привабливим виглядом робочого столу і відмовитися від використання «живих» шпалер, сторонніх лаунчер і інших подібних програм, що працюють у фоновому режимі. Левову частку енергії споживає дисплей, і чим яскравіше підсвічування, тим швидше сідає батарея на Андроїд. Якщо є така можливість, знизьте яскравість до мінімуму.

У Магазині Google можна знайти багато додатків для зниження яскравості нижче мінімального рівня, встановленого системою, але використовувати їх ми не рекомендуємо, так як, по суті, вони не зменшують яскравості підсвічування, а лише накладають на екран затемняють фільтр.

Винятки становлять програми, що пропонують зробити це на апаратному рівні, але всі вони вимагають права root. А взагалі, намагайтеся обходитися без всяких оптимізаторів і інших «енергозберігаючих» додатків. Є численні свідчення користувачів, що вони не тільки не економлять заряд АКБ, але навпаки, Працюючи у фоновому режимі, сприяють його більш швидкої розрядки. Якщо у вас є досвід і можливість, наполягайте апаратну частину свого пристрою через інженерне меню .

Неполадки з апаратною частиною

Не виключено, що телефон з Android швидко розряджається через неполадки з апаратною частиною. Джерелом проблем може стати сам акумулятор, струми витоку материнської плати, підсилювач потужності, модуль GPS і інші компоненти. На жаль, при підозрі на проблеми з «залізом» точно визначити причину швидкої розрядки в домашніх умовах не завжди надається можливим. Так що якщо ви грішите на апаратуру, розумніше звернутися в сервісний центр, де фахівці продіагностіруют ваш гаджет на спеціалізованому обладнанні.

Іншою поширеною причиною швидкого розряду вважається використання невідповідного моделі або неякісного зарядного пристрою. Якщо в розділі варто акумулятор підвищеної ємності, при використанні таких пристроїв системний індикатор може показувати невірне значення. Наприклад, буде показувати, що рівень заряду досяг 100 відсотків, тоді як в дійсності він становитиме 60 або 70 відсотків. Втім, момент спірний, так як більшість зарядних пристроїв мають схожу конструкцію і однаковий струм на виході.

програмні збої

Іноді внаслідок різних помилок програмне забезпечення смартфона починає працювати неправильно, споживаючи більше ресурсів пам'яті, через що швидше розряджається батарея. Якщо ви помітили неполадки в роботі програм, їх потрібно перевстановити, а заодно виконати планову очистку файлової системи.

Якщо помилки є в роботі самої Андроїд, може знадобитися скидання пристрою до заводських налаштувань або його перепрошивка. Тільки не встановлюєте на свій гаджет «ліві» прошивки, це може привести ще до великих проблем. Ну, і не забувайте про віруси, які також можуть розряджати АКБ. Обов'язково використовуйте на своєму пристрої антивірус і намагайтеся не встановлювати ПО з неперевірених джерел.

Неправильна експлуатація акумулятора

Однією з головних помилок, що допускаються користувачами при експлуатації батареї, є постійне доведення її до повної розрядки. На думку фахівців, це знижує потенціал батареї, скорочуючи її термін служби. Ставити на зарядку пристрій потрібно при досягненні рівня заряду в 15-10 відсотків.

У багатьох джерелах також вказується, що смартфон потрібно відключати від мережі, як тільки рівень заряду досягне 100 відсотків. Це справедливо для старих гаджетів, більшість же нових моделей оснащені функцією автоматичного відключення підживлення, отже, залишати пристрій заряджатися на ніч є цілком допустимою мірою.

інші причини

Існує ще цілий ряд факторів, що впливають на здатність акумулятора утримувати заряд. Наведемо їх у вигляді списку:

  1. Висока і низька температури. Спека, так само як і холод, надають на АКБ стресовий вплив, в результаті чого вона розряджається швидше. Намагайтеся не користуватися смартфоном при температурі вище 35 і нижче 0 градусів.
  2. Відмовтеся від використання бездротової зарядки. Бездротові зарядні пристрої перегрівають батарею, а це погано позначається на її властивості.
  3. Не тримайте смартфон підлягає вирядженим. Залишена на тривалий термін розрядженою до нуля батарея швидко втрачає здатність утримувати заряд. Якщо ви користуєтеся пристроєм лише іноді, підтримуйте заряд АКБ на рівні 50-60 відсотків.

Якщо ви користуєтеся пристроєм лише іноді, підтримуйте заряд АКБ на рівні 50-60 відсотків

Отже, підіб'ємо всього вищесказаного короткий підсумок. За великим рахунком, головною причиною прискореного розряду акумулятора на телефоні Андроїд є фонова робота апаратних модулів зв'язку та висока яскравість екрану. До числа другорядних факторів відносяться працюють в фоні служби, використання на пристрої «сирих» прошивок і недотримання загальних правил експлуатації АКБ. Старіння батареї до цією причин не відноситься, тому що воно є цілком природним і закономірним явищем.

Чому швидко розряджається батарея на Андроїд і чи можна це якось виправити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация