Чому Канада так завзято захищає Україну

Канада приймає щодо Росії найжорсткіші санкції, слідуючи в фарватері США і навіть десь самостійно прокладаючи його. Прем'єр-міністр Стівен Харпер ще більш категоричний, ніж його американський колега Барак Обама. Канада не є ні глобальним гравцем, ні світовою державою, її армія слабка і погано озброєна. Тоді звідки такий запал? Канада приймає щодо Росії найжорсткіші санкції, слідуючи в фарватері США і навіть десь самостійно прокладаючи його

Канада першою слідом за США почала вводити свої санкції проти РФ, виславши російських військовослужбовців, які проходили мовне і програмне навчання в канадських вузах. Потім виступила з ініціативою провести саміт G8 країн без Росії, підключилася до всіх списками США по адресним санкцій, призупинила з РФ все наукові і бізнес-проекти, в тому числі в космосі, в авіабудуванні, в Арктиці. Причому це робиться з грубої і бесцеремонною риторикою, руйнуючи все позитивне, що було накопичено в попередні роки. Можна сказати, що войовничість Оттави поставила двосторонні відносини на грань їх повного згортання.

Канада не є наддержавою, вона тільки що вивела свій контингент з Афганістану, навіщо їй знову втягуватися в далекий від її кордонів конфлікт? Крім того, її економіка зовсім зав'язана на російську або зав'язана в мінімальному обсязі. Навіщо ж така бравада? Такими питаннями зараз задаються канадські газети. Так, газета Winnipeg Free Press в редакційній статті від 28 квітня критикує заяву міністра закордонних справ Джона Берда про те, що Канада встане разом зі східними партнерами по НАТО перед "обличчям агресії" з боку Росії. "Це в значній мірі безглуздий жест, можливо, він не був би смішний, якби Канада була здатна довести свою войовничу риторику".

Читайте також: Турне Обами: в пошуках піддослідних кроликів

Шість винищувачів CF -18 і військово-морський корабель, які Канада має намір послати в район конфлікту "в знак солідарності і протесту проти залякування Росією України", - це просто "квола демонстрація сили", зауважує газета, оскільки реактивні винищувачі "падають з неба від старості ", в зношеному стані і військово-морський флот Канади. Автори радять уряду не грати м'язами, а надати Україні конкретну фінансову допомогу.

"Дипломатією канонерок не залякати Путіна, але він, безсумнівно, буде вражений економічним і політичним наступом на підтримку незалежної і процвітаючої України", - пише газета .

Але чому ж прем'єр Харпер так агресивний? Перша причина, яка напрошується, - це територіальні суперечки з РФ в Арктиці. Канада і РФ претендують на ділянки шельфу, включаючи хребти Ломоносова і Менделєєва, багаті нафтою і газом. Для Росії арктичний регіон є одним з пріоритетів. Там посилюється військова присутність, облаштовується межа.

Міністр оборони Сергій Шойгу повідомив, що розвиток інфраструктури в Арктиці стане одним із пріоритетів відомства в цьому році. У 2014 році, за його планами, там має завершитися формування російських військових частин. З урахуванням слабкості Канади у військовій області (країна витрачає на військовий бюджет всього 1,3 відсотка від ВВП) це може викликати стурбованість Харпера. Крім того, нещодавно, можливо, майбутній президент США Хіларі Клінтон заявила, що "експансія Росії в Криму" може проявитися і в Арктиці, і закликала Канаду об'єднуватися з США для військового протистояння Росії в Арктиці.

Читайте також: Грузія підключилася до створення "поясу хаосу"?

"Ні, з Арктикою це не пов'язано жодним чином, - сказав Pravda. Ru Василь Соколов, завідувач відділом Канади Інституту США і Канади РАН. - Нікуди в Арктиці не подінуться ні канадці, ні ми, тому що якщо мова йде про поділ континентального шельфу, то рішення міжнародної комісії з делімітації континентального шельфу не може бути без узгодження пріарктіческіх держав з цього питання. Ось буде узгодження, тоді оонівська бюрократія підпише це. А будуть конфлікти, нічого вона не підпише. Ми приречені працювати в рамках арктичного го союзу ".

На думку Василя Соколова, в агресивності керівництва Канади проглядаються дві причини. Це вплив США і української діаспори. "У Канаді правлять зараз консерватори, які завжди йдуть політиці США і завжди у них більш тісна дружба, в тому числі й у зовнішньополітичних акціях. Це перша обставина. Друга обставина пов'язана з чисто внутрішніми справами Канади, там проживає велика українська діаспора, яка налічує понад одного мільйона чоловік (для порівняння - в Росії 1,9 мільйона чоловік, за переписом 2010 року), і вона має серйозний політичний вплив в парламенті країни ", - сказав Василь Соколов.

Він зазначив, що ця діаспора сформувалася, коли Україна була розділена між Російською імперією та Австро-Угорської, і більшу частину переселенців до Канади якраз складали вихідці з Галичини, з Австро-Угорщини. "Тому основний стрижень українського населення в Канаді - це западенці. Українська діаспора в Канаді добре організована, представлена ​​різними релігійними і громадськими організаціями, наприклад," Конгресом українців в Канаді "(нагородив Харпера за" великий внесок у розвиток української громади "), має свої канали політичного впливу, і її керівництво активно виступає за те, щоб покарати Росію і допомогти Україні ". Додамо, що український загін з Канади приїжджав на Майдан, і ці люди заявляли, що "в канадській влади більше українців, ніж в української влади" - сказано в повідомленні, яке наводить VIDIA.

Читайте також: "Санкції - за великим рахунком, пугалка"

Не випадково також і те, що керівництво Конгресу потім виявилося в списку відповідних адресних російських санкцій проти Канади.

Крім того, остання обставина - це те, що в Канаді зараз розгортається передвиборна кампанія до виборів 2015 року, тому підтримка впливової української громади для правлячої Консервативної партії важлива. "Канада - регіональна країна, Квебек втрачає свій вплив, на перший план виходять західні провінції, звідки родом Харпер. А українці якраз і живуть концентровано в степових районах заходу, вони, природно, мають вплив на регіональному рівні, їхні голоси треба завойовувати", - уклав Василь Соколов.

А що ви думаєте про останні новини з Канади про введення санкцій проти Росії? Чому Канада так себе веде в ситуації, коли від неї мало що залежить?

Тоді звідки такий запал?
Канада не є наддержавою, вона тільки що вивела свій контингент з Афганістану, навіщо їй знову втягуватися в далекий від її кордонів конфлікт?
Навіщо ж така бравада?
Але чому ж прем'єр Харпер так агресивний?
А що ви думаєте про останні новини з Канади про введення санкцій проти Росії?
Чому Канада так себе веде в ситуації, коли від неї мало що залежить?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация