Чорнослив - користь і шкода. Чим корисний чорнослив

  1. Хімічний склад
  2. Шкода і користь чорносливу
  3. шкода чорносливу

Сучасне достаток сухофруктів, що лежать на прилавках, просто вражає Сучасне достаток сухофруктів, що лежать на прилавках, просто вражає. Однак серед усього цього багатства виділяється один, що не втрачає поваги і любові покупців. Це відомий всім чорнослив - дуже смачне ласощі і дуже цінний з точки зору дієтології продукт. Вишуканий смак з характерною кислинкою і користь чорносливу забезпечили йому популярність у всьому світі. Вирощувати сливу, з якої виробляється чорнослив, і висушувати її, люди почали вже досить давно - приблизно в VI столітті до н.е.

А ось в Росії зливу стала вирощуватися лише в 17 столітті, коли кілька саджанців цього дерева завезли з Азії. Хоча відомо кілька сотень сортів сливи, для сушки використовується тільки один сорт - Угорка. Саме цей сорт дає соковиті, м'ясисті, яйцевидно-видовжені і ароматні плоди, з яких виходить першокласний сухофрукт . Цей сорт був названий «угоркою» через те, що в 19 столітті зливу була головним плодовим деревом Угорщини. Щоб прискорити отримання сухофруктів, там навіть була розроблена спеціальна технологія збирання врожаю - достигли плоди не знімали з гілок, а чекали часу, коли вони впадуть на землю, злегка підв'яленими і зморщеними.

Хімічний склад

Виняткова користь чорносливу обумовлена ​​великою кількістю цінних речовин і вітамінів, що знаходяться в ньому: це і органічні кислоти (щавлева, лимонна, особливо багато яблучної), і клітковина , І пектинові речовини, а також кальцій , магній , Фосфор, залізо . За змістом калію чорнослив в 1,5 рази перевершує банан . У складі чорносливу є корисні цукру - фруктоза, сахароза, глюкоза (не менше 57%) і цілий набір вітамінів - A , Вся група вітамінів B , C , PP . Енергетична цінність продукту на 100 г - 231 ккал.

Шкода і користь чорносливу

Корисні властивості

Дуже корисний чорнослив при анемії і авітамінозі Дуже корисний чорнослив при анемії і авітамінозі. Чорнослив має антибактеріальну властивість, тому його рекомендується приймати замість шкідливих хімікатів при інфекційних захворюваннях і інших захворюваннях. Чорнослив корисний при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. За допомогою цього сухофрукти можна вилікувати запори - всього 5-6 ягід в день, і проблема вирішена. Втім, корисний чорнослив при будь-яких дискомфортних відчуттях в шлунку. Крім того, чорнослив має жовчогінну та сечогінну дію, і ефективно очищає організм. Регулярно вживаючи в їжу чорнослив, можна значно знизити ризик виникнення гіпертонії, захворювань серця, шлунково-кишкового тракту.

А ще чорнослив збільшує секрецію шлункового соку і підвищує апетит, тому його часто включають в дієти, спрямовані на збільшення ваги. При вживанні чорносливу нормалізується обмін речовин і відбувається загальне зміцнення організму. Про користь чорносливу і його здатності зберігати свіжість і збагачувати смак м'ясних страв відмінно відомо багатьом господиням, які використовують цей сухофрукт для приготування апетитних і пікантних страв. Воістину, неможливо встояти проти запеченої баранини і телятини, кролятини та птиці, просоченої кислувато-солодким присмаком і п'янким ароматом чорносливу, проти тане в роті ласощі - чорносливу в шоколаді , Проти смачних компотів, киселів і коктейлів ... Будь-яке блюдо, в складі якого є чорнослив, стає справжньою окрасою святкового столу.

шкода чорносливу

Однак, при всіх своїх перевагах, чорнослив корисний далеко не всім. Захоплюватися сухофруктом, в силу його калорійності, не слід при ожирінні і діабеті. Шкідливий чорнослив і годуючим матерям - проносні властивості продукту можуть викликати розлад шлунка і коліки у немовлят.

Рецепт салату з буряка з чорносливом (відео)


Читайте також:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация