Чому Палац одруження став бірюзовим. Коментар головного архітектора міста (ФОТО)

25.10.2013 16:22 Лілія Ангорська

Стіни харківського Палацу одруження, який є пам'яткою архітектури, закінчують перефарбовувати в бірюзовий колір.

Стіни харківського Палацу одруження, який є пам'яткою архітектури, закінчують перефарбовувати в бірюзовий колір

міський Дозор
Палац став урочистим - С. Чечельницький

За вікову історію будівля, в якому зараз розташовується ЗАГС, експлуатувалося по-різному, його стіни перефарбовували кілька разів, причому кожного разу - в новий відтінок, розповідає головний архітектор Харкова Сергій Чечельницький.

Побудовано будинок було в 1913 році для власника газети «Південний край» А. Юзефовича. Архітектор І. Горохов вибрав для особняка архітектурний стиль ампір. Після Жовтневої революції газету «Південний край» закрили, і будівля зайняло Товариство старих більшовиків, яке розташовувалося тут до початку Великої Вітчизняної війни. У післявоєнні роки в особняк в'їхав Палац піонерів, а в 1962 році - органи реєстрації актів цивільного стану, які і розміщуються тут до сьогоднішнього дня, розповідає Сергій Чечельницький.
Побудовано будинок було в 1913 році для власника газети «Південний край» А
«Як його тільки не фарбували. У радянські часи - в однотонний сірий колір. І кожен раз, коли призначення будівлі змінювалося, люди старшого покоління зітхали. Коли це був приватний будинок, він був завжди доглянутий. Коли сім'ї Юзефович не стало, і туди в'їхала громадська організація, звичайно, багато що змінилося і люди говорили: «Шкода, що вже не так, як було». Після того, як туди в'їхав Палац піонерів, все ще раз змінилося. А коли там розмістився Палац одруження, навколо нього вже не було ніякої огорожі. Більш того, надвірні споруди відійшли іншим господарям. Зараз там знаходиться дитяча музична школа. Але раніше це був єдиний комплекс, який належав одному господареві », - зазначає архітектор.

В цьому році Палац одруження відзначає своє сторіччя , І до ювілею було прийнято рішення привести будівлю до ладу. На його реконструкцію місто виділило 700 тисяч гривень. Після того, як був відремонтовано фасад, біля входу встановлені нові скульптури левів , А на самому фасаді - чаші, перед харківськими архітекторами постало питання, яким має бути колірне рішення Палацу. Обговорювалися кілька варіантів, серед яких були досить сміливі, зокрема, будівля пропонували пофарбувати в бузковий. В результаті було прийнято рішення, що найбільш урочисто Палац буде виглядати в біло-блакитних тонах. Даний варіант був узгоджений з обласними архітекторами, так як будівля є пам'яткою архітектури.
В цьому році Палац одруження   відзначає своє сторіччя   , І до ювілею було прийнято рішення привести будівлю до ладу

«Хочеться, щоб ця будівля виглядала перлиною на вулиці Сумській і відрізнялося від інших будинків. Тому було прийнято рішення прикрасити вулицю і зробити приватний житловий будинок, який переходив з рук в руки, більш урочистим і відмітним. Була обрана нова колірна гамма - бірюзовий з білим. Ці поєднання близькі палацам Санкт-Петербурга. В майбутньому ми збираємося зробити красиву вечірню підсвітку фасаду », - говорить Сергій Чечельницький.
Саму площу перед Палацом розширять і замостять сірим гранітом. Також тут з'являться дві великі лавки, де друзі і родичі молодят зможуть відпочити в очікуванні церемонії або ж під час фотосесії. На ці роботи потрібно близько 1 мільйона гривень.

«Харків зараз переживає епоху відродження, ренесанс. Це означає, що місто оновлюється, стає позитивним, святковим і урочистим », - додає архітектор.
«Харків зараз переживає епоху відродження, ренесанс



Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация