Чому так сказав Путін: "У нас немає і не може бути ніякої іншої об'єднавчої ідеї, крім патріотизму"?

© Михайло Метцель / ТАСС

У День народної єдності, свято, введений Путіним в пам'ять про події звільнення Росії від іноземної окупації 1612 року шляхом організації Народного Ополчення, очолюваного простим мужиком Кузьмою Мініним і князем Дмитром Пожарським, я хотів би запитати у нашого народу: чому Володимир Путін назвав патріотизм єдиною ідеєю, що об'єднує народ?

Давайте звернемося до витоків. Що таке патріотизм? Словники тлумачать це так:
Патріотизм - «Відданість і любов до своєї Батьківщини, до свого народу. »( словник Ожегова ).

Що ж таке Вітчизна? Територія? Країна? Держава? Вітчизна? Що відрізняє Отечество від всіх цих понять?

Здавалося б, всі вони за змістом підходять. Однак з упевненістю сказати, що цим переліком і описом розуміння того, що таке Вітчизна, закінчується, було б, здавалося, правильно, але це не так.
Як простий перелік органів, з яких складається людина, зовсім не означає, що під цим розуміється весь людина, так і просте перерахування того, що входить в поняття Батьківщини, не означає, що воно цим вичерпується.

Подібно до людини, Отечество - живий організм, який існує до тих пір, поки в ньому є життя. Хто ж підтримує життя Вітчизни? Відповідь очевидна: патріоти. Як для території потрібні люди, для країни - жителі, для держави - громадяни, для Батьківщини - вірні сини, так для Вітчизни потрібні вони всі, але, крім цього, вони потрібні не просто в тій якості, в якому вони є для цих перерахованих рівнів , - вони потрібні перш за все і в основну і першу чергу саме як патріоти.

Хто ж такий патріот?

Патріот - «любитель вітчизни, ревнитель про благо його» ( словник Даля )

Патріот - «людина, відданий своєму народові, любить свою батьківщину, готовий на жертви і здійснює подвиги в ім'я інтересів своєї батьківщини.» ( Тлумачний словник Д.Н. Ушакова ).

І є ще досить багато тлумачень в інших словниках .

Тобто основна риса, яка визначає патріота - любов до Батьківщини. Любов не в плані статичному, на зразок милування або теоретичного платонізму, схвалення всього, що відбувається або махання шапками в привітанні, а саме як активна і діяльна сила, яка присутня в людині і штовхає його на дії, з одного боку, що перешкоджають богозневаг і нарузі Вітчизни, з інший - що допомагають хвалу та всебічному зростанню Вітчизни.

Значить, Отечество - поняття не тільки історичне, або культурно-територіальний, воно ще - поняття ціннісне. Отечество - це святиня, поняття сакральне. Отечество має смисли, на яких грунтується його життя, смисли, які штовхають людей до скоєння вчинків, часом виходять за рамки звичайних фактів історії, вчинки, які стають не просто історичною хронікою, але які зберігаються наступними поколіннями як живий приклад, якому потрібно слідувати в житті і на який орієнтуватися при побудові сім'ї, суспільства і держави.

Відданість Батьківщині означає, що навіть в годину смути, війни, роздробленості патріот зберігає стійкість і віру в правильність свого шляху, заснованого на заповітах предків, і що саме це врятує його, і в кінцевому рахунку призведе до перемоги над злом, тимчасово взяли верх.

Готовність на жертви означає прийняття на себе удару, вибір самому постраждати заради порятунку таких же, як ти, своїх, вчинити дії, які будуть засуджені ворогом і жорстоко покарані, але які своїми будуть розцінені саме як жертва, добровільний вибір прийняти страждання заради порятунку своїх, аж до смерті. Такі дії буду розцінені як подвиги і збережені в історії для виховання майбутніх поколінь на прикладі героїв цих подвигів і їх дій.

Ревнощі про благо Вітчизни є не що інше, як активне прагнення до того, щоб воно стало краще, підкріплене словами, діями, думками, що носять імперативний характер, вкоріненими в історію, культуру, державність і соціальний лад. Неможливо дбати про Вітчизну теоретично, умоглядно. Це завжди пов'язано з якимись активними діями, проектами, думками та ідеями, що носять не тільки теоретичний, а й практично-перетворювальний характер.

Отечество - це смисли. Історичні, культурні, релігійні та соціальні. Але перш за все - смисли моральні. Патріотизм є моральне почуття, і тому Отечество - це перш за все моральність. Отечество - це совість і моральний вибір, часом важкий, це моральний вчинок, часом обвинувачений і засуджуваний, але в кінцевому рахунку правильний. Це спосіб життя, спрямований на благо, орієнтований на пам'ять предків, їх моральний вибір перед обличчям своєї совісті, їх служіння, часом важке, часом - незрозуміле.

Саме служіння Батьківщині визначає сенс життя людини, мета і благополуччя держави, історичне збереження суспільства і його культурне відтворення.

Як казав наш класик, «сонце російської поезії», геній і щирий патріот Пушкін:

«Два почуття дивно близькі нам -
У них знаходить серце їжу.
Любов до рідного попелища.
Любов до батьківських трун.
На них засновано від століття
З волі Бога Самого
самостояння людини
Застава величі його.
Животворяща Святиня!
Земля була б без них мертва
Як [іудейська] пустеля
І як вівтар без Божества ».
А.С. Пушкін

І хоча часом бувають в історії нашої Батьківщини злети і падіння, успіхи і невдачі, поразки і перемоги, ми, як патріоти, незмінно любимо його і бажаємо йому тільки добра і благополуччя. Це і є здоровий патріотизм - бажати порятунку, благополуччя і розвитку своєї Батьківщини навіть у найпохмуріші його прийшла аж, усвідомлювати і вміти відокремлювати важливе від другорядного, ця хвилина від вічного.

«Хоча особисто я сердечно прив'язаний до государя, я далеко не захоплююся всім, що бачу навколо себе; як літератора - мене дратують, як людина з забобонами - я ображений, - але клянуся честю, що ні за що на світі я не хотів би змінити батьківщину або мати іншу історію, крім історії наших предків, який нам Бог її дав. »
А.С. Пушкін. З листа до П.Я. Чаадаєва.

Чим Отечество відрізняється від Батьківщини? Родина - поняття територіальне. Отечество - історичне, культурне, ціннісно-смислове поняття. Родина - це земля, де ти народився і виріс. У широкому сенсі - вся земля твоєї держави, у вузькому - твій рідний край, «мала Батьківщина». Отечество не тільки в території, землі - воно простяглося в глиб історії, воно охоплює всі жили до нас покоління і всі майбутні. Воно - в нашій культурі, в звичаях і традиціях нашого народу, що передаються від покоління до покоління. Воно - в традиційних цінностях, в тому числі релігійних, які залишаються незмінними вже більше тисячі років, і не раз рятували нашу Вітчизну від краху.

Отечество невіддільне від моральності. Патріотизм є перш за все моральне почуття, тоді як зрада - аморальне, підле, збиткове.

Чому за Вітчизну треба боротися? Тому що воно і є наше життя. Збереження Вітчизни - благополуччя держави і його життєве існування, розвиток. Втрата Вітчизни - смерть держави і народу, спочатку на рівні духовному, коли Вітчизна перестає бути сакральним поняттям, святинею, допустити наруги якої не можна і чому потрібно всіляко перешкоджати, потім - на культурному, коли забуваються або насильно стираються з пам'яті традиції і звичаї предків, коли люди перестають жити згідно їх заповітам, потім - на історичному, коли забувається історія Вітчизни, повна як славних перемог, так і гірких поразок, і справжня історія підміняється вигаданою, нав'язаної, в якій ід ет підміна смислів, біле перетворюється в чорне, а чорне - в біле, патріотизм стає зрадою, а зрада - патріотизмом. Потім настає черга фізичного рівня, територіального, коли відбувається добровільна здача території Вітчизни під пристойними приводами, ці території забирає ворог, який ділить їх як хоче в своїх інтересах. І тоді настає поступово повне зникнення з культури та історії.

Так що ж таке патріотизм? З чого він починається? З виховання в сім'ї. Триває вихованням в школі. Потім людина виходить в суспільство, і суспільство теж виховує. Держава веде патріотичну роботу. Родина для людини стає порожнім звуком, а зримим місцем, яке любиш і захищаєш. Отечество з'єднує з предками і допомагає отримати і осмислити їх досвід, дає вкоріненість у правді, духовну силу вистояти в будь-який правою боротьбі.

Основними складовими патріотизму є традиційні цінності, ідеологія і віра. Цінності є недосяжний ідеал, до якого потрібно прагнути. Ідеологія пропонує сформульовану мету життя держави і місце в ньому людини. Віра допомагає долати труднощі, стійко переносити тяготи і позбавлення в ім'я того, що більше, ніж ти сам, що вище, ніж повсякденність, що радісніше, ніж будь-яка земна радість, то, що вічно і свято.

Патріотизм як національна ідея формує «образ майбутнього». У ньому є все, що потрібно сучасній людині. І це все існує там на благо людині. Будь-яка ідея, якщо вона заснована на патріотизм, призводить до поліпшення життя людей і підвищення статусу держави. До наукового, технічного, соціального і іншим типам поліпшень, пов'язаних з благом людини. Ця ідея рухає і захоплює маси, піднімає їх на творчі пориви, на діяльні звершення.

Патріотизм є стовбур історико-культурно-цивілізаційного древа під назвою «Отечество»: історія - зв'язок поколінь, дії наших предків; культура - передача живого і безцінного досвіду цих поколінь, вираженого в тому числі в традиціях і звичаях народу; цивілізація - самобутній шлях Русі, цього «третього Риму», виражений в ідеології і досвіді державного будівництва такій багатонаціональній і багатоконфесійній країни, як Росія, успішно відбиває всі набіги і вторгнення і постійно розширюється як територіально, так і кількісно, ​​через населення.

Чому патріотом бути вигідно? Використовуючи аналогію «парі Паскаля», можна сказати: будучи сьогодні патріотом, я нічого не втрачаю, але в майбутньому здобуваю щось незмірно більше - зростання і сходження Вітчизни, його могутність, красу і багатство, складовою частиною якого буду і я як його син, і отримаю сповна від його повноти. Будучи ж сьогодні зрадником своєї Батьківщини, я вже сьогодні втрачаю честь, совість, а в майбутньому прирікаю себе на поталу або забуття.

Патріотизм - це не тільки і не стільки ідеологія. Під ідеологією зазвичай розуміють щось зовнішнє, штучне, вигадане. Патріотизм же - це «цілющий дух» Вітчизни. Без патріотизму, без патріотів, як носіїв цієї ідеї, Вітчизни немає. І нехай поки що існує держава, і територія, і живуть люди, - але без патріотизму і без патріотів держава слабшає і в'яне, територію захоплюють вороги, а люди поступово зникають в історичному забутті.

Саме тому, щоб наша Батьківщина жило, росло і розвивалося, зміцнюючись і стаючи більше і сильніше, щоб ми з вами просто вижили в поточній ситуації атаки на нашу Вітчизну, нам і потрібен патріотизм. Саме тому сказав Путін, що «у нас немає і не може бути ніякої іншої об'єднавчої ідеї, крім патріотизму».

a.zaikin1985
https://aftershock.news

Що таке патріотизм?
Що ж таке Вітчизна?
Територія?
Країна?
Держава?
Вітчизна?
Що відрізняє Отечество від всіх цих понять?
Хто ж підтримує життя Вітчизни?
Хто ж такий патріот?
Чим Отечество відрізняється від Батьківщини?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация