Чому у Владивостоці не можуть побудувати рибний ринок

Чому у Владивостоці не можуть побудувати рибний ринок / 13 березня 2018 9:42

У Примор'ї всерйоз задалися метою - побудувати рибний ринок. Буквально за місяць такі пропозиції озвучили два новоспечених потенційні інвестори. Але дане питання розбурхує уми багатьох в краї, нічого в нім не змінюючи, дуже давно. Кінця проектам в найближчому майбутньому не передбачається?

Минулого тижня голова ради директорів південнокорейської компанії «Ханаро холдингс» Чжон Чхан Де повідомив про розробку проекту у Владивостоці, який, за прикладом подібних світових практик, включає в себе будівництво рибного ринку для роздрібної торгівлі, ресторанів, фуд-кортів і спеціальних приміщень для зберігання свіжої риби. «Компанія вже готова приступити до будівництва, якщо буде в короткі терміни надано ділянку під реалізацію проекту і всі пільги в рамках режиму вільного порту Владивосток», - позначив Чжон Чхан Де.

Раніше ідею рибного ринку в крайовому центрі висунули представники петербурзького холдингу Ginza Project. Керуючий партнер компанії Олег Предтеченський відзначив, що ринок може стати місцевою визначною пам'яткою, вміщуючи в собі хорошу локацію і зручну парковку. Для реалізації було вибрано декілька територій, в тому числі Корабельна набережна і земельну ділянку на вул. Татарській.

Однак ініціатори проектів замахнулися на архіскладне завдання: тут адже крок вліво, крок вправо - і можна легко скотитися в марнослів'я. На тій же Татарській ТОВ «ДВ Комбінат» кілька років тому намірився створити рибний ринок, але зайнялося в результаті складуванням порожніх вагонів. Концепцію популярного в азіатських країнах об'єкта на Корабельній набережній в минулому році також представила японська KIYOMURA Corporation. І проект теж канув у небуття. Як і доручення президента Володимира Путіна з приводу створення рибного ринку у Владивостоці.

Взагалі, рибний ринок часто стає жертвою проектного полтергейсту. Свого часу об'єкт хотіли звести в бухті Патрокл, потім в Артемі. Але після довгих і палких дебатів влада зважилася-таки «перезавантажитися» і почала ловити рибу в незрозумілому кластері в бухті Суходіл Шкотовского району. З природних причин це їй не вдалося. Якщо так буде продовжуватися, то рибний ринок стане самим загадковим проектом в історії Примор'я.

«Ні в кого не вистачає уяви придумати ринок молока, ринок м'яса, ринок хліба, а ось рибний чомусь візьми та подай. Є ринок продуктів харчування, є ринок будматеріалів, є ринок житла, нерухомості. Але якщо спеціально розвивати і рибний ринок - це будуть просто розмови. Уже років 20 вони йдуть », - заявив перший віце-президент Асоціації рибогосподарських підприємств Примор'я Олександр Васьков.

Георгій Мартинов, президент АРПП: «Спочатку потрібно зійтися у визначенні - що таке рибний ринок? Якщо ми хочемо зробити його як в Японії - тоді це, напевно, аукціонна торгівля. Модель на кшталт японської на даний момент і найближчими роками у нас неможлива. Крім того, ця оптова система рибних ринків, яка є в кожній префектурі, підкріплена законами. Важливо заглибитися і в традиції цієї країни, вивчити її географічне положення. Займаються японці даним видом діяльності далеко не перший десяток років.

Азіатські країни взагалі забезпечують для своїх ринків кілька умов. В першу чергу, вся рибна продукція повинна бути легальною. По-друге, дотримання всіх санітарно-гігієнічних вимог. Ці два завдання ніколи не будуть вирішені за рахунок дрібних рибних базарів. Владивосток завалений крабом і креветкою. Ми ж розуміємо, що це спіймали не на півночі Охотського моря, як іноді запевняють продавці.

У нас досить більш жорсткі санітарні вимоги, ніж в азіатських країнах. Отримати сертифікат дуже складно, і займати цей процес буде багато часу. Значить, доведеться переглядати і ветеринарне законодавство. Доведеться також пояснювати населенню, що покупець може покласти рибу на сковорідку, а звідти може вилізти якийсь черв'ячок. Саме тому риба продається замороженої, тому що при термічній обробці всі ці елементи гинуть. Це один з факторів, чому розробка рибного ринку неможлива ».


Повернутися до списку новин →

Версія для друку 13 березня 2018 16:35
•   Версія для друку   13 березня 2018 16:35       Ніка
Ніка

Якщо рибний ринок не потрібний і неможливий, навіщо тоді ресторанний холдинг Ginza Project заявлявся зі своїм проектом? Вони ж практики, у них є багатопрофільний Даниловський ринок в Москві для перегляду посилання зареєструйтеся або увійдіть

13 березня 2018 17:13

Анатолій Фомін

Ніка, без "Якщо" (!):
- "рибний ринок не потрібний" - в тому стані споживачів, якими є ВСЕ "дарагея рассяне" ((і жителі Владика в т.ч.!
- "рибний ринок і неможливий" - в тому стані і споживачів, якими є ВСЕ "дарагея рассяне" і сан.требованій (про це в статті зазначено)
"Навіщо тоді ресторанний холдинг Ginza Project заявлявся зі своїм проектом?" - Та тому що Ginza Project потрібно місце під їх бізнес - а їх бізнес - це громадське харчування! Але не простий, а ресторанний і в новому концепт - ГастроМаркет! Тому їм не Рибний ринок потрібен (вони в ньому не сильні - здадуть Ла Маре) - їм місце потрібно! Вони РР перетворять в Гастромаркет! У те, що вони знають і вміють! Вони вірять в те, що зможуть РР перетворити в ГМ! Причому, це буде на благо РР!

13 березня 2018 17:26
13 березня 2018 17:26   Сухов В'ячеслав Юрійович
Сухов В'ячеслав Юрійович

Згоден з вами. У Штатах такі ГМ називають marina. Як правило це десь біля води, бажано щоб була стоянка для яхт (як антураж). А навколо рибні ресторани з хорошими видами на воду і невеликі магазинчики, де торгують рибною продукцією, але не рибою. Риба якщо і є, то тільки морозиво.

14 березня 2018 11:30
14 березня 2018 11:30   Анатолій ФомінПривіт, В'ячеслав Юрійович
Анатолій Фомін
Привіт, В'ячеслав Юрійович!"Згоден з вами" - що з Вами (?) Або це я потрафити Вам вперше?)

"У Штатах такі ГМ називають marina" - ну і в Греції практично також ... Але тут (в Росії) "робочою версією" РР є ГастроМаркет в тому вигляді, як його "реалізувала" Ginza Project на Усачевскій ринку (відвідайте) - він трохи відрізняється від Даниловського - тим, що Ла Маре є якорем на ньому і "відповідає" саме за рибу! У Владикові - якщо Ginza Project "виігает" тендер - вона теж також зробить (Ванга) вона постарається зробити РР всередині ГМ! І тоді Концепт спрацює! Він же ж робочий! І там будуть і М'ясні Ряди, і Овочеві-Фруктові, і гастропаби і суші і фошние ... Ось такий Концепт "ринок + общепит" абсолютно робочий варіант! Якщо туди вдасться "прилаштувати" оптовку-аукціон - це просто посилить цей Концепт! Ну що може бути простішим-то - копіюйте Цукідзі ... Інше питання, що стільки суші барів у Владикові немає - щоб були учасники аукціонів по рибі для ресторанів ... Але оптовики то точно є! І вони теж хочуть їсти!))

Але це - точно не marina! Напевно, щось на кшталт її м.б. зробити - ак якусь данину якоїсь традиції ... Але тоді і сонце треба "запрошувати")))

14 березня 2018 10:19

LA

Китай, Корея, США-тут в приклади приводити безглуздо. наші люди досі повз ходют' самі знаєте чого і не змивають навіть. Що там на ринку буде-одному богу відомо. Срач, бруд, сморід і може навіть епідемії які. А це нікому не потрібно

Путіну не могли відразу сказати-Володя, ринку не буде за тими то і тим то причин. Але більшість очкует гаранту це сказати, тому вже котрий рік під приводом місця і інвестора відтягують неминуче. А неібежное це якраз такі його відсутність в загальносвітовому вигляді. Ось вода, ось море, ось ринок, ось риба і ось покупці.

У нас дуже неподьемная системна машина. Россельхоз та інші "вози" тому логічно що нічого не світить.

Та й взагалі для кого цей ринок потрібен?

Якщо тут на форумі підтирати незручні каммент, то що говорити про те що очкуют Володі заявити таке.

Чи не буде ринку, що не буде Володя. Давай магазини прибудинкові розвивати наприклад, малий бізнес.

Але цього ж немає. Ніхто не хоче метушитися.

І взагалі. Хліб, сало, самогон- наше все.

Риба-вузькоспрямований продукт. Закусь, снеки, холодець до нового року і т.д.

+ Ресторани.

Чому то ресторани як то відсувають на другий план. Мовляв ресторани не для простих громадян. Але послухайте, що ви вдома з риби готуєте. Засмажили, посолити раз на місяць і все. Більшість людей-повні нулі в приготуванні смачної і здорової їжі. Запитайте хто і як часто гасить філе минтая з овочами. Так на вас подивляться як на лупня. Смажать на сковороді а потім скаржаться що печінка болить, від смаженого. Ось і вся відповідь. Люди дрімучі. Але ресторани можуть їх зробити більш гладкими і усвідомлюють свої дії.

14 березня 2018 11:00
14 березня 2018 11:00   Анатолій ФомінКолега, я відповім Вам не тому, що відповідаю на всі камменти (немає, тільки там де я щось розумію - а по темі Рибного Ринку я розумію чимало - все-таки 15 років займаюся цією тематикою) - а тому, що Ваш пост - квінтесенція всіх помилок і фобій навколо як риби - продукту, так і каналу її просування, як ринок:
Анатолій Фомін
Колега, я відповім Вам не тому, що відповідаю на всі камменти (немає, тільки там де я щось розумію - а по темі Рибного Ринку я розумію чимало - все-таки 15 років займаюся цією тематикою) - а тому, що Ваш пост - квінтесенція всіх помилок і фобій навколо як риби - продукту, так і каналу її просування, як ринок:

- згоден: "Люди дрімучі", "Більшість людей-повні нулі в приготуванні смачної і здорової їжі", "У нас дуже непідйомна системна машина", "Ніхто не хоче метушитися", "ресторани не для простих громадян"

- не згоден: "Не буде ринку, не буде", "Давай магазини прибудинкові розвивати", "Хліб, сало, самогон- наше все", "риба-вузькоспрямований продукт" ...

"Чому то ресторани як то відсувають на другий план" - так ніхто їх не відсуває, аж ніяк! Навпаки, прут з усіх боків! Вже що-що а рестікі - на кожному кроці!

"Але ресторани можуть їх зробити більш гладкими і усвідомлюють свої дії" - на жаль, не можуть! дл цього треба свідомість народу "поправити" - а технологія там стандартна, освіта + купівельна спроможність ... Поки ні те ні інше в перспективі не проглядається ...

"Що там на ринку буде-одному богу відомо" - ну тут то Ви взагалі "туману напустили" - все м.б. під контролем! Тільки контроль д.б.налаженним! (Комерційна структура Ginza Project в змозі це зробити)

А для цього треба систему "годування" вивести з підкірки свідомості! А ось це якраз і дуже складно! У Грузії Мишико згадують позитивно тільки в одному випадку - за те, що він створив нормальну поліцію! І все! А що він зробив? Так то, що до нього зробили інші - в Японії три рази міняли весь склад поліцейських - поки дійсно не створили незалежних правоохоронців ...

14 березня 2018 13:43

Ніка

Максим, не все так безнадійно, як під вашим балконом))

Так, за даними опитування (ВЦИОМ), в 2017 році - 40% росіян відповіли, що не п'ють і не курять, тоді як в 2016 році так відповідали 31% респондентів, при цьому в 2017 році 31% опитаних заявили, що займаються фізкультурою і спортом, тоді як в 2016 році про це говорили лише 12%.

Заощаджені гроші витратять на здорове рибне харчування в ресторанах, як Ви і рекомендуєте))

14 березня 2018 14:04
14 березня 2018 14:04   Анатолій ФомінНіка, я не Максим (до якого Ви апелюєте), але теж цікавлюся питанням рибопітанія
Анатолій Фомін
Ніка, я не Максим (до якого Ви апелюєте), але теж цікавлюся питанням рибопітанія ... Якщо Ви приводите "оздоровчі" дані по курять-п'ють і заняттям фіз.культурой в надії на те, що це "відгукнеться" на вживанні рибою - то Ви, я впевнений, намагаєтеся "натягнути сову на глобус"! (Немає такої залежності! Якщо вже народ йде в спортзал, то його режим харчування "фокусується" на курогрудях! Це незаперечний факт! Ну ще є "натиск" на стружку тунця ( в ж / б)

"Гроші витратять на здорове рибне харчування в ресторанах» - не витратять! Повторюю (я вже тут якось вказував), що ніде в світі не "закріпився" рибний фаст-фуд (крім Німеччини та Австрії - і всім зрозуміло чому саме там) - це вказує на те, що рибопітаніе в РФ (мова не про морських країнах) - доля "освічених і замислених" людей! Причому, я свідомо не вказую їх фін.достаток! Можна і при самому скромному - включати рибу в свій раціон! А чому не включають - тут маса причин!

15 березня 2018 8:43
15 березня 2018 8:43   LAСпособів збільшення споживання риби поки не багато але вони є, але і вони впираються в грошей, немає тримайтеся
LA
Способів збільшення споживання риби поки не багато але вони є, але і вони впираються в "грошей, немає тримайтеся"

Школи, дитячі садки, армія.

З усієї риби що давали за п'ять минулих років в дитячому саду це: оселедець з цибулею (нарізка)) як пиво тільки не давали .. ну і роки 2 назад це була горбуша один або два рази. Вообщем зараз стабільно струму різана оселедець солоний з цибулькою на закусь. Це я про муніципальні садки говорю. Вони по осені знизили норму зі 181 рубля до 93, так як згідно із законом про закупівлі бариги продавати запропонували менше за лоти, так як закон треба шанувати, дітворі добові і урізали. Де на 93 рубля можна впихнути шматочок риби залишається загадкою

але всім як виявилося нас..ть і ВВП видно теж так шта що маємо то маємо. Будинки їжте спиногризів)

Школи та армія -в тугіше хвіртку. Збільшення споживання можливо, при відповідному фінансуванні, і це реально.

Поруч стоять і сім'ї обслуговуючого персоналу шкіл, садків і армії. Тягнучи рибу з харчоблоку частина потрапить і їм на стіл. так що побивається тут два зайці.

15 березня 2018 11:38
15 березня 2018 11:38   Анатолій ФомінСпособів збільшення споживання риби поки не багато але вони є, і головний - грошей, але здоров'я дорожче
Анатолій Фомін
"Способів збільшення споживання риби поки не багато але вони є", і головний - "грошей, але здоров'я дорожче"!Якщо це не "доходить" до бюджету, то до домашнього раціону - д.б.н.обов'язково!Але виходить, що ні там - ні там! (((І саме бо ні перспектива "рулить", а неосвіченість! Тому і треба зараз "вкладати" в "освіта"! Це - єдиний спосіб! Іншого - просто немає! "Будинки їжте спиногризів "- тут Ви абсолютно праві! Питання - вдома то чому не дають рибу? Так просто не думають про майбутнє! Більшість - не знає про вплив раціону на фізичний і розумовий розвиток! Якщо вже дружини своїм" самцям "продукти багаті цинком, що не кладуть на тарілку - так нехай хоча б дітям рибу (причому зовсім неважливо в якому вигляді - головне, щоб епро риба !!! була) - всього 70 гр в день достатньо!

"Струму різана оселедець солоний з цибулькою на закусь" - ось як м. На проф.ресурсе писати таку "пургу" ( "оселедець солоний") - і по терміну і з правопису ... Що, уроки російської та лекції з товарознавства "прокурений "? (((((((((((

15 березня 2018 13:40
15 березня 2018 13:40   LAЗ приводу лекцій
LA
З приводу лекцій.Лінь думати.Як сказав Рамзан Ахматич-хто не зрозумів той зрозуміє

і взагалі гарант одобряее. Нібито "втомитеся пил ковтати" або "мочити в сортирі" -народний склад

Анатолій ближче до народу треба бути.

15 березня 2018 14:23

Анатолій Фомін
"Анатолій ближче до народу треба бути" - тут не народ, тут фахівці / експерти ... А народ - він в ЖЖ і телеком

Ви то тут "ведете репортаж" - на деяких ресурсах за "Лінь думати" і граматику - банять нещадно (і там таки порядок і повага) - я всього лише "намагаюся" якось професійне "підтримувати" - так, ніяково, можливо - але якщо кожен потроху-потроху ... І взагалі, очікуєш побачити професійну думку - дізнатися більше - а ось як народ каже / думає - мені нецікаво ... Цікаво як думають знаючі люди!

"Вони по осені знизили норму зі 181 рубля до 93, так як згідно із законом про закупівлі бариги продавати запропонували менше за лоти" - ось Ви це повідомили і що далі? Так, це повне неподобство! Все це знають, але ніхто не може "переламати" ситуацію в кращу сторону - що по рибі, що про інші продукти харчування ... Але по рибі був "страх божий" - можливо, хоч якісь зміни з'являться після того, як з 01.091.2017 змінилася маркування рибних продуктів .. .Але надії - мало! Ось куди потрібно свого Віталія СТАТИВКА! а то Нібито "втомитеся пил ковтати" від застосування цього ФЗ!

15 березня 2018 13:05

Кулик Роман Петрович

У нас в Мурманську в дитячі сади йде філе минтая і філе тріски.

15 березня 2018 13:15
15 березня 2018 13:15   Анатолій ФомінРоман Петрович, ну й не дивно якщо б у вас в Мурманську в дитячі садки б йшла крабова локшина
Анатолій Фомін
Роман Петрович, ну й не дивно якщо б у вас "в Мурманську в дитячі садки" б йшла крабова "локшина" ...) Все-таки у вас філе тріски - 275 піди, а в Москві - все 350-400!

Мова ж не про місцях вилову, а про місця споживання! Мурманськ - це місце і вилову і споживання .. .Не в рахунок!

15 березня 2018 17:47
15 березня 2018 17:47   Кулик Роман Петрович
Кулик Роман Петрович

філе тріски апріорі не може коштувати 270р, якщо тріска стоїть за 200. Запчастини які небудь тріскові - так, але не чисте філе.

15 березня 2018 17:56
15 березня 2018 17:56   Анатолій ФомінРоман Петрович, я дав рівні по філе тріски в Мурманську і Москві
Анатолій Фомін
Роман Петрович, я дав "рівні" по філе тріски в Мурманську і Москві ... "тріска стоїть за 200" - це зараз, але раніше вона коштувала 170, ще раніше - і взагалі 100!Що говорити про ті часи, коли В'ячеслав К. привозив її по 50 руб / кг

"Запчастини які небудь тріскові - так" які з / ч? Обрізки / трім? Ми ж не про Лойна!)




Що таке FishNet?

FishNet - це російський рибний портал №1. Детальніше →

Корисні посилання


Кінця проектам в найближчому майбутньому не передбачається?
Георгій Мартинов, президент АРПП: «Спочатку потрібно зійтися у визначенні - що таке рибний ринок?
Згоден з вами" - що з Вами (?) Або це я потрафити Вам вперше?
Та й взагалі для кого цей ринок потрібен?
А що він зробив?
Питання - вдома то чому не дають рибу?
Що, уроки російської та лекції з товарознавства "прокурений "?
Вони по осені знизили норму зі 181 рубля до 93, так як згідно із законом про закупівлі бариги продавати запропонували менше за лоти" - ось Ви це повідомили і що далі?
Обрізки / трім?
Що таке FishNet?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация