Чому американські фінансисти готуються до кінця світу?

  1. Страхи Кремнієвої долини
  2. Що таке виживальники і чому він стає все популярнішим?
  3. Прогрес веде до апокаліпсису?
  4. Виживальники існував завжди
  5. Апокаліпсис все ближче

Роберт Даггер працював лобістом у фінансовому секторі, а в 1993 році став партнером в хедж-фонді Tudor Investment Corporation. Через 17 років він пішов на пенсію, щоб зайнятися філантропією і власними інвестиціями.

«Будь-який представник цієї спільноти знає людей, які бояться, що Америка рухається в бік чогось на кшталт революції в Росії», - розповів він недавно.

За словами Даггера, він бачив два дуже різні відповіді на цей виклик. «Люди знають лише один реальний відповідь - виправ проблему, - вважає він. - Саме тому багато жертвує дуже багато грошей на добрі справи ». Але в той же час вони інвестує в варіанти втечі.

Він згадує вечерю в Нью-Йорку після теракту 11 вересня і розриву міхура на ринку доткомів. «Групи людей з сотнями мільйонів доларів і пара мільярдерів розробляли сценарії руйнування Америки і розмовляли про те, що вони будуть робити. Більшість були впевнені, що заведуть свої літаки і відвезуть сім'ї на ранчо на заході країни або будинку в інших країнах », - згадує він.

Один з гостей був налаштований скептично, розповідає Даггер. «Він нахилився вперед і запитав:« А ви візьмете з собою родину пілота теж? А що про хлопців, які повинні займатися експлуатацією та ремонтом? Якщо революціонери будуть стукати в ваші двері, скільки людей у ​​вашому житті ви візьмете з собою? »Питання тривали. Зрештою більшість погодилася, що вони не зможуть втекти », - згадує фінансист.

Занепокоєння еліт стосується представників різних політичних течій. Навіть фінансисти, які підтримували Дональда Трампа в надії, що він пом'якшить податки і регулювання, турбуються про те, як його бунтарська кампанія прискорила процес падіння поваги до існуючих інститутів.

«ЗМІ зараз знаходяться під атакою. Вони хвилюються, чи не стане наступною судова система? Чи не перейдемо ми від «підроблених новин» до «підробленим доказам»? Для людей, чиє існування залежить від виконання контрактів, це буде означати вибір між життям або смертю », - продовжує Даггер.

Роберт Джонсон вважає, що розмови його колег про від'їзд - це симптом глибокої кризи.

Джонсону 59 років, у нього скуйовджене сиве волосся і він випромінює м'яке спокій. Він отримав ступінь по електричної інженерії та економіці в Массачусетському технологічному інституті і докторську ступінь з економіки в Прінстоні. Він працював в Конгресі США, а потім пішов у фінансовий сектор. Тут він став керуючим директором хедж-фонду Soros Fund Management. У 2009 році, коли продовжував шаленіти фінансова криза, він був призначений главою дослідницького Інституту нового економічного мислення. Я недавно відвідав Джонсона в його офісі в Нью-Йорку.

Він описував себе як випадкового дослідника громадської тривожності. Він виріс в Детройті, його батько був лікарем, і він спостерігав, як руйнувався Детройт за часів покоління його батька.

«Зараз в Нью-Йорку я спостерігаю, як повертається той же старий мотив, - говорить він. - Я просто говорив з людьми зі своєї ж сфери. Все більше і більше людей говорили: «Ти повинен мати приватний літак, ти повинен подбати і про долю родини пілота, вони теж повинні бути на борту».

До січня 2015 року Джонсон попереджав, що напруга, пов'язана з нерівністю доходів, стало настільки явним, що багато найбагатші люди світу почали приймати кроки, щоб убезпечити себе.

Виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в швейцарському Давосі, Джонсон заявив: «Я знаю, що менеджери хедж-фондів по всьому світу купують злітно-посадочні смуги і ферми в місцях на зразок Нової Зеландії, так як вони думають, що їм потрібен спосіб втекти».

Джонсон хотів би, щоб всі багаті люди перейняли дух «розумної відповідальності», відкритість до зміни політики, яка включає в себе, наприклад, збільшення оподаткування спадщини.

«25 менеджерів хедж-фондів заробляють більше грошей, ніж всі викладачі в дитячих садах Америки разом, - говорить він. - Бути один з цих 25 не так вже й добре. Я думаю, ми розвинули підвищену чутливість ».

Страхи Кремнієвої долини

На іншому кінці країни схожі розмови ведуться в колах іноваторов. Стів Хаффман, 33-річний співзасновник і голова компанії Reddit, яка оцінюється в 600 мільйонів доларів, до листопада 2015 року було короткозорий. Потім він пройшов через лазерну корекцію зору. На цю процедуру він зважився не з міркувань зручності або через зовнішнього вигляду, а з причини, про яку він зазвичай неохоче говорить: він сподівається, що це збільшить його шанси пережити катастрофу, будь вона природного або рукотворної.

«Якщо світ закінчиться, навіть якщо не світ закінчиться, а у нас просто виникнуть проблеми, одягнути контактні лінзи або окуляри виявиться великим гемороєм, - заявив він мені недавно. - А без них зі мною покінчено ».

Хаффман живе в Сан-Франциско. У нього великі блакитні очі, густі пісочний волосся і дух неспокійного цікавості. Під час навчання в Університеті Вірджинії він був досить популярним бальних танцюристів, який по приколу зламував сайти своїх сусідів по кімнаті.

Глава Reddit Стів Хаффман запасся гарматами і боєприпасами на випадок катастрофи
Глава Reddit Стів Хаффман запасся гарматами і боєприпасами на випадок катастрофи

Його куди більше непокоять не конкретна загроза, наприклад, землетрус в розломі Сан-Андреас, пандемія або ядерна бомба, а наслідки цього, «тимчасовий занепад нашого уряду і структур», як він це описує.

«У мене є пара мотоциклів. У мене купа гармат і боєприпасів. Їжа. Я вважаю, що з цим я можу якийсь час відсидітися вдома », - пояснює він.

Що таке виживальники і чому він стає все популярнішим?

Виживальники - це підготовка до руйнування цивілізації. Зазвичай це поняття викликає певну картину: людина, що живе в лісах, в шапці з фольги, істерик зі складом бобів або релігійний віщун апокаліпсису.

В останні роки виживальники розширився і торкнувся все більш забезпечених верств населення, він проріс в Кремнієвій Долині і Нью-Йорку серед глав технологічних компаній, керуючих хедж-фондів та інших представників цієї економічної когорти.

Минулої весни, у міру того як президентська кампанія виявляла все більш небезпечне розділення суспільства в США, Антоніо Гарсія Мартінеc, 40-річний колишній продуктовий менеджер Facebook, що живе в Сан-Франциско, купив п'ять акрів лісу на острові в північно-західній частині Тихого океану. Він привіз туди генератори, сонячні батареї і тисячі комплектів боєприпасів.

«Коли суспільство втрачає розумний зв'язує його міф, воно занурюється в хаос», - розповів він.

Гарсія Мартінес, автор їдких мемуарів про Кремнієвій долині «Мавпячий хаос», хотів створити притулок, яке буде знаходитися далеко від міст, але при цьому не буде повністю ізольовано.

«Всі ці пацани впевнені, що людина поодинці може якось протистояти бродячої натовпі, - заявив він. - Ні, ви будете змушені сформувати місцеве ополчення. Вам, насправді, потрібно так багато речей, щоб вижити в апокаліпсис ».

Як тільки він почав розповідати приятелям в районі затоки Сан-Франциско про своє «маленькій острівній проект», вони самі «вийшли з тіні», щоб описати власні приготування, розповідає він.

У закритих групах в Facebook багаті сурвавалісти діляться порадами про газові масках, бункерах і територіях, на яких не позначиться зміна клімату.

«Я постійно тримаю вертоліт заправленим, а також у мене є підземний бункер з системою фільтрації повітря», - повідомив мені один з учасників подібних груп.

За його словами, подібна підготовка серед його друзів не виглядає чимось радикальним.

«Багато моїх друзів збирають зброю, мотоцикли і золоті монети. Це перестало бути рідкістю », - додає він.

Тім Чанг, 44-річний виконавчий директор венчурної компанії Mayfield Fun, заявив: «У Долині нас багато. Ми зустрічаємося за такими обідами, на яких ділимося фінансовими хитрощами і говоримо про запасних планах, які розробляють люди. Є безліч людей, які запасають біткоіни і криптовалюта, які намагаються зрозуміти, як в разі необхідності отримати другі паспорти, у яких є будинки в інших країнах, які могли б стати притулком ».

«Я буду чесний: я зараз вкладаю гроші в нерухомість, яка створювала б пасивний дохід, а також яка могла б стати притулком в разі, якщо доведеться бігти», - заявив він.

Він і його дружина, яка працює в технологічному секторі, зберігають коробки, упаковані для них самих і їх чотирирічної дочки.

«Я роблю це на випадок жахливого сценарію:« О боже, якщо трапиться громадянська війна або гігантський землетрус, яке зітре з лиця землі частину Каліфорнії, то ми хочемо бути до цього готові », - продовжує він.

Коли Марвін Ляо, колишній топ-менеджер Yahoo, який зараз працює в венчурної компанії 500 Startups, обдумував підготовку, він вирішив, що його запасів води і їжі було недостатньо.

«Що, якщо хтось прийде і забере все це?» - запитав він. Ляо хоче захистити дружину і дочку. «У мене немає пістолетів, але у мене є багато іншої зброї. Я брав уроки стрільби з лука », - розповідає Ляо.

Топ-менеджер Yahoo Марвін Ляо бере уроки стрільби
Топ-менеджер Yahoo Марвін Ляо бере уроки стрільби

Для багатьох це всього лише розвага для «брограммеров» (програмісти з нетиповим мисленням, фріки - прим. Порівняй) - наукова фантастика в реальному світі. Для інших, таких як Хаффман, це предмет турботи багатьох років.

«Постійно з тих пір, як я подивився« Зіткнення з безоднею », - зізнається він. Фільм, що вийшов на екрани в 1998 році, розповідає про падіння комети в Атлантичний океан і гонці в спробі втекти від цунамі.

«Все намагаються вибратися і в результаті застряють в пробку. Так вийшло, що ця сцена була знята поруч з моєю старшою школою. Кожен раз, коли я їхав повз це місце, я думав, що потрібно мати мотоцикл, бо все інше може зупинитися », - розповідає він.

Хаффман вже давно став частим відвідувачем щорічного фестивалю Burning Man в пустелі Невади. На фестивалі представники творчого середовища спілкуються з великими бізнесменами. Хаффман просто закохався в основний принцип фестивалю - «радикальну автономність». За його словами, це означає «бути щасливий допомогти іншим, але не хотіти чогось вимагати від інших».

Хаффман порахував, що в разі катастрофи він буде шукати будь-якої форми суспільства: «Бути поруч з іншими людьми - це хороша ідея. Крім того, я поділяю досить егоїстичну ідею, що я хороший лідер. Можливо, я як раз буду тим, хто несе відповідальність, ну або принаймні, не рабом, коли справа дійде до бійки ».

З часу Хаффмана стало все більш турбувати політична стабільність в США і можливість великомасштабних заворушень.

«Якогось роду руйнування інститутів, коли ви просто втрачаєте керівництво - такого роду речі», - пояснює він.

У блозі для готуються такий сценарій називають «без влади закону» - ШМБ (WROL). Хаффман прийшов до думки, що сучасне життя будується на дуже крихкому консенсусі.

«Я думаю до деякої міри, ми все колективно приймаємо на віру, що наша країна працює, наша валюта цінна, що відбувається мирна передача влади - всі ці речі, які так важливі для нас, працюють, тому що ми віримо, що вони працюють. Разом з тим я вірю, що вони досить стійкі, вони пройшли через багато, але з високою ймовірністю вони повинні пройти через ще більшу кількість проблем », - говорить він.

Під час створення Reddit, спільноти, що об'єднує тисячі гілок обговорення, яке стало одним з найбільш часто відвідуваних сайтів у світі, Хаффман почав турбуватися про те, як технології змінюють наше ставлення до інших людей, в кращу або гіршу сторону. Він був свідком того, як соціальні мережі посилювали суспільні побоювання.

«Людям легше панікувати, коли вони разом», - вважає він. «Інтернет зробив так, що людям стало легше бути разом», - зазначає він.

Крім того, інтернет вказує людям на зростаючі ризики. Ще до того, як фінансові криза стала головною темою в ЗМІ, деякі користувачі говорили про ознаки його настання в коментарях на Reddit.

«Люди почали шепотітися про іпотеку. Вони хвилювалися з приводу студентського боргу. Їх хвилювало борг в цілому. Було багато подібних розмов - «це занадто добре, щоб бути правдою. Це погано пахне », - додає він.

«Можливо, там є звичайно і помилковий позитив, але в цілому я думаю, що це досить хороший спосіб визначити суспільні настрої. Коли ми говоримо про кризу віри, вам потрібно почати з того, щоб побачити щілини в фундаменті в соціальних мережах », - пояснює він.

Прогрес веде до апокаліпсису?

Чому підготовка до апокаліпсису стала так популярна саме в Кремнієвій долині, місці, яке стало відоме тим, що його мешканці безмежно вірять в свої здібності змінити світ на краще?

Ці дві тенденції не так вже суперечать один одному, як може здатися. Технології дають можливість представити абсолютно різні варіанти майбутнього, розповів глава венчурної компанії Bloomberg Beta Рой Бахаті в Сан-Франциско.

«Коли ви робите це часто, ви бачите нескінченно багато варіантів, включаючи утопії і дісутопія», - пояснює він.

Це може привести до радикального оптимізму, наприклад, рух кріоніки, яке закликають заморожувати тіла людей в момент смерті в надії на те, що наука їх оживить в майбутньому. Воно ж може привести до найпохмурішим сценаріями.

«Зараз мій розум коливається між оптимізмом і сущим жахом», - зізнався Тім Чанг, той самий венчурний інвестор, який тримає свої речі упакованими на випадок кінця світу.

В останні роки виживальники також проник глибше в масову культуру. У 2012 році на телеканалі National Geographic Channel було запущено реаліті-шоу «В очікуванні кінця світу», в якому кілька американців готувалися до того що вони називали «попадалово». Прем'єра зібрала більш ніж 4 млн глядачів і до кінця першого сезону шоу стало найпопулярнішим в історії телеканалу.

Переобрання Барака Обами дало новий поштовх до розвитку галузі з підготовки до кінця світу. Віддані консерватори, які звинувачували Обаму в зростанні расової напруженості, обмеження на право володіння зброєю і розширенні національного боргу, затоварюватися сублімованими сиром і бефстроганов. З'явилася ціла мережа торгівлі, пов'язана з підготовкою до апокаліпсису. Які готуються пропонують уроки по накладенню швів на свинячий нозі або фотосесії з зірками передач про виживання, наприклад, «Голі та налякані».

У Кремнієвій долині бояться зовсім іншого. Приблизно в той час, як Хаффман на Redditследіл за наближенням фінансової кризи, Джастін Кан вперше почув обережні натяки на сурвавалізм серед своїх колег. Кан - співзасновник ігрової мережі Twitch, яку потім купила Amazonза приблизно один мільярд доларів.

«Деякі мої друзі говорили щось на кшталт:« Розвал суспільства неминучий. Ми повинні запасатися їжею », - говорить він. - Я спробував. Але потім я купив пару мішків рису і п'ять банок томатів. Ми б померли, якби виникли реальні проблеми ».

На питання про те, що ж у його друзів, які готуються до апокаліпсису, загальне, він відповів «багато грошей і ресурсів». «Про які ще речі мені хвилюватися і до чого готуватися? Це як страховка », - вважає він.

Джастін Кан з Twitch вважає, що до апокаліпсису готуються ті, у кого занадто багато грошей і ресурсів
Джастін Кан з Twitch вважає, що до апокаліпсису готуються ті, у кого занадто багато грошей і ресурсів

Як багато багатих американців готуються до катастрофи? Складно оцінити їх точне число, тому що багато людей неохоче про це говорять. Іноді тема виникає абсолютно несподівано. Рід Хоффман, співзасновник LinkedIn і відомий інвестор, згадує, як він розповів одному, що думає над тим, щоб з'їздити в Нову Зеландію. «А ти збираєшся оформляти страховку на випадок апокаліпсису?», - запитав один. Виявилося, що Нова Зеландія - це улюблений притулок готують до кінця світу.

Страхи людей різноманітні, але багато хто побоюється того, що штучний інтелект забирає все більшу частку робочих місць, це призведе до удару по Кремнієвій долині, другому місці в США по концентрації багатства.

«До сих пір не дійшло до точки, коли представники галузі повертаються один до одного з незворушним виглядом і запитують, які у вас плани на випадок апокаліпсису», - говорить ще один керівник великої технологічної корпорації. Однак підготовка, на його думку, цілком раціональна. Він звертає увагу на уразливості, які виявила кібератака на Національний комітет Демократичної партії, а також на велику хакерську атаку, через якій 21 жовтня були перебої з інтернетом в Північній Америці і Західній Європі.

«Наші поставки їжі залежався від GPS, логістики и прогнозів погоди, - пояснює ВІН. - А ЦІ системи много в чому залежався від інтернету, а інтернет Залежить від системи доменних імен. Фактор ризики, за Який слід фактор ризики, а потім ще один фактор ризики, при цьом Варто розуміті, что є безліч різіків, про Які ви даже не знаєте. І далі ви задаєте питання «Який шанс, що ця система дасть збій в найближчі 10 років?» Або інакше «Який шанс, що нічого не дасть збій в найближчі 50 років?».

Виживальники існував завжди

Чому ідеї про кінець світу з'являються в певні моменти? Апокаліпсис - це пророцтво, літературний жанр і можливість для бізнесу. Ця ідея ніколи не залишається статичною, вона еволюціонує в міру зростання напруги в суспільстві.

Історично наша віра в кінець світу бурхливо розвивається в моменти політичної нестабільності і швидких технологічних змін.

«В кінці 19 століття були всі види утопічних новел», - пояснює історик зі Стенфордського університету Річард Уайт.

В цей час американці з подивом спостерігали за інженерними інноваціями. Відвідувачі Всесвітнього ярмарку в 1893 році в Чикаго побачили, як можна використовувати електричне світло. В цей же час йшли протести проти низьких зарплат, поганих умов роботи і жадібності корпорацій.

«Було майже як зараз, - говорить Уайт. - Було відчуття, що політичні системи вирвалися з-під контролю і більше не можуть впоратися з суспільством. Було велике нерівність в розподілі багатства, ворушіння в робочому класі. Тривалість життя ставала більше. Було відчуття, що прогрес США зупинився, і все ось-ось зламається ».

Бізнесменам ставало все більш некомфортно. У 1889 році Ендрю Карнегі, який поступово перетворювався в найбагатшої людини в світі, стан якого перевищувала 4 млрд сучасних доларів, з занепокоєнням писав про міжкласові заворушеннях. Джон Рокфеллер з Standard Oil, перший мільярдер в США, вважав, що його християнський обов'язок віддавати назад. «Новизна того, що ви може купити все, що можна побажати, швидко проходить, тому що те, що шукають люди, не можна купити за гроші», - писав він у 1909 році.

Карнегі боровся з неписьменністю, заснувавши майже 3 тисячі громадських бібліотек. Рокфеллер заснував Університет Чикаго. Згідно з дослідженнями, обидва вони присвятили життя зміни системи, яке виробляла, на їхню думку, зло.

Під час Холодної війни про Армагеддон дбали вже державні чиновники. Федеральне агентство цивільної оборони, створене президентом Гарі Труменом, випустило інструкцію про те, як пережити ядерний удар. У ньому чиновники радили «стрибнути в зручну канаву або водостік» і «ніколи не втрачати своєї голови».

У 1958 році президент Дуайт Ейзенхауер почав створювати проект «Грецький острів» - це секретний притулок в горах Західної Вірджинії, досить велика для всіх конгресменів. Протягом 30 років він працював в очікуванні членів нижньої палати парламенту і сенату. Зараз Конгрес також планує десь сховатися, але місце це невідомо.

У 1961 році Джон Кеннеді закликав кожного громадянина до будівництва притулків.

Потім з'явилася велика кількість літератури про прийдешнє занепаді і самозахисту. Серед них бестселер 1979 року «Як процвітати в майбутні важкі часи». У книзі радили збирати золото у вигляді південноафриканських золотих монет.

При Рональда Рейгана американці вперше почули від високопоставлених чиновників, що уряд підвело народ, а інститути не вирішують проблеми, нагадують соціологи.

Рух сурвівалістов отримало новий імпульс після того, як адміністрація Джорджа Буша не змогла впоратися з наслідками урагану Катріна.

Апокаліпсис все ближче

Щорічно з 1947 року журнал «Бюлетень вчених-атомників», заснований членам проекту Манхеттен (Назва програми США по створенню першої ядерної бомби - примітка перекладача), збирає групу нобелівських лауреатів та інших наукових світил, щоб оновити Годинник судного дня - символічну оцінку ризиків, з якими стикається цивілізація.

У 1991 році Холодна війна завершилася, і вчені пересунули годинник на саму безпечну позначку в історії - сімнадцять хвилин до півночі.

З тих пір руху годин здаються зловісними. У 2015 році загострилося військове протистояння між Росією і НАТО, цей же рік став найтеплішим в історії людства. У січні 2016 року стрілки годинника були встановлені на позначку в три хвилини до опівночі - такий же рівень був в період найбільшої напруги Холодної війни.

Після перемоги Трампа на президентських виборах панель вчених зустрілася знову на щорічне обговорення. Вчені вирішили пересунути стрілки годинника ще на одну хвилину вперед - такий рівень загрози був зафіксований лише в 1953 році після того, як США вперше випробувала водневу бомбу.

Страх катастрофи - це здорове почуття, якщо воно змушує вживати заходів, щоб запобігти її. Однак виживальники еліт - це не крок до запобігання катастрофи, а спроба піти від відповідальності.

джерело: New Yorker

Автор:

Еван Осмос, переклад - Ольга Теплова, фото - Recode, CorD Magazine, TechCrunch, Zimbio

Прогрес веде до апокаліпсису?
«Він нахилився вперед і запитав:« А ви візьмете з собою родину пілота теж?
А що про хлопців, які повинні займатися експлуатацією та ремонтом?
Якщо революціонери будуть стукати в ваші двері, скільки людей у ​​вашому житті ви візьмете з собою?
Вони хвилюються, чи не стане наступною судова система?
Чи не перейдемо ми від «підроблених новин» до «підробленим доказам»?
Що таке виживальники і чому він стає все популярнішим?
«Що, якщо хтось прийде і забере все це?
Прогрес веде до апокаліпсису?
Чому підготовка до апокаліпсису стала так популярна саме в Кремнієвій долині, місці, яке стало відоме тим, що його мешканці безмежно вірять в свої здібності змінити світ на краще?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация