Чому Греція висилає двох російських дипломатів?

Ще двом буде заборонений в'їзд в країну. Причина конфлікту точно не відома, але російський МЗС вже пообіцяв «дзеркальний» відповідь. Що сталося між двома країнами і чи можна такий розвиток подій вважати несподіванкою? Ще двом буде заборонений в'їзд в країну

Фото: Alkis Konstantinidis / Reuters

Греція висилає двох російських дипломатів. Ще двом росіянам - їх імена невідомі - буде заборонений в'їзд в країну. Російський МЗС вже пообіцяв «дзеркальна відповідь».
Точна причина події неясна. Reuters пише про можливе втручання у внутрішні справи країни, зокрема, в мітинги проти угоди з Македонією і спробах дати хабара грецькій владі, а також про те, що Греція нібито вже кілька днів назад конфіденційно просила їх покинути країну.

газета Kathimerini , Яка першою повідомила про висилку, пише: «Цей випадок виявляє приховану напруженість, яка, мабуть, існувала між Афінами і Москвою протягом останніх двох років з причин, які, зокрема, пов'язані із загальною обстановкою безпеки в регіоні».

Розпливчастість цього формулювання пов'язана з тим, що мова йде про цілий комплекс проблем, вважає гендиректор Російського ради з міжнародних справ Андрій Кортунов.

Незважаючи на висилку дипломатів, Греція явно намагається не нагнітати. Місцева преса цитує джерела, які стверджують, що Афіни, як це було завжди, хочуть підтримувати хороші відносини з Росією.

Однак наголошують, що це можна зробити «тільки на основі паритету і за умови взаємної поваги суверенітету і незалежності двох країн». Кореспондент грецького телеканалу МЕГА Афанасій Авергінос вважає, що за висилкою російських дипломатів стоять США:

Це далеко не перша криза в російсько-грецьких відносинах. Проблем між країнами чимало, в тому числі і в тому, що пов'язано з церквою. Але раніше конфлікти завжди вирішувалися кулуарно, каже завідувач сектором Європейського оюза ІСЕМВ РАН Юрій Квашніна

У середу глави держав і урядів 29 країн - членів НАТО запросили Македонію почати переговори про вступ до альянсу. Раніше прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що це особиста справа країни.

Однак у квітні посол Росії в цій державі Олег Щербак попередив Македонію, що в разі конфлікту між Росією і НАТО, вона стане «легітимною метою», що багатьма було сприйнято як пряма загроза. На це тоді негайно відповів генсек альянсу Йенс Столтенберг, заявивши, що це «право будь-якої країни - вибирати свій шлях, в тому числі, в сфері безпеки.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Що сталося між двома країнами і чи можна такий розвиток подій вважати несподіванкою?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация