Чому Орден Кастуся Калиновського не став державною нагородою.

Орден Кастуся Калиновського (біл. Орден Кастуся Каліноўскага) - замислювався як одна з вищих державних нагород Республіки Білорусь.

/ 320px-% D0% 9E% D1% 80% D0% B4% D1% 8D% D0% BD_% D 0% 9A% D0% B0% D1% 81% D1% 82% D1% 83% D1% 81% D1 % 8F _% D0% 9A% D0% B0% D0% BB% D1% 96% D0% BD% D0% BE% D1% 9E% D1% 81% D0% BA% D0% B0% D0% B3% D0% B0_% 28% D1% 80% D1% 8D% D0% BA% D0% B0% D0% BD% D1% 81% D1% 82% D1% 80% D1% 83% D0% BA% D1% 86% D1% 8B% D1% 8F% 29.j pg
Орденом Кастуся Калиновського нагороджувалися [б] громадяни:
- за самовідданий вчинок, мужність і відвагу, проявлені при рятуванні людей, припинення злочинних замахів на їхнє життя;за хоробрість, проявлену в умовах підвищеної небезпеки при охороні громадського порядку, захисту державної власності, при затриманні злочинців і викритті злочинних груп;
- за мужність і стійкість, проявлені під час стихійних лих, пожеж, аварій, катастроф та інших надзвичайних обставин, в результаті чого попереджено загроза життю і здоров'ю людей або врятовані значні матеріальні і духовні цінності;
- за інші самовіддані дії, пов'язані з виконанням військового, громадянського чи службового обов'язку та пов'язані з ризиком для життя.

Орден Кастуся Калиновського повинен був носитися на лівій стороні грудей і розташовуватися після ордена Військової Слави.
Положення про орден прийнято в 1995 р Нагорода затверджена указом президента країни від 15 січня 1996 № 26 «Про затвердження опису орденів, медалей і нагрудних знаків до почесних звань Республіки Білорусь».
16 червня 2004 року орден був скасований.
Офіційно нагородження орденом не проводилися.
==============================
Чи могло держава нагороджувати орденом імені тієї людини, яка воював ... проти держави?
Вінценти Константи Калиновський (Костянтин (Вікентій) Семенович Калинівський; польськ. Wincenty Konstanty Kalinowski; біл. Кастусь (Вінцент Канстанцін) Каліноўскі, літ. Konstantinas Kalinauskas, 21 січня (2 лютого) тисячі вісімсот тридцять вісім, Мостовляни, Гродненський повіт, Гродненська губернія, Російська імперія - 10 (22) березня 1864, не Вільна, Віленська губернія, Російська імперія) - революціонер, публіцист, поет, один з керівників повстання 1863 року на території Російської Імперії.

/200px-Kostu%C5%9B_Kalinowski.PNG
біографія:
Народився 21 січня 1838 року
У 18 років ... Закінчив Свислоцьку прогімназію в 1856 р
До 22 років ... У 1856-1860 рр.навчався на юридичному факультеті Петербурзького університету.
У 23 роки ... Повернувшись на батьківщину, Калиновський разом з Врублевським і іншими в 1861 створив революційні гуртки в Гродненській і Віленської губерніях, що увійшли в єдину конспіративну організацію.
У 24 роки ... У 1862 Калиновський став на чолі керував цією організацією Комітету руху (пізніше називався Литовським провінційним комітетом).
У 24 роки ... У 1862-1863 керував виданням і поширенням «Мужицкай праўди» (Mużyckaja prauda) - першої нелегальної революційної газети на білоруській мові (використовувалася білоруська латиниця).
У 25 років ... Очоливши в 1863 повстання в Білорусії і Литві, Калиновський виступив за широке залучення до боротьби селян, за поширення повстання на Схід і на Північ від кордонів Північно-західного краю.Селяни, однак, в більшості своїй не прийняли повстання, а іноді навіть боролися разом з царськими військами проти загонів Калиновського.
У 25 років ... В умовах жорстоких дій урядових сил, перебуваючи в глибокому підпіллі, Калиновський керував повстанцями до свого арешту в кінці січня 1864 года.
У 26 років ... Страчений через повішення у Вільні на Лукішской площі 10 (22) березня 1864, не Вільна, Віленська губернія.
---------------------------------------- ---------- --------------------------
Хто він ... вискочка-кар'єрист або народний геній-визволитель?
З.И.А чого ви особисто досягли в свої 25 років?
Особисто я - нічого ... "лейтенант - хлопчик молодий" ... хоч і з військовою освітою, але на виразника інтересів ВСЬОГО народу явно не потягнув би.АРТУРИЧ (30767) писав (а) у відповідь на:

> Чи могло держава нагороджувати орденом імені тієї людини, яка воював ... проти держави?

Могло .. Орденом Леніна же нагороджували ..
Проти якої держави воював Калиновський? Проти царської Росії?
Могло Moren (Paganec) писав (а) у відповідь на:

В історіографії повстання 1863-1864 рр. присвячена численна і в той же час досить суперечлива література, представлена переважно польськими і російськими авторами.
Що проти існуючих порядків, встановлених в російській імперії, тобто що проти Царської влади Росії боровся К. Калиновського, ні у кого не викликає сумнівів.
А ось за кого він боровся. чиї інтереси представляв. Є версії:
Версія 1 Становлення білоруської історіографії про повстання сталося в 1920-і рр. У популярній літературі того часу (зокрема, у В. Ластовського) Калинівський характеризується як національний герой, перший білоруський революціонер і керівник селянського антіпомещіцкого повстання.
У 1930-і рр. в БССР К. Калиновський оцінювався як реакційний діяч [18]. Його повернення в ряди позитивних персонажів історії Білорусії пов'язане з роботою російського вченого С. Н. Драніциної, в якій Калиновський був названий «відомим якобінцем» і «революційним демократом», що знайшло відображення і в першому виданні Великої Радянської Енциклопедії [27]. Цим був офіційно знято заборону на дослідження особистості повстанця в БССР, чим і скористався співробітник Інституту історії АН БРСР І. Ф. Лочмеле. У його роботах кінця 1930-х років К. Калиновський поставав як найбільш радикальний керівник повстання, виразник і захисник інтересів білоруського селянства.
Версія 2 Перший серйозний науковий аналіз подій повстання і поглядів К. Калиновського був зроблений в статтях і монографії Всеволода Ігнатовського. Він охарактеризував повстання як буржуазно-демократичне, а Калиновського - як білоруського революціонер-демократа, ідеолога лівих «червоних», який з певних питань був вимушений йти на компроміс з правим крилом «білих».
У післявоєнний період значний внесок у розробку історії повстання і наукової біографії К. Калиновського внесли білоруські історики Володимир Перцев, Анатолій Смирнов, Іван Лущіцкій, Геннадій Кисельов [28], Сусанна Самбук. Були зроблені висновки про ворожість К. Калиновського шляхетському національно-визвольного руху і невизнання революціонером керівної ролі Варшавського комітету і його програми. Калиновський був охарактеризований, як творець вільної білоруської друку і найбільший представник передового громадської думки Білорусії XIX в. Разом з тим відкидалася визнане в перші повоєнні роки наявність в програмі К. Калиновського гасел за державну самостійність Литви і Білорусії, затверджувалася, що Калинівському його приписали «ідеологи самодержавства і польські націоналісти».
Версія 3 У той же час існували й інші оцінки повстання: так, білоруський радянський історик Самуїл Огурскій в своїй книзі «Нариси па гісториі ревалюцийнага руху на Беларусі (1863-1917)» заявляв, що повстання 1863 було організовано польськими поміщиками і католицького духовенства і проходило під польськими шовіністичними гаслами, автор назвав Калиновського «міфічним героєм» і «польським шовіністом», схожої думки дотримувалися російські монархічні автори.
У публікаціях 1960-х рр. сформувалося й інша думка. Так, М. Мисько заявив, що К. Калиновський розглядав Литву і Білорусію як частина Польщі і повністю поділяв програму польського повстанського уряду, яка передбачала включення білорусько-литовських земель до складу Польської держави і збереження поміщицького землеволодіння.
З.И. Морен, а вам є вже 25 років ... годитеся ви в Кастусем Калиновські ???
Прим: 27 літні і старше "переростки" на посаду Кастуся Калиновського нехай не розраховують ... старці. Bulbash (Bulbash) писав (а) у відповідь на:

> "Різати російських в колисках навіть". (В.К.Колінувскій).

Такі "вкидання" називаються "кістки мертвих говорять". Нічого спільного з історією не мають. Я сумніваюся про подібний націоналістичному лозунге.которий тільки б відштовхнув від Калинівського частина його прихильників. воюючих з царським самодержавством.
Разом з тим вражають масштаби того "повстання Калиновського", що охопила всі губернії території теперішніх Білорусі ... без всяких інтернетів, телефонів і недорозвинених транспортних зв'язків.
Відчувається Єдиний задум, керівництво і фінансування цього Гео-Проекту ..., але не на рівні компетенції і професіоналізму жебрака студентика-недоучки з Пітера - Кастусіка Калиновського.
Такі вкидання називаються кістки мертвих говорять Білоруський історик: Калиновський ненавидів православ'я і знищував православних священиків
«Досить дивно говорити про актуальність ідей Калинівського для Білорусії», - заявив 28 січня білоруський політолог і історик Всеволод Шимов, коментуючи заяви представників прозахідної опозиції в Білорусі про актуальність ідей керівника польського повстання 1863 року в Білорусії Вікентія Костянтина Калиновського.
«Калиновський був поляком до мозку кісток і бачив білоруські землі як невід'ємну частину« великий »Польщі. Те, що його відозви до селян були складені на білоруській мові, не повинно вводити в оману, - сказав експерт. - Калиновський і його однодумці, як і все польське суспільство того часу, вважали цю мову простонародної регіональною версією польського. Повстанці використовували цей «народний» мову лише з метою зробити свої ідеї більш доступними. Шанувальники Калиновського, по всій видимості, не читали ні «мужицького правди», ні «Листів з-під шибениці», абсолютно пройнятих польським духом ».
«Мантра« Калинівський писав на білоруському », по всій видимості, відключає когнітивні здібності у нашій націоналістичної опозиції, раз вона не в змозі проаналізувати зміст листівок Калиновського», - констатував Шимов.
«Досить дивно вшановувати Калиновського в країні, де більшість віруючих є прихожанами Російської православної церкви. Ненавистю до православ'я пройняті всі відозви «Кастуся», а терор проти православних священиків був відмітною особливістю повстання на білоруських землях », - підкреслив експерт.
«Дивує в зв'язку з цим пасивна позиція Білоруської православної церкви», - зазначив Шимов. На його думку, ніхто не вимагає анафемствовать Калиновського, «але заявити про неприпустимість героїзації подібного персонажа в переважно православній країні, по-моєму, варто було б».
«Крім того, не завадили б і пам'ятні заходи за жертвами терору польських повстанців - адже це були в основному православні, як прості селяни, так і духовенство», - сказав білоруський експерт.
Як повідомлялося, в 2013 році Польща відзначає ювілей «січневого повстання» 1863 року, коли частина дворянства Царства Польського виступила за відділення від Російської Імперії і відновлення незалежності польської держави - Речі Посполитої в кордонах 1772 роки, тобто включаючи землі сучасних Білорусі, України та Литви. На території Північно-Західного краю імперії (сучасна Білорусь і Литва) загонами польської шляхти керував Вікентій Калиновський, більш відомий в білоруській художній літературі як «Кастусь Калиновський». Білоруське селянство не підтримала польська заколот, активно виступивши на стороні законних влади, що не завадило радянським історикам оголосити виступ польської шляхти «селянським» повстанням, «національно-визвольним» і чи не відокремленим від варшавського керівного центру. В офіційній білоруській історіографії дане повстання іменується як «національно-визвольний», проте урочистих заходів на рік його 150-річчя не проводиться.
Міфи про «Кастусем»
Одним з керівників повстання на території нинішньої Білорусі був польський шляхтич Вікентій Калиновський, якого прозахідні опозиціонери наділили зменшувальним білоруським ім'ям Кастусь ( «Костик»). Дослідники і публіцисти в різний час по-різному оцінювали його діяльність. Переконання Калиновського в національному питанні польська історіографія незмінно оцінює як польські. Білоруська ж слабо спирається на архівні джерела і сильно політизована на шкоду науковості.
Легенда про Калинівському - революційному демократа народилася за радянських часів. Офіційній пропаганді того періоду потрібен був білоруський селянський герой, який боровся з царизмом. На цю роль підібрали народився поблизу Гродно шляхтича.
Пізніше з'явився ще один міф: «селянський революціонер» Калиновський мав намір утворити «литовсько-білоруський республіку, незалежну і від Польщі, і від Росії». За нього-то в дев'яності роки минулого століття і вчепилися наші доморощені націоналісти.
Ці міфи не мають нічого спільного з історичною дійсністю подій 1863-1864 років. Заколот не був ні народним, ні білоруською, ні антішляхетскім, ні селянським. Це був шовіністичний заколот польської знаті і католицького духовенства проти Росії і православ'я. Білоруському ж селянству організатори заколоту відвели роль «гарматного м'яса». Що ж стосується ідеолога шляхти Калиновського, це міфічний герой, політичний демагог. Він невпинно пропагував ідеологію терору, люту ненависть до ############ ям і православної церкви, закликаючи білорусів підтримати сепаратистські устремління польської шляхти. Це підтверджує зміст екстремістського підпільного видання «Мужицька правда», автором якої він був, і його висловлювання: «Сокира повстанця не повинен зупинятися навіть над колискою дитини, якщо той не підтримає заколот». Або: «Хто з вас хоче неволі московської - тому дамо шибеницю на суку!».
Вважають, що Калиновський нібито боровся тільки за незалежність Північно-Західного краю від Росії, але при цьому забувають: землі колишнього Великого князівства Литовського, на його погляд, знову повинні були стати польської колонією. Це підтверджує, зокрема, таке його висловлювання: «Польське справа - це наша справа, це вольності справа». Це він про те, щоб Польща знову простягалася по східнослов'янських земель «од можа до можа» ( «від моря до моря»).
АРТУРИЧ (30767) писав (а) у відповідь на:

> В історіографії повстання

Версії версіями ..
Мене цікавить твій посил теми:

Чи могло держава нагороджувати орденом імені тієї людини, яка воював ... проти держави?


Ми Російська Імперія, або все-таки незалежна держава Білорусь? Проти якої держави він воював? Мої два діда теж воювали проти держави і імперії, яке мало назву Третім Рейхом ..
Я до чого - ні формулювання нормальної у теми ..
Ми Російська Імперія, або все-таки незалежна держава Білорусь Moren (Paganec) писав (а) у відповідь на:

> Проти якої держави воював Калиновський? Проти царської Росії?

===
=== Інакше питання поставимо - За відродження якої держави він воював?
===   === Інакше питання поставимо - За відродження якої держави він воював жуть ка (kmtdyf1965) писав (а) у відповідь на:

> Інакше питання поставимо - За відродження якої держави він воював?

Я відповім конкретно на питання .. Більше за відродження РП, бо в той час, про який-небудь Білорусі ніхто не знав і ніхто не мріяв особливо ..
Але в цілому він був соціалістом .. І у нього питання відродження якихось там Промов Посполитої - було другим планом ..
Комуністи не дарма його в герої звели ..
Я відповім конкретно на питання Moren (Paganec) писав (а) у відповідь на:
===
=== Власне кажучи, будь-яке повстання - це гроші. Його що, комуністи спонсорували? Можливо йому і наплювати було, і соціалістом був, не має значення це все Важливу хто стояв у нього за плечима і які у них були цілі. Явно не відродження ВКЛ .Так що говорити про нього як про людину, який захищав білоруска в РІ, щонайменше наївно.
Повернутися до списку тем

Проти держави?
Вискочка-кар'єрист або народний геній-визволитель?
А чого ви особисто досягли в свої 25 років?
Проти держави?
Проти якої держави воював Калиновський?
Проти царської Росії?
Годитеся ви в Кастусем Калиновські ?
Проти держави?
Ми Російська Імперія, або все-таки незалежна держава Білорусь?
Проти якої держави він воював?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация