Чому Україна бідна

12:12

Коли філософією більшості українців стане свобода, я готовий битися об заклад, що і з економікою у нас все стане гаразд.

Нещодавно на форумі Yalta European Strategy мій колега Андрій Юхименко проводив інтерв'ю з лауреатом Нобелівської премії з економіки Полом Кругманом.

На питання, чому Україна живе так бідно, а економіка у нас настільки відстала він відповів наступне:

«Я не фанатичний прихильник вільної торгівлі. Але ви повинні запитати себе, чому в Україні так багато бідних людей і чому у вас така відстала економіка? У вас живе 45 млн чоловік, що не так вже й багато для сучасного світу. У Франції та Німеччині, які мають такі ж розміри як Україна, живе набагато більше людей. У вас колосальні природні ресурси, а ви бідна і дуже відстала країна за європейськими мірками. Чому? Напевно, тому що вся ваша минула політика просто не спрацювала. Ви намагалися захищати внутрішній ринок і своїх олігархів, від конкуренції з західними продуктами і інвестиціями. І ви не пускали в країну західний капітал. Це була провальна стратегія. Відкрийте свій ринок для західних технологій, капіталу і компаній. Дайте їм рівні шанси з вашими олігархами. І побачите як зміниться ваша країна

На мій погляд альтернативи ліберальної ринкової економки для України не існує. Ви вже пробували альтернативи, але вони не спрацювали. Ринкова економіка не завжди відмінно працює, але це ймовірно краще, що може бути. Якщо ви її побудуєте, вам може відкритися доступ до міжнародної торгівлі та інвестицій. Ви повинні вжити жорстких заходів щодо олігархів і демонополізувати цілі галузі. А також провести тотальну приватизацію майна. До сих пір його велика частина знаходиться в державній власності. Бути частиною світової економіки - це кращий варіант для вас ».

Минулого тижня в Україні пройшов цілий Форум економічної свободи, надана Bendukidze Free Market Center, де говорили, здається про те ж саме.

Погляди Кругмана в економіці здаються абсолютно логічними. Власне як і погляди Кахи Бендукідзе. Дивує лише чому, в Україні ніхто так і не прийняв їх на озброєння?

Можна списати все на чиновників стягують корупційну мзду з держмонополій і олігархів. Вони де в усьому винні і промили мізки людям ...

Але, на мій погляд, причина лежить набагато глибше.

Наведу приклад виходячи із зовсім іншої області. А потім постараюся зробити висновок.

Минулого тижня в Києві відбулася безпрецедентна подія. На Майдані Незалежності під час святкування протестантського християнського Дня Подяки зібралися сотні тисяч людей.

Щоб у вас не було сумнівів, що їх було дуже багато нижче я викладу фотографії кількості віруючих протестантів, які прийшли помолитися на Майдан Незалежності.

Відразу зазначу, що протестантизм і підприємництво явища не чужі один одному. Фактично всі бізнесмени хто, побудував своїми руками США, були віруючими протестантами.

Найбагатшим підприємцем світу був Джон Рокфеллер. Його стан на піку могутності оцінюється за нинішніми мірками в $ 500 млрд. Рінат Ахметов, Віктор Пінчук та Ігор Коломойський це просто ніщеброди порівняно з цим хлопцем. Власне як Білл Гейтс і Марк Цукерберг.

Рокфеллер вважав себе бізнесменом-християнином, з дитячих років перераховував 10% своїх доходів баптистської церкви. У 1905 році ця частка склала $ 100 млрд за нинішнім курсом.

Під кінець життя Рокфеллер роздав за нинішнім курсом $ 250 млрд. Він повністю профінансував створення таких Національних парків, як Йосеміті і Йєллоустон (включаючи придбання всієї (!) Землі під них), а також громадських дитячих садків в США, лікарень і університетів. Особливо багато нафтової монополіст витратив на розвиток освіти в Штатах. По-суті повністю і на багато років забезпечивши Гарвардський і інші університети Ліги плюща. Син Рокфеллера Джон-молодший (настільки ж успішний в бізнесі, наскільки і віруючий баптист), продовжив його справу, побудувавши за свій рахунок наприклад будівля ООН в Нью-Йорку яким зараз користуються всі народи світу. І витративши ще половину свого майна на добродійність і церква.

Починаючи від Вандербільтів і закінчуючи Морганами, Карнегі та багатьма іншими сім'ями з тих, хто створив США як економіку номер один в світі, покоління і покоління американських чоловіків були консервативними протестантами (баптистами, методистами, епіскопаламі і реформатами) і при цьому крайніми лібертанцамі в економіці.

У США чоловік, який не є протестантом, в принципі не має шансу стати президентом. Барак Обама зараховував себе до п'ятдесятників. Хілларі Клінтон чітко позиціонувала себе як методист. Але, у неї виграв прихожанин реформатської Нью-Йоркській The Marble Collegiate Church Дональд Трамп.

Але, повернемося до визначної події. Вперше з того пам'ятного неділі, коли на Хрещатик вийшли, щоб висловити протест проти побиття студентів «Беркутом», головна вулиця країни зібрала сотні тисяч людей. Які прийшли, щоб не протестувати, а прославити Бога, висловити свої релігійні погляди і відзначити протестантський, релігійне свято.

Як би на це відреагували західні ЗМІ?

Коли в Парижі мільйони католиків вийшли на вулиці щоб протистояти легалізації гей-шлюбів все ЗМІ навіть ті, що були згодні з їх позицією розповіли про це. Чому? Тому що вони об'єктивні. В кінці-кінців тому що вони вільні. А свобода має на увазі відкритість і правду, а не замовчування якихось незрозумілих тобі явищ, просто тому що ти їх не розумієш.

Як же відреагували українські ЗМІ на безпрецедентну кількість людей на Майдані Незалежності?

Частина ЗМІ дійсно розповіли про подію об'єктивно і неупереджено.

Наприклад, про подію дійсно написали сайт ТСН.ua (сюжет показав телеканал 1 + 1, який чомусь так люблять лаяти віруючі люди), Новий час, Обозреватель, Апостроф, Громадьске ТВ.

У позитивному ключі згадав про подію відомий проукраїнський блогер Денис Казанський.

Загалом, ті кого прийнято вважати лібералами, тобто прихильниками свободи.

Зате різко проти акції, висловилися ресурси і блогери або фінансуються з Москви, або мають проросійський вектор.

Ось вам кілька цитат:

1.

"Яценюк і Турчинов сектанти, і нас всіх тягнуть"

Вести, 17 вересня

http: //vesti-ukr.com/kiev/256774-hnat-v-sheju-tsen ...

2.

«Влада провела масштабні святкування чужих і незрозумілих Україні свят. Реформація, день подяки ... Виступи іноземних проповідників і місіонерів. "Апостоли" -сектанти, які в черговий раз, нікого не боячись, збирають гроші з тисяч ошуканих українців. Втратили віру у все і готових платити хоча б за ілюзію того, що в їх житті щось зміниться »

Вести, 18 вересня. Колишній міністр доходів і зборів та найближчий сподвижник Віктора Януковича Олександр Клименко у своєму блозі в «Вістях». Нагадаю, що Клименко це той самий персонаж, який до нитки пограбував дрібний і середній бізнес в 2012-2013 році і влаштував справжній терор для більшості підприємливих українців.

http: //vesti-ukr.com/socialnye-seti/256961-absurd -...

3.

«На перекритому Хрещатику, в центрі Києва, міста-хрестителя Русі, свято: заокеанський день подяки ...

Ведучий пояснює слухачам, що це свято на честь 500-річчя реформації. Значить, не помиляюся: не українці. Привезене. Як колись індіанцям в Америку.

Чути як би українська мова, але з якимось емігрантським акцентом. Музичка, "алілуя". У кращих традиціях проповідників-місіонерів. Основний мотив, генеральна лінія - ми повинні бути вдячні ».

Страна.ua, 18 вересня

https: //strana.ua/news/93310-den-blahodarenija-vk ...

4.

Ну і звичайно вкрай негативно все, що відбувається оцінило російське державне агентство РІА Новини

http: //rian.com.ua/analytics/20170918/1027785447.h ...

Сайт «Російська весна»

http://rusvesna.su/news/1505660275

5.

А сайт російського РЕН ТВ розповів, що в Києві на Майдані Незалежності взагалі обробили фрукти і овочі отрутою

http: //ren.tv/novosti/2017-09-18/nastoyashchiy-pra ...

Але справа навіть не у всіх перерахованих вище ЗМІ, з ними все ясно.

А в тому, що більшість українських телеканалів в принципі не показало акцію протестантів з Майдану.

Її просто проігнорувала вся перша десятка каналів крім 1 + 1.

Чому?

Відповідь на це питання якраз і пояснює на мій погляд причину по якій Україна досі так погано живе.

Ми занадто нерішучі. Ми занадто консервативні. Ми - маркобеси.

Ми ніби вже не настільки радянські, щоб хаіть протестантів, США і ринкову економіку.

Але, ще не можемо визнати цих «сектантів», цих протестантів духовним стрижнем нації, так потрібне їй в період трансформації. А цих «бариг-спекулянтів», цих підприємців, становим хребтом економіки країни.

Ми як Гоголь з дурного шкільного твору. Однією ногою стоїмо в минулому (привіт вам совкодрочери і русофіли), інший вказуємо на майбутнє, а між ніг у нас страшна дійсність (це власне все хто нерішучі і боїться майбутнього).

Кажуть перша з наук філософія.

Саме філософи створюють світогляд.

А воно вже рухає економікою, а від неї виходить рівень життя.

Коли філософією більшості українців стане свобода, я готовий битися об заклад, що і з економікою у нас все стане гаразд.

Але ви повинні запитати себе, чому в Україні так багато бідних людей і чому у вас така відстала економіка?
Чому?
Дивує лише чому, в Україні ніхто так і не прийняв їх на озброєння?
Як би на це відреагували західні ЗМІ?
Чому?
Як же відреагували українські ЗМІ на безпрецедентну кількість людей на Майдані Незалежності?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация