Чорноморськ (місто)

  1. зміст
  2. Історія
  3. Міська рада
  4. Відомості про місто
  5. Економіка
  6. Автомобільна промисловість
  7. Культура
  8. Освіта
  9. Спорт
  10. Охорона здоров'я
  11. Екологія
  12. Міста-побратими

Чорноморськ (укр. Чорноморська; до 18 лютого 2016 року Іллічівськ, укр. Іллічівськ) - місто обласного значення в Одеській області України.

Статус міста з 1973 року. Найбільшим підприємством міста є морський порт, що входить до трійки найбільших на Україні по вантажообігу.

зміст

  • 1 Географія
  • 2 Історія
  • 3 Міська рада
  • 4 Відомості про місто
  • 5 Економіка
    • 5.1 Автомобільна промисловість
    • 5.2 Морська промисловість
    • 5.3 Харчова промисловість
  • 6 Морський торговельний порт
  • 7 Культура
  • 8 Освіта
  • 9 Спорт
  • 10 Охорона здоров'я
  • 11 Екологія
  • 12 Міста-побратими
  • 13 Примітки
  • 14 Посилання

Географія

Розташований в 16 км від Одеси, на правому березі Сухого лиману. Переважна денна температура повітря в місті влітку +22 - +32 ° C. Переважна денна температура повітря в місті взимку +5 - -5 ° C. Випадає близько 386 мм опадів на рік.

Історія

Пам'ятник засновникові порту А. Е. Данченко

Територія Чорноморська і його околиць була заселена з давніх-давен. Тут виявлено поховання мідного, бронзового століття і часів Київської Русі. В XIII-XIV століттях ці землі були під владою татар, а з кінця XIV століття - Туреччини. У другій половині XVIII століття тут почали селитися селяни-втікачі з України, з Росії, Молдавського князівства. Осіли нечисленне населення займалося хліборобством, тваринництвом, рибним промислом.

З кінця XVIII століття після звільнення російським військами Північного Причорномор'я від турецького панування, у Сухого Лиману влаштувалося чимало селян з внутрішніх губерній Росії, а також німецькі колоністи. Вони селилися окремими хуторами в один-два двори. Ці розсипалися в приморському степу хутора відомі під назвою Бугово, Бугові Хутори (від прізвища першого поселенця - грека за походженням майора Андрія Бугу).

У другій половині 1940-х років в бухті Сухого лиману почалося спорудження суднобудівного заводу. Тут же виникло селище суднобудівників, в який увійшла значна частина Іллічівського хутора. Особливо прискорився розвиток міста з будівництвом нового морського торгового порту в 1958 році, для створення якого були всі необхідні умови. Одночасно з портом ріс і розширювався селище, набуваючи рис міста. 12 квітня 1973 року Іллічівськ віднесений до категорії міст обласного підпорядкування.

4 лютого 2016 року у виконання Закону про декомунізацію Іллічівськ був перейменований в Чорноморськ. Постанова Верховної Ради України вступило чинності 18 лютого 2016 року.

Міська рада

До складу Чорноморського міської ради входять також 3 села:

  • Олександрівка (колишнє грецьке поселення Арнаутовка),
  • Бурлача Балка (утворено в кінці 18 століття колишніми запорізькими козаками і вільними людьми),
  • Малодолинське (або Мала Долина, колишнє німецьке поселення Кляйн Лібенталь).

Відомості про місто

Чорноморськ знаходиться на півдні України, на узбережжі Чорного моря, в 20 кілометрах від великого регіонального центру - Одеси. Населення міста перевищує 70 000 чоловік.

Будучи міжнародним транспортним вузлом, Чорноморськ представляє інтерес, як для українського, так і для європейського, переважно, логістичного бізнесу. Він входить в п'ятірку найбільш перспективних міст України.

Чорноморськ пов'язаний із загальною мережею автодоріг області автомагістралями, які біля села Великодолинське виходять на автодорогу Одеса - Затока - Білгород-Дністровський - Рені, а через село Сухий Лиман на окружну автодорогу Одеси, яка перетинає шосейні дороги Одеса - Маяки - Рені, Одеса - Київ, Одеса - Миколаїв, Одеса - Кишинів. Транспортний зв'язок з Одесою дозволяє виявитися там менш ніж за годину.

Міська автобусна станція обслуговує близько 1,5 млн пасажирів на рік, більша частина яких створює потоки на 10 основних маршрутах. В місті широко розвинена мережа радіотаксі.

Карта Чорноморська умовно ділиться на 2 чіткі зони: промислову, розташовану уздовж берегів лиману, і житлову, що простягнулася уздовж морського узбережжя. Розділені зони широкою смугою зелених насаджень, площа яких складає більше 325 га. Приморська зона міста прекрасно облаштована для проживання і відпочинку. Тут знаходяться парки, туристичні пам'ятки, пляжі, водна станція, численні бази відпочинку. Основний об'єкт промислової зони - морський торговельний порт.

Чорноморськ має сучасну міську інфраструктуру і відповідне комунальне господарство. Централізована система водопостачання і теплопостачання охоплює більшу частину території міської ради, порт і все його промислові підприємства. Проведена реконструкція каналізаційної насосної станції поліпшила екологічний стан рекреаційної зони міста. 20 травня 2011 роки над міським пляжем був піднятий «Блакитний прапор» як символ отримання міжнародного сертифікату екологічної якості пляжів. Цей пляж - єдиний на Україні, який отримав Блакитний прапор, і є муніципальним. Особливе значення міська влада приділяє стану магістралей, доріг і зовнішнім виглядом вулиць, загальна протяжність яких перевищує 20 км.

Чорноморськ - розвивається курорт. В місті велика увага приділяється дозвіллю і відпочинку. Простягнулися на 12 кілометрів уздовж моря пляжі підтримуються в чистоті і порядку. Місто спроектований компактно і зручно. Транспортні розв'язки з'єднують між собою торгові центри, місця відпочинку та житлові райони. Це сприяє притоку туристів в літній сезон, який триває з травня по жовтень. В цей період населення Чорноморська практично потроюється.

За площею парків, скверів, зелених зон на одного жителя Чорноморськ займає одне з перших місць серед міст Південної України. Місто Чорноморськ сформований за єдиним містобудівній плану, має цілком сучасне планування з чітким функціональним зонуванням, що в повній мірі підкреслює його молодість і перспективу розвитку.

Економіка

У місті є розвинена мережа державних і приватних універсальних, спеціалізованих і продовольчих магазинів, кіосків преси, павільйонів, ринків, пекарень, ресторанів, кафе, барів, ательє і т. Д. В місті понад 60 кафе, 4 великі торгові центри споживчих товарів, супермаркети електроніки, безліч невеликих магазинів.

У Чорноморську працює мережа фінансово-кредитних організацій. Свої послуги пропонують безліч самостійних банків і їх філій, в тому числі такі великі, як ПАТ «Марфін банк», відділення Приватбанку, Правекс-банку, ПУМБ, Промінвест, Укрсоцбанк, Укрсиббанку, Укрексімбанк, Ощадбанк, Імексбанку, Індекс-банку, ОТП, Райффайзен банк Аваль, банку «Південний» і банку «Київська Русь».

Автомобільна промисловість

  • Іллічівський завод автомобільних агрегатів

морська промисловість

  • Іллічівський морський торговельний порт
  • Іллічівський судноремонтний завод

Харчова промисловість

  • ТОВ «Аквавіт»

Морський торговельний порт

Сюди перенаправляється запит «Іллічівський морський торговельний порт». На цю тему потрібна окрема стаття.

Іллічівський морський торговельний порт - один з найбільш «молодих» на Чорному морі. Будувався за радянських часів з кінця 1950-х (закінчений в 1960-х) років в основному для морського товарообігу з країнами соціалізму.

Має залізничні та автомобільні підходи, пов'язані з магістралями країни. Діють міжнародні поромні переправи Чорноморськ - Варна (Болгарія), Чорноморськ - Поті і Чорноморськ - Батумі (Грузія). В порту був реалізований міжнародний транспортний проект з обробки регулярного контейнерного поїзда «Вікінг», наступного за маршрутом Чорноморськ - Київ - Мінськ - Вільнюс - Клайпеда і в зворотному напрямку.

Вантажно-розвантажувальні комплекси порту, що складаються з 28 причалів загальною довжиною 5500 метрів, оснащені сучасним перевантажним обладнанням, включаючи портальні крани вантажопідйомністю від 5 до 40 тонн, тягачі, автомобільні крани та ін.

До складу порту є допоміжний флот, який включає буксири, плавучі крани вантажопідйомністю до 300 тонн, танкери-бункерівники, плавучий зерноперевантажувач, лоцманські катери, нафтосміттєзбиральники і інші плавзасоби.

Порт має можливість перевантажувати за рік до 20 мільйонів тонн вантажів, основну частину яких складає різноманітна металопродукція, контейнери, автомобілі, тарно-штучні вантажі, важковагове обладнання, мінеральні добрива, зерно, рослинні масла, технічні рідини.

Панорама південній частині Іллічівського порту Начальники порту
  • 1961-1962 - Пахом Михайлович Макаренко
  • 1962-1969 - Володимир Христофорович Хантадзе
  • 1969-1980 - Валентин Іванович Золотарьов
  • 1980-1987 - Борис Микитович Грабовий
  • 1987-1989 - Станіслав Семенович Михайлюк
  • 1989-1993 - Михайло Федорович Кузьменко
  • 1993-2002 - Станіслав Кирилович Стребко
  • 2003-2004 - Анатолію Васильовичу Єременко
  • 2004-2006 - Володимир Іванович Биков
  • 2006-2006 - Руслан Анатолійович Радзіховський
  • 2006-2010 - Геннадій Павлович Скворцов
  • 2010-2011 - Костянтин Костянтинович Лавриненко
  • 2011-2013 - Олександр Гаврилович Григорашенко

У зв'язку з реформою портової галузі в червні 2013 р складу ДП «ІМТП» був виділений Іллічівський філія «Адміністрації морських портів України», який прийняв на себе функції управління портовими стратегічними об'єктами (причали, канал, акваторія) під керівництвом начальника філії. А що залишився ДП «ІМТП» був перетворений в державну стивідорну компанію, якою керуватиме директор. Таким чином з червня 2013 посаду начальника порту скасована.

Переділ власності в 2015 році.

Культура

У Чорноморську існує розгалужена мережа закладів культури. Загальний книжковий фонд бібліотек міста, в тому числі трьох сільських, налічує близько 400 тисяч томів. Особливе місце в культурному житті міста займає Чорноморський музей витончених мистецтв. Це унікальна установа такого типу в Україні. Основу його художнього зібрання становить особиста колекція художніх порцелянових виробів XVIII-XIX століть, безоплатно переданих місту в 1977 році його почесним жителем А. Білим. В місті видається газета «Чорноморський маяк».

музика

Незважаючи на невелику площу, Чорноморськ має дуже велику щільність музичних колективів, що грають, по-більшості, в андеграундних напрямках. Серед музичних груп і композиторів можна згадати roSebat, Shedding Tears, Violent Vortex, Time Off, Awoken, Tears Will Drown. Також, в Чорноморську з 1994 року транслюється передача важкої музики Metal Special. З 2006 року проходить регулярний фестиваль Metal Special Fest. За останні роки Metal Special спільно з Vinyl Concert Agency успішно провели концерти видатних груп - Grave Digger, Tim Ripper Owens, Paul Di'Anno & Blaze Bayley, UDO, Royal Hunt, Ken Hensley і багатьох інших.

Через всього андеграундного мистецтва, а також чисельності прихільників рок-музики і представників неформальних субкультур. Концерти більш традиційних рок-груп проходять в барі «Два капітани».

Серед реп-команд та виконавців міста можна згадати kOt aka kotekatana, aka LilG, команда Башмак rec. (Мек (бітмейкер), I-One, TANK, Колесник), команда ZooPlanet, Південний Дим (Jungle Dee, Crazy Trip, Phat Farm), Deonis, розумник, Маф, бітмейкер AlikGanjy, бітмейкер PhatFarm і багато інших.

хореографія

У 1998 році створено ансамбль «Дана». Художній керівник - Наталія Іванова, хореограф, викладач народного танцю - Світлана Курочкіна. В 2000 році був удостоєний звання народний; удостоєний звання лауреата багатьох міжнародних фольклорних форумів і фестивалів.

У 2005 рік з'явилася студія танцю Splash, який є офіційною танцювальної командою Чорноморська. Офіційне відкриття студії танцю Splash сталося 8 вересня 2007 року. Починаючи з 3-х стилів (хіп-хоп, техно, диско.) Клуб дійшов до навчання практично всіх напрямків сучасної хореографії; на даний момент налічується більше 20 напрямків. Splash входить в Асоціацію Сучасного і Естрадного Танцю України (АСЕТУ). І з недавніх пір представник в Чорноморську Федерації черлідингу України.

Освіта

У місті діють два професійно-технічних училища ІПСЛ-15 і ІМКОНМУ-22, де навчаються понад 1500 учнів, філія університету ім. Мечникова, українська гімназія, шість середніх шкіл I-III ступенів: 3 російськомовних і 3 україномовних - і одна середня школа III ступенів, в яких навчаються 10 тисяч учнів, Школа мистецтв, Будинок творчості учнів, дитячий екологічний центр, дитячо-юнацька спортивна школа, Центр культури і мистецтв, а також ряд муніципальних і ведомскіх дошкільних установ.

Спорт

Чорноморськ завжди славився приморськими пляжами, завдяки чому в Чорноморську велику популярність завоювали пляжні види спорту. В 2007 році з метою розвитку пляжних видів спорту в місті була створена Асоціація пляжних видів спорту та був відкритий пляжний спортивний комплекс високого рівня, де сьогодні проходять міжнародні та всеукраїнські спортивні заходи.

У 2010 р в місті було створено спортивне товариство «Здравіє». Метою спортивного товариства є розвиток екстремальних і масових видів спорту. Головним проектом спортивного товариства на даний момент є будівництво екстрим-парку «XS».

У місті існує футбольний клуб «Старт», який виступає в чемпіонаті України з пляжного футболу.

У 2010 р в місті було створено спортивне товариство «Здравіє». Президентом був обраний Мельник Микола Андрійович. Почесними Президентами - Кобелецьке Єгор Олегович, Шевченко Ігор Олександрович. Метою спортивного товариства є розвиток екстремальних і масових видів спорту. Головним проектом спортивного товариства на даний момент є будівництво екстрим-парку «XS».

У 2006 році створена Іллічівська Федерація бодібілдингу та фітнесу (ІФБФ), яка увійшла до складу Федерації бодібілдингу України (пряме підпорядкування). З метою розвитку фітнесу та бодібілдингу в місті проводяться Кубок і чемпіонат Іллічівська 2004-2007 роках, а в 2009 році був проведений Кубок України, рівень проведення якого був визнаний ФББУ одним з кращих. Федерацією підготовлені чемпіони та призери Одеської області, призери та чемпіон України. Вихованцем і членом ІФБФ є чемпіон світу 2013 - Олександр Слободянюк.

Крім цього, в місті працює 3 дитячі спортивні школи, безліч спортклубів, танцювальних шкіл, сім сучасних відкритих стадіону, яхт-клуб, дайвінг-центр і база моряків. В місті підготовлено 12 членів збірних команд України з різних видів спорту, в тому числі призери олімпійських ігор.

Охорона здоров'я

У місті дві поліклініки в одному будинку - дитяче відділення і відділення для дорослих, розраховані на 1800 відвідувань в день, міська лікарня була побудована в 1971 році і не відповідає сучасним вимогам, пункти невідкладної допомоги, стоматологічні поліклініки, комерційні медичні центри, центри діагностики здоров'я та розвитку, сільські амбулаторії, аптеки, оздоровчі пункти на підприємствах, оздоровчі пансіонати, санаторій, а також два літніх дитячих таборів. В місті є сімдесят аптек і це при населенні в місті 72 тис. чоловік, з них 22 тис. осіб пенсіонерів та інвалідів.

У міському Палаці спорту працює мережа спортивних і оздоровчих секцій для дітей і дорослих, басейн для плавання площею 500 кв. м, часто проводяться всеукраїнські та міжнародні спортивні змагання.

Екологія

Чорноморськ по праву називають одним з найчистіших міст України. Іллічівському міському пляжу присвоєно «Блакитний прапор», що говорить про його високу чистоту і благоустрій.

Міста-побратими

  • Нарва, Естонія
  • Стамбул, Турція
  • Маарду, Естонія
  • Баку, Азербайджан
  • Тчев, Польща
  • Синая, Румунія

Примітки

  1. Державний комітет статистики України. Дані по чисельності наявного населення України на 26 січня 2013.
  2. Чисельність і склад населення Одеської області за підсумками Всеукраїнського перепису населення 2001 року.
  3. Постанова Верховної Ради України від 04.02.2016 № 984-VIII «Про перейменування окремий населених пунктів та районів». Верховна рада України. Статичний з першоджерела 18 лютого 2016.
  4. Shedding Tears
  5. Сайт творчого об'єднання Metal Special
  6. Асоціація пляжних видів спорту

посилання

Чорноморськ (місто) Інформацію Про


Чорноморськ (місто) Коментарі


Чорноморськ (місто)
Чорноморськ (місто)
Чорноморськ (місто) Ви переглядаєте суб'єкт

Чорноморськ (місто) що, Чорноморськ (місто) хто, Чорноморськ (місто) опис

There are excerpts from wikipedia on this article and video

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация