«Чорний ринок» боліварів: кому і навіщо в Росії потрібна нічого не варта валюта?

Кому болівари - нові, в банківській упаковці? У Росії утворився «чорний» ринок венесуельської валюти, повідомило видання Republic. Зараз в Рунеті можна знайти масу оголошень про продаж і купівлю боліварів Кому болівари - нові, в банківській упаковці

Фото: Marco Bello / Reuters

У Росії зараз можуть перебувати мільярди боліварів. Завезли їх сюди, як з'ясував Republic , Російські держкомпанії, які працюють в Венесуелі. В першу чергу мова йде про нафтовиків, про «Роснефти». Але видання згадує і «КамАЗ», який постачав туди вантажівки.

За даними журналістів, кеш везли літаками і морськими контейнерами. Потім готівку виявилися в руках перекупників, які зараз намагаються їх збути. Курс - як пощастить. Хтось продає по кілька рублів за болівар, хтось - віддає за кілька копійок. Business FM подзвонила по одному з оголошень. Трубку взяв чоловік, який представився Миколою.

- Мені нічого не зрозуміло - хто скільки продає, хто за скільки купує, якщо чесно.

- Ви за скільки все-таки схиляєтеся?

- Ну вам взагалі який обсяг треба?

- Мені, напевно, мільйон. Є у вас стільки?

- Мільйон. Є, звичайно, є і більше. Ну я не знаю, якби ви взяли, хоч завтра я б вам взагалі по 10 копійок віддав би з задоволенням. Вони упаковані, навіть в банківській упаковці зроблені. В хорошому стані всі купюри, 2015 року.

У Венесуелі діє валютний контроль, тому болівари можуть бути в обігу лише на батьківщині. З іншого боку, законодавство інших країн не забороняє торгівлю цією валютою.

У Венесуелі є офіційний курс: болівар коштує 10 центів. Відповідно, в російській валюті - приблизно шість рублів за болівар. Правда, є в Венесуелі ще й неофіційний курс - кілька тисяч боліварів за долар. Все це залишає широкі можливості для трактування курсу і спекуляцій. Можна зробити вдалу операцію купівлі-продажу, конвертіровав болівари в російську або американську валюту.

Якщо правда те, що російські держкомпанії вивезли з Венесуели готівку, то зрозуміти їх можна. На виручені там болівари особливо нічого не купиш, в країні гіперінфляція, за останні три роки нацвалюта подешевшала в 50 разів. І навіть поки ці грошові знаки летіли і пливли до Росії, їх вартість танула. На долари теж не можна було обміняти, тому що з доларами в Венесуелі сутужно.

А в Росії болівар - це валюта-привид. З одного боку її як би немає, тому що за межами Венесуели вона нічого не коштує. З іншого - вона ще як існує. Оголошення про продаж супроводжують фотографії: валізи грошей і навіть шафи. Кінь стільки боліварів не витримає.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Кому болівари - нові, в банківській упаковці?
Ви за скільки все-таки схиляєтеся?
Ну вам взагалі який обсяг треба?
Є у вас стільки?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация