Чому смуток вважається гріхом? Як перемогти гріх зневіри?

Зневіра трактується в православ'ї як смертний гріх Зневіра трактується в православ'ї як смертний гріх. Під впливом несприятливих факторів людина нерідко засмучується або скорботне стан. Зневіра породжує відчай, нудьгу, печаль, журбу, меланхолію і нудьгу. А сучасна медицина називає такий стан депресією.

Чому смуток вважається гріхом?

З точки зору православ'я, смуток відноситься до 8-му смертного гріха, тобто такого гріха, який безпосередньо руйнує людську душу, а відповідно, і тіло. «Зле розледачіли» - так називає цей стан священик Олег Моленко. Знаходячись під смутку, людина робиться ледачим, йому важко примусити себе навіть до більш-менш рятівного справі. Похмурий нічому не радіє, нічим не тішиться, ні на що не сподівається і ні чого не вірить. Існує влучна приказка - «пригноблений дух сушить кістки».

Зневіра, як, втім, будь-який гріх, бере початок не від Творця, коріння цього негативного почуття в пеклі. Будь-яка людина на час може зазнати впливу зневіри, а деякі просто одержимі цим духом. Такі люди схильні надмірно жаліти себе, відрізняються підвищеною ранимою, уразливістю, концентрацією виключно на своїй особистості, завищеною самооцінкою. Спілкуватися з такими дуже важко. Вони буквально у всьому бачать підступ, бажання інших образити або принизити їх. На обличчі таких людей часто друк гріховності зневіри, спотворюється і їх духовний світ. Адже ніхто не відміняв істину: про що ви в серцях, такий ти і є.

Взагалі, біблійні згадки про сердценадо розуміти, як дух людини. Чуйні дослідники Святого Письма відзначають три складові, з яких і складається дух. Це інтуїція, совість, здатність сприйняття голосу Божого. Також і у душі є 3 складові - воля, почуття, розум. Дух і душа укладені в тілі. Тому людини з цієї точки зору можна розглядати як дух, що вмістив у себе душу і знаходиться в тілі.

Православні пояснюють, чому смуток вважається гріхом тим, що це почуття здатне проникати в душу, вкорінюватися в ній, а потім, подібно вірусу, вразити і дух людини, руйнуючи його і духовно і фізично.

Як протистояти зневірі?

Згідно притчі 17:22, «серце веселе подібно доброчинного лікуванню, сумовитий же дух сушить кістки». У кістках у нас знаходиться кістковий мозок. Саме в ньому відбуваються процеси дозрівання клітин крові та імунної системи, надзвичайно важливих для правильної роботи всіх систем організму. При нестачі цієї речовини виникають важкі захворювання. Людина, що перебуває в постійному зневірі, відрізняється і характерною млявою ходою, байдужою манерою спілкування, апатією.

Святі Отці радять не сумувати навіть в самому скрутному становищі, а в усьому покладатися на Спасителя. При цьому ігнорувати душевну проблему не варто, а постаратися зрозуміти причини її викликали. А ще частіше славити Бога. Його любов знайде вихід і з самої тупикової ситуації. Контролювати свої думки, щоб негативні емоції не домінували над нами. Чи не справляєтеся самі, молитовно просите духовної підтримки.

Втім, не зайве буде звернутися і до кваліфікованої медичної допомоги. Медики накопичили великий досвід лікування депресивних станів. А народна медицина як перевірений кошти рекомендує трудотерапию, особливо на свіжому повітрі.

Завантажити цей матеріал:

Завантажити цей матеріал:

Оцініть, будь ласка, прочитаний матеріал :)

(Поки оцінок немає)   Loading (Поки оцінок немає)
Loading ...

Чому смуток вважається гріхом?
Як протистояти зневірі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация