Чому Росія не Франція: як нація повстає проти цін на бензин

під Франції заворушення з приводу підвищення цін на бензин і дизельне паливо придбали і епічні масштаби, і виразний політичний характер. Організовує протест рух "Жовтих жилетів". Назву свою вони отримали на честь обов'язкової форми світловідбиваючої одягу для французьких водіїв. під   Франції   заворушення з приводу підвищення цін на бензин і дизельне паливо придбали і епічні масштаби, і виразний політичний характер

При цьому, спочатку, акції планувалися хоч і протестні, але цілком мирні і в рамках закону. Більш того, на охорону самих протестуючих було виділено близько трьох тисяч поліцейських. Але щось пішло не так.

Наприклад, на будинок голови МВС Франції було скоєно напад активістами. В цей час, в будинку знаходилися дружина і дочка міністра. Самі протестні демонстрації стали супроводжуватися масовими заворушеннями і актами вандалізму з нападом на поліцейських. Поліцейські відповіли цілком в дусі європейської правової школи і традиції: сльозогінним газом і водометами.

При цьому, щоб було зрозуміло, підвищення цін в Республіці планується наступне: "на бензин - на 2,9 євроцента, на дизель - на 6,5 євроцента за літр". Як пише глава ради директорів холдингу "Правда.ру" Вадим Горшенин, "Тобто на 2 рубля за літр у перерахунку на наші гроші - за бензин і на 5 рублів - на дизель.

І так, про всяк випадок: в актори Рахунковій палаті прогнозують, що з 1 січня в Росії паливо стане дорожчим В ДВА РАЗИ, ПДВ виросте до 20%, материнський капітал не проїндексируют, продукти подорожчають, тарифи ЖКГ збільшаться.

Реакція на підвищення цін в ЄС і Росії досить чітко показує, чому Росія - не Європа. Хотілося, звичайно, написати про швидку їзду і довгий запрягання, але ми ж розумінням, що в даному випадку швидка їзда - це щось вкрай небажане ... ".

Протестуючі, між тим, не дивлячись на газ і водомети, продовжують вимагати відставки чинного президента Франції, Еммануеля Макрона, а той у відповідь дякує поліцію за самовіддану працю.

Зокрема, глава Франції в одному з останніх екстрених виступів заявив: "спасибі нашим співробітникам правопорядку за їх мужність і професіоналізм. Ганьба тим, хто напав на них. Ганьби тим, хто заподіяв шкоду іншим громадянам і журналістам. Ганьба тим, хто намагався залякати посадових осіб. Немає місця для цього насильства в нашій Республіці ".

В общем-то, і сам Макрон прекрасно розуміє політичний контекст того, що відбувається, і те, що підвищення цін на паливо - це тільки дуже зручний привід. Це розуміють і російські аналітики. Як пише, наприклад, автор каналу "Невротик", "обурення французьких автолюбителів вилилося в досить вигадливі форми - дуже добре знайомі нам по численних дослідів в ряді сусідніх з Росією держав.

І, як ми помічали вчора, паризький майдан дуже своєчасно пішов за рядом відважних слів Макрона про зміцнення французького суверенітету. Навіть не полінувалися натякнути на паралелі з антідеголлевскім 68-м в тих же краях, коли той намірився вивести країну з-під НАТО і американського протекторату.

Збіг, може, і справді випадкове, як і аналогії.

Але рішучість Макрона відстоювати наявні у Франції крихти суверенітету і власне французьку державність навіть ціною непопулярних, реакційних, прямо скажемо, дій, - викликає повагу ".

Втім, тут варто знову повернутися до російських реалій і підвищенням цін і податків. Тому, що народ в Росії дійсно довго терпить, але, по-перше, він почав відчувати себе громадянським суспільством вже досить давно. І живемо ми в інформаційну епоху, коли події на Єлисейських Полях і в околицях з приводу бензину дуже швидко дійдуть до свідомості російської громадськості.

І так, у Франції немає колосальних покладів нафти, на яких сидить Росія. Але у Франції ціни підвищуються навіть в перерахунку на російські реалії - на пару рублів. У нас "ефективні менеджери" хоча підняти ціни в два рази.

Загалом, політичні наслідки таких "ефективних" економічних рішень можуть бути вельми своєрідними. І зрозуміло, що ті, хто треба зможуть зробити на цьому свій маленький, а то і немаленький, політичний гешефт.

Але саме наш економічний блок уряду до такого розвитку ситуації і підштовхує країну. І це теж наводить на певні роздуми, зовсім не про бензин , А про пристрій державної системи в Росії в цілому.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация