Чому діти люблять солодке

  1. Чому діти люблять солодке: питання і відповіді Це солодке слово «цукерка» ... Рідкісний малюк розважливо...
  2. Психологія ласуни
  3. Виховуємо слухняного Сластьон

Чому діти люблять солодке: питання і відповіді

Це солодке слово «цукерка» ... Рідкісний малюк розважливо відмовиться від такого спокусливого частування на користь варених овочів або тарілки супу. Але чи замислювалися ви, чому діти люблять солодке і що робити, якщо ця любов переходить розумні межі?

З молоком матері

З молоком матері

Як запевняють психологи, стійка тяга до солодкого формується у малюків з перших днів життя. Адже в якості першої і єдиної їжі вони отримують грудне молоко, що володіє солодкуватим смаком. Набуває воно його завдяки лактози (молочного цукру). Ось і виходить, що протягом довгих місяців малюк звикає виключно до солодкого смаку. Це цілком звичайний механізм розвитку, закладений самою природою, і порушувати його не варто.

Найпоширеніші помилки багато батьків припускаються пізніше, коли починають переводити малюків на повноцінну їжу. Вони додатково підсолоджують дитячі суміші, кашки, пюре і навіть звичайну воду, щоб дитині було смачніше. В результаті, прихильність до солодкого лише посилюється, а їжу з її натуральним смаком малюк вперто відкидає. У більш дорослому віці ця звичка набуває загрозливих масштабів, а батьки дивуються, чому дитина багато їсть солодкого і вередує в його відсутність.

Разом з тим, ця нав'язлива тяга не завжди є наслідком неправильного прикорму. Стрімко розвивається дитячий організм відчуває гостру потребу у великій кількості енергії, яку в повній мірі задовольняє глюкоза. А як відомо, головним її джерелом є різні цукровмісні продукти. Глюкоза не тільки живить організм, а й стимулює активність мозку, а також сприяє виробленню ендорфіну і серотоніну - окрилює гормонів щастя.

Психологія ласуни

Психологія ласуни

Дуже часто батьки, самі того не підозрюючи, власноруч вирощують в дітях любов до солодкого. Наприклад, в якості винагороди за слухняність малюкові видається трофейна цукерка або інше солодке заохочення. Іноді хочеться порадувати чадо чимось смачненьким без особливих причин, і тоді в хід йдуть печиво, тістечка і тортики . Особливо цим грішать бабусі і дідусі, готові виконувати будь-які примхи синів-соколів онуків. Більшість з них навіть не замислюється, чи можна їсти багато солодкого дитині, і вони не бачать в цьому нічого поганого.

Прямо протилежна модель харчового виховання - тотальна заборона на будь-які солодощі - набагато гірше безоглядного потурання. Оскільки заборонений плід солодкий, дитина буде шукати шляхи до його володіння з подвоєною силою. Шантаж солодощами в спробі змусити дитину з'їсти покладається обід або прибрати іграшки - теж вкрай неефективний стимул. Він привчить малюка виконувати свої обов'язки лише в обмін на нагороду, ще більше посилить любов до солодощів, а разом з нею - примхливий і упертий характер.

Нерідко батьки намагаються за допомогою солодощів втішити або розважити дитину. Адже якщо мама з татом зайняті справами, улюблені ласощі гарантовано відвернуть малюка від сумних дум і займуть його на якийсь час. Ця практика є небезпечною тим, що дитина ніколи не навчиться керувати емоціями і в разі найменшого дискомфорту буде машинально тягнутися до солодощів. А це, в свою чергу, може привести розвитку карієсу, ожиріння, цукрового діабету та інших небезпечних захворювань.

Виховуємо слухняного Сластьон

Виховуємо слухняного Сластьон

Розібравшись з тим, чому дитина хоче солодкого, важливо зрозуміти, як виховати в ньому правильні смакові звички. Насамперед звертаємо погляди на себе. Адже якщо в сім'ї з задоволенням і без будь-якого контролю їдять всілякі солодощі, марно очікувати від дитини чогось іншого.

Від цукру в усіх його проявах слід відмовитися, по крайней мере, поки малюку не виповниться два роки. Добова норма цукру для дітей з трьох років не повинна перевищувати 10 г, для дітей 3-6 років - 50 г, а для дітей 7-13 років - 85 г. Причому враховується не тільки цукор в чистому вигляді, але і приховані цукру в різних продуктах. В ідеалі від цукру слід взагалі відмовитися, замінивши його медом або цукатами.

До вибору солодощів та десертів теж варто поставитися уважно. Починати знайомство з ними можна з легких фруктових мусів, зефіру, пастили, мармеладу та інших не надто калорійних ласощів. Домашнє варення, повидло і джеми в помірних кількостях теж будуть доречні. Достаток сухофруктів на будь-який смак і колір - ще одне корисне частування, яке цілком доведеться малюкові до смаку.

Замініть печиво, пампушки з маком, тортики і морозиво фруктами, салатами і соками з них, натуральними йогуртами та сиром. Втім, зрідка побалувати чадо шматочком торта або смачними шоколадними цукерками не забороняється. Тільки намагайтеся не зводити такі ласощі в культ.

Забороняти чи є багато солодкого дітям? Це право вирішувати тільки батьки. Але як показує практика, примусові заходи незмінно дають протилежний результат. Є солодощі в міру - не завадить нікому, головне, щоб вони приносили не тільки радість, а й користь.

Але чи замислювалися ви, чому діти люблять солодке і що робити, якщо ця любов переходить розумні межі?
Забороняти чи є багато солодкого дітям?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация