Чому Ізраїль вважає грузин союзниками і не визнає осетин?

Чому Ізраїль вважає грузин союзниками і не визнає осетин?

Привіт шановний рав.

Мене звуть Хетаг. Моє питання носить політичний характер, але не зовсім.

Справа в тому, що я осетин, дотримуюся традиційної осетинської віри. Втім, вивчав і Тору, читав на вашому сайті коментарі до тижневим главам, дивився на інших єврейських ресурсах відео уроки, щоб краще для себе зрозуміти єврейський спосіб життя і ваше світосприйняття.

Тепер я розумію, хто такі євреї і навіщо вони потрібні в світі. Але ваше Ізраїльський уряд не зовсім єврейське.

Наведу приклад. Як вважають християни, число 888 відповідає імені Ісус, бо в так званому і скажемо прямо вигаданому «Новому завіті» воно вживається 888 разів, до того ж по гематріі, це ім'я теж відповідає числу 888.

Так ось, Грузія напала на Осетію 08.08.08, в той час, коли зірки з'явилися на небі і, на думку грузинів, народився Ісус. Так ось чомусь вони напали, застосовуючи, в тому числі, ізраїльське озброєння. Але максимум, що вони «знищили» цією зброєю - так це «єврейський квартал» в Південній Осетії. Колись там дійсно жили євреї і жили в мирі та добрі.

Я не розумію, чому Ізраїль вважає Грузин своїми союзниками або друзями і не визнає Осетин. Євреїв же за фактом використовували в християнському обряді, і я знаю, що багато євреїв підтримують Грузин і їх так звану «територіальну цілісність». А між тим, євреї завжди мали повагу і шану серед усіх кавказьких народів. Але як можна забруднити себе в цій християнській обряді, я не розумію.

Якби ви визнали Осетин, то це був би дійсно сміливий, шляхетний і незалежний вчинок. При цьому повірте, що ми, осетини, не в захваті залежати економічно від Росії, ми так само хотіли б створити свою незалежну державу.

Хетаг
Аланія

Оскільки Ви задали не "чисто політичний» питання, абсолютно відірваний від єврейської традиції, але - в чомусь співзвучний Вашому інтересу до Тори, саме в цій площині і спробую дати відповідь на нього.

Однак, перш за все, мій обов'язок, мабуть - вже на самому початку підкреслити, що абсолютно нічого не зможу сказати (і навіть якось співвіднести з цим) з приводу Ваших фраз про людину, якого вважають засновником християнської релігії. Тому все, що Ви написали про це, в даному відповіді - не обговорюю.

Втім, читаючи матеріали нашого сайту, Ви і без особливого попередження, звичайно ж, прекрасно знаєте, що так званими «рукотворними» релігіями ми абсолютно не цікавимося. І ніколи не розглядаємо ні їхні звичаї, ні їхні ідеї і т.п.

Ваше питання, за своєю суттю - дуже серйозний, важливий і потрібний. Але я сформулював би його дещо інакше. Наприклад, так: чи є у єврейського народу якісь позачасові, вічні симпатії і переваги у ставленні до якогось одного народу, в порівнянні з іншим?

І ще, наскільки я зрозумів, Вас цікавить - відображає політика держави Ізраїль наш традиційний підхід до даної проблеми або, можливо, суперечить йому?

Почнемо, так би мовити - з теорії.

Після історії з Вавилонської вежею люди світу були розділені на 70 основних народів. Пізніше від деяких з них відбулися окремі етнічні групи-відгалуження. У певному сенсі можна сказати, що і зараз в світі - 70 народів. Але це - тільки якщо ми розглядаємо цю «інформацію» виключно в духовній площині. Бо сьогодні у нас немає ніякої можливості безпосередньо зв'язати той чи інший існуючий нині народ з будь-яким народом з тих сімдесяти, які перераховані в Торі, в книзі Береш.

Див. На сайті, наприклад, відповіді «Чому Всевишній розділив людство саме на 70 народів?» і «Де в Талмуді перераховуються 70 народів?» .

Правда, в практичному житті пошук таких зв'язків - і не потрібно. Загальне ставлення до всіх народів і держав, що функціонує на міжнародній арені, припустимо, останні півтори тисячі років, в нашій традиції - вироблено. І позначити його можна так - «однакове віддалення, без постійних симпатій або антипатій до якогось одного народу, на противагу іншому».

Тому, як тепер, сподіваюся, зрозуміло, ставлення євреїв до грузинського або осетинському народу у нас повинно бути - однаковим. І, скажімо так - емоційно. І, умовно кажучи - на суспільно-політичному і практичному рівні. У нас, наприклад, немає, і не повинно бути своєї думки з приводу того, кому з двох народів належить конкретну ділянку землі. Тобто в будь-яких суперечках між державами ми повинні займати строго-нейтральну позицію.

Тепер - про державу Ізраїль.

На сьогоднішній день в громадському та інших аспектах наша держава - не назвеш країною, яка будується тільки на основі законів Тори і єврейської традиції. Разом з тим, єврейське світогляд, свідомо чи підсвідомо, має все-таки в колективній «пам'яті» ізраїльських громадян чималу вагу. Тому поведінку Ізраїлю на міжнародній арені дуже часто - відповідає єврейському погляду на світ. Природно, з поправкою на те, що Ізраїль - не входить в число світових держав, і у врегулюванні взаємовідносин з іншими країнами орієнтується, перш за все, на обопільну зацікавленість - з урахуванням прагнень і вигод, по-перше - двох сторін, а, по- друге - складної мозаїки взаємин різних груп країн, блоків і т.д.

Іншими словами, Ізраїль всі роки свого існування дійсно намагається підтримувати хороші відносини з усіма країнами і народами. Однак взаємини, як відомо, завжди будуються, як мінімум - двома учасниками. Тому іноді доводиться (як, власне, і має бути) - враховувати і те, як до тебе ставиться друга сторона, з ким вона дружить і наскільки тісні контакти тієї другої сторони з тими країнами, які хочуть нас знищити.

Вважаю, очевидно, що всі названі тут параметри - неоднозначні. Ні у кого немає приладів, щоб їх можна було виміряти. Зрозуміло, що вони - динамічні, і можуть змінюватися. Також зрозуміло і очевидно, що іноді (звичайно ж, не завжди) - «ворог твого ворога» може розраховувати на якусь до нього прихильність, в чомусь порушує кордон нашого звичайного нейтралітету.

Підводячи підсумок сказаному, відзначимо, що найчастіше міжнародна політика держави Ізраїль будується на спробах знайти в нашому складному світі, в різних ситуаціях - якусь оптимальну лінію поведінки. Природно - з можливими помилками в ту чи іншу сторону. Але у всьому, що стосується загальної стратегії, світогляду і емоційного забарвлення нашої взаємодії з будь-якими іншими народами і країнами - у нас немає, і не може бути ніяких переваг. У наших очах, наприклад, у грузин - немає, і не може бути ніяких переваг перед осетинами. І навпаки.

Тому в Торі і написано, що Ізраїль - «народ-одинак», і серед народів - не числиться (див. В книзі Бамідбар, гл. 23, ст.9).

Це, до речі, означає, що ми не входимо в число тих 70-ти народів, які перераховані в Торі, в книзі Береш. А тому і ставлення у нас до всіх - відсторонено-нейтральне.

На додаток - раджу прочитати на сайті, наприклад, відповідь «Як ставитися до неєвреїв?» - з відповідями, позначеними в ньому посиланнями.

Автор тексту Еліягу Ессас
20.07.16



ПОНРАВИЛОСЬ? ПІШЛИ ЗАСЛАННЯ ДРУГУ

Чому Ізраїль вважає грузин союзниками і не визнає осетин?
Наприклад, так: чи є у єврейського народу якісь позачасові, вічні симпатії і переваги у ставленні до якогось одного народу, в порівнянні з іншим?
І ще, наскільки я зрозумів, Вас цікавить - відображає політика держави Ізраїль наш традиційний підхід до даної проблеми або, можливо, суперечить йому?
ПОНРАВИЛОСЬ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация