Чому мандрівників на Закарпатті не відлякають ні затоплений Синевир, ні розбиті дороги

Незважаючи на те, що інфраструктура популярного Міжгірського району іноді жахає, бажаючих побачити "чудо природи" - Синевир - не зменшується Незважаючи на те, що інфраструктура популярного Міжгірського району іноді жахає, бажаючих побачити чудо природи - Синевир - не зменшується   У цьому році на старті весняного сезону туристів, які вирішили відвідати чи не найвідомішу родзинку українських Карпат - високогірне озеро Синевир, чекали деякі несподіванки

У цьому році на старті весняного сезону туристів, які вирішили відвідати чи не найвідомішу родзинку українських Карпат - високогірне озеро Синевир, чекали деякі несподіванки. І несподіванки ці не залежало, як це зазвичай буває, від людських чинників - тут "попрацювала природа". Справа в тому, що зима цього року трохи затрималася, і ось коли нарешті в квітні настали теплі дні, через різке танення снігу рівень води піднявся аж на чотири метри.

Такого не пам'ятали навіть "бувалі" постійні туристи і працівники Національного природного парку "Синевир". Дерева навколо озера опинилися у воді, відому оглядовий майданчик затопило. Мандрівники, які в цей період виявилися біля озера, були трохи розгублені - через підтоплення стерлися впізнавані пейзажі, якими "заманюють" на Синевир численні реклами.

Ще одна проблема, через яку страждає Міжгірський район (в якому і розташований Синевир), - дороги. Їх стан може стати причиною зменшення потоку туристів. Дороги можуть відлякати і від Синевира, і від Міжгірської Колочави, розташованої неподалік, яка ще кілька тижнів тому вражала цвітінням крокусів , А в планах вже святкування 555-річчя цього унікального села-музею.

Дороги можуть відлякати і від Синевира, і від Міжгірської Колочави, розташованої неподалік, яка ще кілька тижнів тому   вражала цвітінням крокусів   , А в планах вже   святкування 555-річчя   цього унікального села-музею

Звичайно, капризи природи, ями на дорогах і чергові "відмазки" відповідальних за інфраструктуру можуть зіпсувати наміри поїхати в цей мальовничий куточок Карпат. Тому Depo.Закарпатье вирішив нагадати, чому ж не варто звертати увагу на тимчасові (сподіваємося) складності і все ж йти пакувати речі в поїздку. Саме тут атмосфера - це сплетіння вражень, свіжого повітря, прекрасних пейзажів і легенд.

Саме тут атмосфера - це сплетіння вражень, свіжого повітря, прекрасних пейзажів і легенд

Отже, озеро Синевир називають Морським оком або Перлиною Карпат. Якщо подивитися на Синевир зверху, то яскрава синя гладь води з острівцем посередині дійсно нагадує велике око.

Якщо подивитися на Синевир зверху, то яскрава синя гладь води з острівцем посередині дійсно нагадує велике око

Синевир - найбільше озеро українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря і входить до складу Національного природного парку "Синевир".

Площа озера дорівнює близько п'яти гектарів, середня глибина становить 8-10 м, а максимальна - аж 22 м. Через те, що Синевир знаходиться високо над рівнем моря і є досить глибоким, навіть в найтепліші дні лише поверхню озера прогрівається до помірно теплої температури, інші ж не те, що холодна, а крижана. Оскільки озеро входить до складу Національного природного парку, то купання і вилов риби в ньому заборонені.

Синевир утворився в результаті потужного зсуву, викликаного землетрусом, близько десяти тисяч років тому. На висоті 989 м гірські кам'янисті породи утворили природну греблю, повністю перегородивши вузьку долину. Гігантська ущелина, що виникла при цьому, заповнилася водою трьох гірських струмків. У прозорій і кристально чистій воді озера на сьогоднішній день прекрасно себе почувають такі рідкісні види риб, як форель озерна, райдужна та струмкова.

На дні озера Синевир є отвір, яке служить своєрідним природним регулятором рівня води, завдяки якому озеро не виходить з берегів навіть під час найбільших паводків.

А легенди про озеро Синевир - це перш за все милі історії про кохання, які сприяють туристично-весільному бізнесу на берегах озера. Туристу неодмінно розкажуть зворушливу історію про Синьо і Вирі. Колись давним-давно ці гори належали одному багатієві, у якого росла дочка - справжня красуня з очима, як небесна синь. На біду дочка полюбила бідняка - пастуха Вира. Батько велів вбити недостойного обранця. Його піддані підстерегли Віра і скинули на нього зі скелі камінь. Дізнавшись про смерть коханого, Синь прибігла до того місця, обняла камінь і заплакала. І так гірко плакала, що затопила разом з собою всю долину і сама потонула в ній. Так і з'явилося озеро Синевир. Вода в озері - кольору очей Сині, а невеликий острівець в середині - місце, де загинув Вир. Сьогодні біля озера туристів зустрічають фігури Сині і Вира, вирізані з дерева. Місцеві жителі вірять, що любов, що зародилася на берегах цього озера, не закінчиться ніколи.

Є ще одна зворушлива історія. Синевирська Поляна отримала назву від красивої галявини, де оселився один чоловік з сім'єю. Згодом народ розрісся. Люди спочатку жили мирно, в злагоді, ділили все порівну, а згодом з'явилися заможні господарі, на яких працювали бідняки. Численні отари овець пасли в лісах і на луках семеро пастухів. Серед вівчарів виділявся красою Вир, син заможних батьків. А оскільки Вир був наймолодший, то йому часто доручали пасти кіз, яких відокремлювали від овець.

Одного разу, юнак пригнав кіз в стадо і тут зустрів красуню. Це була дочка бідної вдовиці Ксеня (Синя, Синь). Краса дівчини так вразила Вира, що він відразу закохався в неї. Молоді люди полюбили один одного. Але з цієї любові добра не було. Батьки, дізнавшись, що їх син хоче одружитися на біднячка, почали його налаштовувати проти дівчини. Засмучений юнак уже хотів накласти на себе руки. Згорьована від злих язиків Ксеня померла при пологах, як і її немовля. Вір, не витримавши смерті коханої, заліз на найвищу ялина і з її вершини кинувся на гостре каміння, відразу загинувши.

Батьки Віра жорстоко знущалися над трупом дівчини. Вдова, коли вмирала від горя за дочку, прокляла це місце. А слова-прокльони вдови на вітер не летять. Тієї ж ночі провалилася земля під глузливими пастухами і під їх худобою. А коли вранці другого дня прийшов старший пастух за сиром, то на тому місці вже не було ні хатини, ні овець, ні стада. Озеро заповнило всю територію.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация