Чому мучить совість? Що робити якщо вона гризе?

Під совістю ми звикли розуміти своєрідну реакцію, що сигналізує про неблагополуччя в людському сприйнятті Під совістю ми звикли розуміти своєрідну реакцію, що сигналізує про неблагополуччя в людському сприйнятті. У момент так званих «докорів» совісті ми відчуваємо неприємні емоції, відчуваємо себе вкрай некомфортно. Напруга, пригніченість, самобичування, неусвідомлена концентрація уваги на те, що дуже хотілося б забути - це далеко не повний перелік людських мук, характерних для подібних станів. Совість «гризе», «жалить» «дряпається», «ріже», «свердлить». У побуті цим терміном визначають душевний біль. Так чому мучить совість?

Совісний - значить, хороший?

На сьогоднішній день поняття «совісний» людина ототожнене з визначенням «хороший». Але не все так просто і однозначно. Але подібні стану не виникають спонтанно і не є природними для людської психіки. За такою реакцією варто енергетичний згусток пережитий біль, який проявляє конкретна ситуація. І якщо «совісний» людина часто звинувачує себе - це говорить не про те, що він «такий хороший», а про наявність внутрішнього конфлікту, який потребує дозволу. Ми так звикли давати всьому оцінку, що відсутність подібної реакції сприймаємо як синонім зла, а людини вважаємо бездушним.

Що робити якщо гризе сумління?

тлумачення

Слово «совість» можна розкласти на складові - «совість», т. Е. Звістку, яка співзвучна нашій внутрішній суті. У загальноприйнятому розумінні - це звістка від Бога, можливість в своєму серці чути Вселенський Розум. А то, що ми сприймаємо як вияв совісті, м'яко кажучи, не дуже підходить під це визначення. Але суперечливі стану для людини не є безглуздою болем, вони ведуть до змін, переосмислення існуючої дійсності. У тлумачному словнику совість розглядається як здатність людини самостійно виробляти власні моральні правила поведінки і дотримуватися їх.

Тут під сумнівом слово «самостійно», оскільки моральні норми, убрані нами - це, перш за все результат виховання, впливу на нас навколишнього навколишнього світу. Ми вбираємо в дитячому віці певні переконання, а згодом сприймаємо їх як внутрішній голос совісті, який не зрозуміло звідки знає, що погано, а що добре.

Людина - частина суспільства

Проаналізувати і звільнитися на свідомому рівні від подібних норм і правил досить складно, оскільки закладка відбувається в ранньому віці. Рішення про таке приходить за допомогою фахівця-психолога, який вивчає їх закономірності і знає способи зі зміни «обмежуючих переконань». Він може допомогти зрозуміти, чому мучить совість.

Не варто ставитися до громадських моральним нормам і вихованню негативно. Адже в них зосереджені ідеали тієї країни, в якій ми проживаємо, зібрані правила поведінки, перевірені попередніми поколіннями. Це величезна спадщина людства несе в собі велику користь. Можливо, що на певному етапі індивідуального розвитку людини норми і правила є стримуючим фактором, який захищає людину від багатьох неприємностей.

Настає момент, коли людина досягає рівня психічної зрілості, і може собі дозволити звільнитися від багатьох речей, що раніше вело і направляло його. Тим більше, що інтереси окремо взятої особистості і суспільства далеко не завжди збігаються. Якщо людина буде продовжувати жити так, як вигідно іншим, то навряд чи він зможе повноцінно реалізувати себе, досягти успіху, стати по-справжньому щасливим.

Завантажити цей матеріал:

Оцініть, будь ласка, прочитаний матеріал :)

(Поки оцінок немає)   Loading (Поки оцінок немає)
Loading ...

Так чому мучить совість?
Совісний - значить, хороший?
Що робити якщо гризе сумління?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация