Чому ми досі не знищили православ'я

  1. Твоє життя може не бути православної
  2. Євангеліє не втілено в нашому житті
  3. За словами старця Софронія (Сахарова), одна тільки ця заповідь Христова наочно показує, що наша віра,...
  4. Наша віра перевищує наші можливості
  5. А в Церкві Бог Сам приходить до нас, є нам і відкривається. Він Сам знайшов нас. Ми не знали Його...
  6. Чому православ'я ніколи не зникне?
  7. Я зрозумів, що православ'я має Божественне походження, інакше люди просто знищили б його.

Чому православ'я ніколи не зникне, хоча Євангеліє не втілено в нашому житті, розмірковує архімандрит Андрій (Конанос).

Твоє життя може не бути православної

Чому православ'я ніколи не зникне, хоча Євангеліє не втілено в нашому житті, розмірковує архімандрит Андрій (Конанос)

Архімандрит Андрій (Конанос)

Коли я що-небудь втрачаю, то читаю канон мученику Фанурію. Або коли мені потрібно щось знайти - наприклад, місце для парковки - це святе допомагає чудовим чином. Може бути, мені заперечать, що читати канон тільки для того, щоб знайти загублену річ, - занадто ощадливо для молитви. Але зауважте - в тексті канону немає ні слова на цю тему.

Ніде не говориться про те, що мученик Фанурій допомагає знаходити речі; але зате канон містить безліч духовних прохань до нього, і ці слова допомагають нам в молитві до Бога. А коли молишся, то на час забуваєш про проблеми. В одному з тропарів канону, наприклад, говориться: «Святий Фанурій, допоможи мені, блукає в єресі гріховної».

Ці слова мають на увазі наступне: навіть будучи православним християнином, можна впасти в будь-яку єресь; точніше - навіть не в якусь конкретну єресь, а просто збитися з єдиного шляху, який пропонує Церква, ухилитися в своєму особистому виборі від Її духу. І це теж буде маленька, але єресь. Так, ти вважаєш себе православним, прекрасно знаєш догмати православної віри, але твоє життя при цьому може не бути православної в дусі Церкви і Дусі Божественному.

А ти при цьому впевнений, що живеш православно, правильно. Свого часу мене вразило це відкриття: будь-який гріх, будь-який злочин - це єресь. Яким православним ні вважався б людина.

Євангеліє не втілено в нашому житті

Для початку скажу відразу: коли ми говоримо про Православ'я, мова йде не про релігію. Православ'я - не релігія. Адже не ми самі придумали те, у що віримо. Людина сама ніколи не зміг би придумати і сказати такі слова: «Любіть ворогів ваших» (Мф. 5:44).

За словами старця Софронія (Сахарова), одна тільки ця заповідь Христова наочно показує, що наша віра, наша Церква і її вчення ніяк не могли бути придумані людиною. Тому що людина просто не в змозі сказати іншому: «Люби ворога свого».

Адже ми навіть самих себе по-справжньому любити не можемо. А Господь не просто говорить нам це, а й дає сили на здійснення Його заповіді.

Євангеліє вчить нас неймовірним і незбагненним для людського розуму речей. І святі отці, і великі богослови, в тому числі і сучасні вчені, говорять про те, що Євангеліє все ще не втілилося у всій повноті тут, на землі. Адже Євангеліє (і, отже, Православ'я) підносять людину на таку вершину, де він отримує можливість доторкнутися до нетварное і з'єднатися з Ним.

Але поки існує земний світ, це неможливо прожити і відчути у всій повноті і досконало. Так, ми прагнемо від досконалого до ще більш досконалого, але Євангеліє як і раніше не втілено в нашому житті повністю, оскільки вимірювання, що відкриваються в ньому перед нами, - неосяжні, як неосяжні горизонти, до досягнення яких нас закликає Бог.

Наша віра перевищує наші можливості

Ми - православні християни - можемо досягти нових і нових вершин; ми прагнемо до досконалості, яке нескінченно. Ось що таке Православ'я. У будь-якому випадку це не релігія, не рух, створене людиною, коли він представляє Бога таким, яким бачить Його в своїх фантазіях. Фантазії безмежні - і тому в будь-який релігії проекція грає величезну роль.

Тобто я, наприклад, бачу щось певним чином, але видаю свої уявлення за об'єктивну точку зору. Насправді ж цього може не бути, і тоді я виразно помиляюся.

А в Церкві Бог Сам приходить до нас, є нам і відкривається. Він Сам знайшов нас. Ми не знали Його - Він знайшов нас. І ми до кінця так і не знаємо, у що віримо.

Ми віримо не тому, що нам подобається вірити саме так або хочеться в це вірити. Адже нам самим дуже важко втілити в життя те, чого ми вчимо. Але ми продовжуємо вивчати, тому що це - істина. Отже, наша православна віра перевищує наші можливості. Чому? Тому що вона - істина, дана Самим Богом.

Тому що вона - істина, дана Самим Богом

Фото: patriarchia.ru

Чому православ'я ніколи не зникне?

Мені дуже сподобалася історія, описана Миколою Бердяєвим в одній з книг. Не пам'ятаю всіх подробиць, але історія приблизно така. Одна людина вирішив прийняти православ'я і звернувся до православному християнинові:

- Я теж хочу стати православним. Але спочатку думаю подивитися, як в різних країнах люди вірять в Бога. Мені хочеться познайомитися і з православ'ям, і з іншими релігіями. А коли я все це побачу, то зроблю остаточний вибір.

Православний відповів:

- Ох, краще не роби цього! Приймай православ'я зараз, поки є бажання. Тому що коли ти побачиш, як живуть православні, коли зіткнешся з нашими негараздами і сварками, то розчаруєшся і не станеш православним. Прийми православ'я зараз, поки хочеться!

- Ні! Спочатку я поїду подивлюся.

«Ох, - подумав православний, - тепер, коли він побачить нашу церкву поблизу, коли побачить, які ми, православні, насправді, - точно розчарується і більше ніколи не повернеться до православ'я».

А людина почала свою подорож. Він побував у Ватикані і побачив, яка там бездоганна система, як прекрасно все організовано і продумано. Побував і в багатьох православних храмах. І там йому дійсно довелося зіткнутися з безладом, плутаниною, сварками і тому подібним.

Нарешті він повернувся. Православний зустрів його і запитав:

- Ну і як? Ти гарно подумав? Як і раніше хочеш стати православним?

- Так, я прийму православ'я.

- Стривай, тобі вдалося здійснити задумане подорож?

- Так!

- Ти все бачив?

- Да все.

- Щось тобі не сподобалося?

- Так, я все бачив. І сварки, і міжусобиці, і блуд, і інші гріхи - все це в православній церкві я бачив.

- Ну і який же віру ти тепер вибереш?

- Православну.

- Як? Хіба тебе не злякали всі ці гріхи?

- Я злякався - по-людськи.

- Невже все це не вразило тебе до глибини душі?

- Так, по-людськи я був вражений, але все одно вирішив стати православним, бо зрозумів: раз православна віра, православне вчення продовжують існувати, незважаючи на всі міжусобиці, падіння і інші гріхи, незважаючи на все те, що так мене розчарувало, - значить, це придумане не людиною.

Я зрозумів, що православ'я має Божественне походження, інакше люди просто знищили б його.

Один великий чоловік якось сказав: «Не бійся. Православ'я ніколи не зникне. Знаєш чому? Тому що якщо його досі не знищили ті, хто вважає себе православним, ніхто інший тим більше не зможе його знищити ».

Переклад Єлизавети Терентьевой

Чому православ'я ніколи не зникне?
Чому?
Ти гарно подумав?
Як і раніше хочеш стати православним?
Стривай, тобі вдалося здійснити задумане подорож?
Ти все бачив?
Щось тобі не сподобалося?
Ну і який же віру ти тепер вибереш?
Як?
Хіба тебе не злякали всі ці гріхи?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация