Чому депутати дозволили виховувати дітей ременем

  1. Бей чужих, щоб свої боялися
  2. Карай сина свого, коли є надія навчити, і не піднось криком його, - Біблія Пр. 19.18.
  3. правки поправок
  4. Оксана Михалкина

Тим, хто погано себе вів у минулому році, подарунків на Новий рік не буде. Даний принцип діда Мороза на ці свята спрацював не тільки для дітей, а й для багатьох батьків.

Так, за тиждень до головного сімейного свята Мотовилихинский районний суд оштрафував пермячка Любов Калініну на десять тисяч рублів. У цю суму суддя Вероніка Гур'єва оцінила «заподіяну близьким особам фізичного болю без наслідків для здоров'я».

За півроку до суду дванадцятирічна дочка засудженої кілька разів викрадали банківську карту матері і витрачала гроші на всякі розваги та солодощі. Помітивши пропажу фінансових коштів, Любов Калініна звернулася в поліцію. В результаті дівчинка в усьому зізналася, і мати в пориві гніву один раз вдарила дочку ременем. Суд домігся від підсудної повного визнання провини.

Ще одна подібна історія сталася на тиждень раніше:

«У" Іванова І. І. "на вихованні знаходився його онук" Іванов Д. С. ". У діда з онуком були теплі відносини, але іноді онук, як і більшість його однолітків, допускав пустощі. Дід його не карає і терпляче виховував, розповідав про рамках дозволеного поведінки і основи шанобливого спілкування.

В один із днів, коли "Іванов І.І." прийшов додому і виявив, що його онук влаштував вдома безлад, зажадав від онука негайно приступити до збирання, а в подальшому до виконання шкільних домашніх завдань.

Онук, "Іванов Д. С.", користуючись добротою діда, його не послухав, до прибирання кімнати не приступив, від виконання уроків відмовився.

"Іванов І.І." засмучений "недбайливим" ставленням онука до його вимогам і до навчання зробив кілька ударів долонею своєї руки і ременем по спині, сідницях і ногах онука.

В результаті зазначених дій у "Іванова Д. С." утворилися тілесні ушкодження, які, як надалі вказав експерт, не заподіяли шкоди здоров'ю людини », - пише помічник міського прокурора.

Радеющего за чистоту діда покарали шістдесятьма годинами обов'язкових робіт.

Бей чужих, щоб свої боялися

Дані історії стали можливі в Росії починаючи з 3 липня минулого року. Тоді вступив в силу прийнятий з ініціативи Павла Крашеніннікова гучний «закон про шльопанцях», завдяки якому даний власній дитині запотиличник став загрожує суворим покаранням.

Завдана «близьким особам фізичний біль без наслідків» з тих пір стала загрожувати «обов'язковими роботами на строк до трьохсот шістдесяти годин, або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до двох років, або примусовими роботами на строк до двох років , або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до двох років ».

Під визначення «близьких осіб» потрапили «близькі родичі (чоловік, дружина, батьки, діти, усиновителі, усиновлені (удочеріння) діти, рідні брати і сестри, дідусі, бабусі, онуки), опікуни, піклувальники, а також особи, які перебувають у властивості з особою, яка вчинила діяння, передбачене цією статтею, або особи, що ведуть з ним спільне господарство ».

Тим самим був створений забавний прецедент: своїм дітям надавати по дупі без правових наслідків не можна, а ось чужим - будь ласка.

Нарешті, ще одна поправка перевела «сімейні» побої з справ приватного обвинувачення в приватно-публічне. Це означає, що така справа порушується без звернення потерпілої сторони, і не може бути припинена за примирення сторін, навіть якщо претензій ні у кого немає.

Карай сина свого, коли є надія навчити, і не піднось криком його, - Біблія Пр. 19.18.

«Закон про шльопанцях» викликав бурю обурення ще на стадії обговорення. Свою незгоду з «антисімейних» поправками Олена Мізуліна, Андрій Клішас, Світлана Горячева, В'ячеслав Мархай і інші сенатори висловлювали під час розгляду законопроекту. Після вступу ФЗ в силу, петицію про скасування закону підписали сотні тисяч користувачів.

Піднятий навколо закону інформаційний шум виявився настільки високим, що дійшов у результаті і до президента. Двадцять третього грудня 2016 року у щорічній прес-конференції Володимир Путін зазначив, що «безцеремонне втручання в сім'ю неприпустимо».

«Дітей-то краще не шльопати. І не посилатися при цьому на якісь традиції. Ні батькам, ні тим більше сусідам. Хоча таке, звичайно, в практиці іноді буває ... Існує багато інших способів виховання, без всяких ляпанців. Але, звичайно, тут теж сходити з розуму не можна, неможливо, це шкідливо, в кінці кінців, це сім'ю руйнує. І тому я так само, як і ви, проти цих ось зовсім перекошених стандартів ювенальної юстиції », - заявив президент.

Відверто кажучи, думав, що моє доручення виконано. Зовсім недавно мені про це доповідав і голова Державної думи, що прийняті відповідні поправки. Але давайте повернемося до цього ще раз. Я вам обіцяю уважно це все подивитися, проаналізувати, зазначив тоді глава держави.

правки поправок

Обіцянка президента не змусило себе довго чекати.

У середу, 11 січня, депутати розглянули в першому читанні поправки до «закону про шльопанцях», підготовлені Оленою Мізуліной. Однак, може виявитися так, що зміни в законодавстві викличуть новий правовий перекіс.

Мізуліна пропонує виключити з числа кримінально-караних злочинів побої щодо близьких осіб з певними застереженнями: адміністративна відповідальність за перше порушення, кримінальна відповідальність за повторно вчинені діяння.

«На практиці це буде неможливо», - вважає адвокат Оксана Михалкина.

Тим, хто погано себе вів у минулому році, подарунків на Новий рік не буде

Оксана Михалкина

Якщо особі в якості покарання буде призначений штраф, то судимість вважається погашеною з моменту сплати цього штрафу. Наступного разу, якщо ця особа застосує домашнє насильство і знову постане перед судом, воно вже буде вважатися не судимим з юридичної точки зору. Це порочне коло, вирватися з якого буде неможливо. «Домашні боксери» будуть безкарно чинити свої злочини, поки це не призведе до летального результату, каже юрист.

Виходить, що нові поправки, якщо їх приймуть, викличуть новий виток громадських обговорень. Адже проблема сімейного насильства не обмежується легкими ляпасами по попам Шаля дітей.

«Я категорично проти того, щоб декриміналізувати 115 і 116 статті кримінального кодексу (" нанесення легкої та середньої шкоди здоров'ю "відповідно - прим." Рідус "). Якщо перевести цю норму з кримінального кодексу в область адміністративного провадження, то злочинні діяння підуть в тінь. І зараз-то дуже рідко звертаються жертви домашнього насильства з заявами до правоохоронних органів, якщо ж це перейде в область адміністративного провадження, то, думаю, взагалі перестануть звертатися, тому що покарання за суттю не буде пропорційно нанесеному збитку », - стверджує Михалкина.

Втім, з повною декриміналізацією домашнього насильства згодні не всі парламентарії. Зокрема, група депутатів КПРФ до другого читання збирається внести поправки, які збережуть кримінальну відповідальність за побої по відношенню до дітей, вагітних жінок і осіб, які перебувають в безпорадному стані.

Ще одне питання - що буде з тими батьками, яким вже присуджені штрафи або обов'язкові роботи. Чи потраплять вони під амністію, або зможуть оскаржити свій вирок в апеляційному суді, стане ясно після остаточного затвердження нової норми.

Чи потраплять вони під амністію, або зможуть оскаржити свій вирок в апеляційному суді, стане ясно після остаточного затвердження нової норми

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация