Чому 12 червня стало "святом, якого немає"

День Росії - це вкрай дивне свято для нашої країни. Якщо не сказати більше - на жаль, але для багатьох громадян Росії це і не свято зовсім. Вони, в масі своїй просто не знають, що саме відзначається в цей день.

Для тих же, хто знає - це дата, зазначена крані негативними тонами. До 2002-го року ця дата офіційно іменувалася, як "День прийняття Декларації про державний суверенітет РРФСР". Тобто, фактично, це день розвалу Радянського Союзу - день розпаду і "офіційного початку" кошмару дев'яностих років.

При цьому, з плином років стало зрозуміло, що це свято не наповнити і новими смислами. Він беззмістовний. Показовими в цьому сенсі є навіть висловлювання цілком собі патріотичних блогерів в соціальних мережах: "Ну правильно, що показувати в День Росії на Першому каналі?

Звичайно, фільм "Крим". Яке свято такі і кіни ". Або ще більш характерне:" В тому і проблема з цим святом. Крім триколора? в цей день і показати нічого. "Навіть" з 4 листопада щось пов'язане, а порожня ". І такого роду сумних слів по Мережі дуже і дуже багато.

Якщо ж говорити мовою статистики, то тут все стає не тільки дуже сумно, але і остаточно зрозуміло, що "свято не вдалося". Наприклад, за даними "Левада-центру", "лише половина з опитаних змогли назвати точну іменування свята. За чверть століття рідним він так і не став - для росіян 12 червня лише черговий привід не піти на роботу, відпочити, випити". І це, на хвилиночку, "Левада", яка ратує за все ті ж "святі дев'яності" і "ліберальні цінності".

Втім, дані останнього опитування ВЦВГД практично ідентичні: "про правильне назві свята знають тільки 44% росіян". При цьому, соціологи рапортують про те, що приблизно 25% опитаних сьогодні ... банально працювали.

Звичайно, зрозуміло, що сьогодні проводилися і офіційні заходи, і мітинги-ходи, нагородження державними нагородами. Це правильно. Свято - дійсно гарний привід для подібних речей. Але, якщо говорити серйозно - незважаючи на всі старання Кремля, народної ця дата не стала.

Проблема тут, думається в тому, що росіяни просто не сприймають цю дату, як "день народження Росії". Як ми писали вище - аж надто тісно 12 червня пов'язано не з народженням нової країни, а з розпадом Радянського Союзу. І якщо президент, як глава нашої великої країни, "витягує" на собі цю дату, то старання чиновників "зробити з опудала бадьорого зайця" вже котрий рік пропадають марно.

З іншими святковими датами в цьому плані все якось простіше. Навіть "день Любові Сім'ї і вірності", незважаючи на існування 14 лютого всі-таки став дійсно святковим (не дивно, якщо врахувати кількість щиро вірять в Бога). І навіть день захисту дітей. Більше того, куди більш народним став день Народного єдності - це добре видно хоча б з тієї ж соціології.

Що в підсумку? А в підсумку - ще один вихідний (а для кого-то і зовсім навіть робочий день), з незрозуміло суспільно-політичною суєтою, "спущеною" чиновниками зверху за рознарядкою. Ну і з горілкою і шашликами на дачі "тому, що вихідний ще один трапився".

Ну а ті, хто докопується до суті і до контексту дати, приходять до невтішних висновків. Наприклад, амерікансіст і медіатехнологій Михайло Синельников-Оришака в своєму телеграм-каналі сьогодні написав ємко і лаконічно: "Чого сьогодні святкуємо? Ось це саме. У" Декларації "прямо говориться про пріоритет законів РРФСР над законами СРСР. По суті - держ. Переворот ". Тут навіть можна додати, що це був такий переворот, коли наша держава "вбило себе саме". Ну а святкувати день самогубства, будь воно хоч політичним, хоч історичним - це вкрай дивно.

На щастя, Росія все ж відродилася, вийшла з глибокої кризи і уникла розпаду. Але це був історичний процес діаметрально протилежний і горезвісної "Декларації" і "Дню Росії" з його ідеологічним наповненням.

І право ж слово, якщо і говорити про історію, спадкоємність і державність, то справжній "День Росії" можна було б відзначати, щоб наповнити його позитивним смислів в День Хрещення Русі, або в день Перемоги у війні 1812 року, або ж в той же День народного єднання.

Ну і наостанок процитуємо відомого в Телеграма та твіттері "Сталінгулага". "Сьогодні, в день так званого свята, дня Росії, всім, котрі проливають сльози по вільній країні, яку ми втратили, хотілося б нагадати, що все те, за що ви сьогодні так люто ненавидите путінський режим, весь фундамент цієї системи заклав ваш волелюбний Борис Миколайович Єльцин ", - пише він.

"Це ваш Єльцин знищив парламент, причому в прямому сенсі цього слова, розстрілявши його з танка. Це ваш Єльцин почав фальсифікувати вибори", - єхидно додає автор.

"Загалом, зі святом вас усіх, і щоб ви жили до 120 років в країні, день якої сьогодні відзначаєте, яку ви власноруч і побудували, чому, можливо, і ненавидите її ще сильніше ", - підсумовує він.

Показовими в цьому сенсі є навіть висловлювання цілком собі патріотичних блогерів в соціальних мережах: "Ну правильно, що показувати в День Росії на Першому каналі?
Крім триколора?
Що в підсумку?
Наприклад, амерікансіст і медіатехнологій Михайло Синельников-Оришака в своєму телеграм-каналі сьогодні написав ємко і лаконічно: "Чого сьогодні святкуємо?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация