Чому не помітив зростання продуктивності праці

  1. З матеріалів цієї статті ви дізнаєтеся:
  2. Дослідження Софі фон Штумм
  3. Способи підвищення настрою персоналу для зростання продуктивності праці
  4. Важливо!
  5. Для того, щоб підвищити робочий настрій персоналу:

Дослідження давно довели, що робочий настрій співробітників безпосередньо впливає на зростання продуктивності праці. І не останню роль в цьому питанні відіграє ставлення керівника до своїх підлеглих. Які дослідження проводилися на цей рахунок, що вони показали, і як керівнику стимулювати працездатність персоналу, читайте в статті.

З матеріалів цієї статті ви дізнаєтеся:

Як настрій впливає на зростання продуктивності праці

Продуктивність праці - показник динамічний, тобто має значення тільки при прогресуючому зміну. Підвищення продуктивності праці - важлива умова для забезпечення зростання обсягів матеріального виробництва та доходів. На зростання продуктивності праці впливають багато факторів, укрупнено вони об'єднуються в три групи:

  • фактори основного капіталу,
  • організаційні чинники,
  • соціально-економічні фактори.

фактори основного капіталу,   організаційні чинники,   соціально-економічні фактори

До останньої групи факторів відноситься: склад співробітників і їх кваліфікація, умови праці та ставлення співробітників до праці. Продуктивність праці окремо взятого працівника залежить від його знань, здібностей, майстерності, віку, стану фізичного і психологічного здоров'я.

Дослідники з США, Ненсі Ротбард і Стеффані Уілкі, експериментальним шляхом довели, що настрій людини безпосередньо впливає на зростання продуктивності його праці. Вчені вибрали 29 респондентів з різних куточків країни. В їх обов'язки, як операторів call-центрів страхових компаній, входило здійснювати не менше 64 дзвінків на день. Протягом трьох тижнів дослідники спостерігали за співробітниками: як змінюється їх настрій, і яким чином це впливає на результативність праці.

Експеримент показав, що той настрій, з яким співробітник приступив до роботи, самим прямим чином впливає на результативність. Якщо співробітники починали свій робочий день з вогником в очах, продовжували залишатися в бадьорому настрої духу до кінця своєї зміни, вони більше часу приділяли клієнтам і робили менші перерви в роботі. Ті ж співробітники, що прийшли на роботу в пригніченому стані, вступали в меншу кількість контактів з клієнтами і не приділяли їм належної уваги.

Від внутрішньої установки на роботу, залежить дуже багато чого. Позитивний настрой збити дуже складно. Якщо ж день не задався вже з самого ранку, дійсно важко що-небудь виправити, з цим погоджуються багато керівників компаній.

Дослідження Софі фон Штумм

Психолог Софі фон Штумм (Sophie von Stumm) з університету Голдсмітс (Лондон) провела власне дослідження для того, щоб обчислити взаємозв'язок між поганим настроєм і продуктивністю праці. У ньому взяли участь 98 респондентів, в основному студенти, середній вік яких склав 24 роки, 74 жінки і 24 чоловіки. Від учасників вимагалося протягом робочого тижня (з понеділка по п'ятницю) проходити тести на оцінку короткочасної пам'яті, швидкості обробки інформації і робочої пам'яті. Крім цього, щодня вони повинні були визначати свій емоційний стан і настрій за шкалою PANAS. Респонденти для цього ставили собі оцінки за п'ятибальною шкалою, наскільки інтенсивно вони відчувають кожну з 10 позитивних і 10 негативних емоцій.

Результати дослідження показали, що розумова працездатність і настрій у випробовуваних кожен день змінювалися. Однак явної взаємозв'язку між ними не було виявлено, пригнічений настрій безпосередньо не пов'язувалося з низькою працездатністю. Єдино точно можна було відзначити, що в тестах найбільш високі результати отримали ті респонденти, у яких в середньому спостерігалося гарний настрій протягом усіх п'яти днів. Софі фон Штумм передбачає, що схильність до високої працездатності і відмінного настрою може бути закладена генетично, а пригнічений стан починає позначатися на продуктивності праці лише в тяжких випадках.

«Вченим відомі нейротрансмітери і області мозку, пов'язані з настроєм, але генетичні причини коливань настрою залишаються маловивченими. При цьому настрій найчастіше піддається понад сильних змін, ніж наші особистісні риси, проте ці самі риси визначають напрямок зміни нашого настрою. Наприклад, така риса характеру, як невротичность, тобто схильність до пригноблених, депресивним, тривожним емоційним станам, найчастіше призводить до найбільш частих перепадів настрою », - вважає психолог Софі фон Штумм.

Спільно з колегами вона розробила додаток для пристроїв Apple під назвою moo-Q. З його допомогою добровольці можуть самостійно проходити тести і перевіряти свою розумову продуктивність. для цього вони повинні відповідати на питання про свій настрій, ділитися відповідями з дослідниками, зберігаючи при цьому абсолютну анонімність. Тільки за перші два тижні роботи додаток завантажили близько 11000 користувачів.

Способи підвищення настрою персоналу для зростання продуктивності праці

Хороший керівник повинен відчувати, з яким настроєм приходять на роботу підлеглі. Чим неформальній атмосфері в колективі, тим простіше впливати на настрій співробітників. Повинна бути нематеріальна мотивація , Адже людина не буде працювати з повною віддачею, навіть якщо йому за це добре платять. Секрет підтримки настрою в колективі - це нормальне живе спілкування між співробітниками. Тоді зміна ставлення до роботи у людини буде помітно відразу.

Важливо!

Якщо співробітник раптом засумував, його потрібно вчасно підтримати, поговорити по душам, можливо, запропонувати інше коло обов'язків або завдань. Перед співробітниками потрібно ставити цілі, досяжні, зрозумілі, об'єктивні.

Іноді вдихнути життя в роботу допомагає вибір конкурента на ринку. Однак пошуки ворогів всередині колективу, навпаки, ведуть до дестабілізації ситуації.

Іноді співробітника, відмінно впорався з роботою, буває досить похвалити, і тут же повертається гарний настрій. Адже добре слово керівника, сказане вчасно, часом набагато вагоміше для співробітника, ніж матеріальні заохочення.

Для оптимізації роботи компанії і зростання продуктивності праці не завадить штатний психолог. Він зможе нейтралізувати спірні, конфліктні ситуації в колективі, допоможе співробітникам вирішити їх особисті проблеми, що позначаються негативно на роботі і заважають їх плідної діяльності. Якщо ж психолог в компанії відсутній, керівництво може інформувати співробітників про наявність хорошого фахівця, який допомагає вирішити їх сімейні проблеми. при частих запізнення персоналу через затори, слід повідомити їх про оптимальний маршрут на роботу. Це дозволить скоротити частоту запізнень співробітників.

На робочий настрій персоналу великий вплив робить ставлення до них керівництва. Якщо начальник постійно не в дусі, кричить і зривається на своїх співробітниках, ні про яку самовіддачі й мови бути не може. При такому ставленні ніхто не буде вкладатися в роботу. Як відомо, риба гниє з голови, тому від ставлення керівництва залежить багато чого. Керівник, в першу чергу, повинен звернути увагу на себе, на свою поведінку і вже потім вимагати що-небудь від підлеглих.

Трапляється так, що день не ставить з самого ранку. У такій ситуації багато опускають руки, кажучи собі: «Сьогодні значить не доля». Інші ж, навпаки, намагаються зібратися з силами і подолати зовнішні обставини.

«У такій ситуації важливо розділяти свій настрій і необхідність виконати роботу. Будь-яка недоробка створює додатковий психологічний дискомфорт. І якщо роботу не зробити сьогодні, завтра її буде ще більше, і цей вантаж буде псувати настрій далі, проблеми будуть рости, як сніжний ком. Важливо правильно розставляти пріоритети, відкидати зайве, доробляти роботу до кінця, і не забувати про психологічні наслідки невдач », - вважає старший консультант консалтингової компанії« АксіонБКГ »Анни Рогозянова.

Підведемо підсумок

Для того, щоб підвищити робочий настрій персоналу:

  • повинна існувати нематеріальна мотивація,
  • з співробітниками необхідно розмовляти,
  • співробітників необхідно заохочувати добрим словом,
  • відзначати заслуги співробітників серед інших,
  • перед персоналом слід ставити спільні цілі, досяжні і зрозумілі.

Не зайвим буде наявність в штатному розкладі посади психолога. Необхідно пам'ятати, що ставлення керівника до персоналу прямим чином впливає на їх настрій.

Рекомендуємо матеріали по темі:

  1. Коли трапляються неприємності, ми налаштовані песимістично. Це заважає знаходити вихід. Як навчитися мислити позитивно? ;
  2. Не дозволяйте стресів завдавати шкоди вашому здоров'ю. Допоможуть правильне харчування, рухливість і психологічний настрой ;
  3. Як виявити приховані резерви і підвищити продуктивність праці. Виробіть комплекс заходів. Основні принципи і підходи .

Як навчитися мислити позитивно?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация