Чудеса Вічного Міста, або Що подивитися в Римі

  1. Колізей
  2. Палатин
  3. Римський Форум
  4. Фонтан Треві
  5. терми Каракалли
  6. Пьяцца Навона
  7. Пантеон
  8. Собор Святого Петра

Чудеса Вічного Міста, або Що подивитися в Римі

Мало хто міста світу можуть похвалитися такою кількістю пам'яток і історичних місць, як Рим . Вічне Місто зберіг унікальні зразки античної, середньовічної, барочної і ренесансної архітектури. Навіть якщо ваш час перебування в італійській столиці обмежено, ви встигнете побачити найголовніше - справжні чудеса Риму.

Колізей

Мабуть, головний туристичний об'єкт Риму. Це найбільший амфітеатр всього античного світу. Він вміщував 50 000 глядачів. Його побудували всього за 8 років, будівництво було завершено в 80 році н.е. Ігри в честь відкриття споруди тривали безупинно 100 днів, за цей час один одного в сутичках на новій арені загинуло 2 000 гладіаторів і 5 000 диких звірів. Довгий час Колізей був для жителів Рима і приїжджих головним місцем розважальних видовищ. Тут проводилися бої гладіаторів, звірині цькування, морські битви. Через 80 входів-виходів всі глядачі могли заповнити Колізей за 15 хвилин, а залишити - за п'ять. Цікава деталь: вхід в Колізей був заборонений могильникам, акторам і колишнім гладіаторів. У 1349 році частина Колізею обрушило землетрус. А 7 липня 2007 він був визнаний одним з 7 Нових чудес світу.
Мабуть, головний туристичний об'єкт Риму

Колізей вночі. Автор фото: © Photo by DAVID ILIFF. License: CC-BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org

Палатин

Центральний з семи пагорбів, легендарне місце, з якого почався Рим як місто. За переказами, саме тут були вигодувані вовчицею Ромул і Рем. Стародавні руїни на Палатине нагадують про історію давно минулих днів. Мальовничі руїни палаців Септимія Півночі, Тіберія, Августа і Флавія, хатина Ромула, залишки храму Аполлона, мармурові павільйони, фонтани і квіткові луки садів Фарнезе - першого ботанічного саду Європи, створеного в 1550 році - все це розташовано на Палатине. А в найбільшому з палаців - Доміціана - тепер знаходиться музей Антиквариум, де зберігаються знахідки археологічних розкопок: кераміка, фрески, мозаїки, скульптури і фрагменти будівель.

Римський Форум

У Стародавньому Римі це була центральна площа. Спочатку на ній розміщувався ринок, пізніше вона включила в себе коміції (місце народних зборів), курію (місце засідань Сенату) і придбала політичні функції. Форум був центром суспільного життя, тут проходили народні збори, засідання Сенату і вибори магістратів, релігійні обряди і судові розгляди. У II столітті до н. е. тут спорудили базиліки Порція, Семпрония і Емілія, побудували заново храм Кастора і Поллукса, храм Конкордії і проклали нові дороги, щоб забезпечити зв'язок між Форумом та іншими районами міста. Після падіння імперії Форум перетворився в каменоломню, звідки тягли будматеріал все кому не лінь. Сьогодні на Форумі можна оглянути вівтарі Сатурна і Вулкана, святилище Вести, Будинок весталок, джерело Ютурни (його вода вважалася цілющою) і арку Септимія Півночі.

Фонтан Треві

Найбільший і неймовірно красивий фонтан Риму, висотою 25,9 м і шириною 19,8 м. Великий басейн фонтану зі скульптурними групами примикає до палаццо Полі, в якому квартирувала Зінаїда Волконська - та сама, якою захоплювався Пушкін. Існує повір'я, що людина, яка кинула в нього монетку, приїде в Рим ще раз. Дві монети - любовна зустріч. Три - весілля. Чотири монети - багатство. П'ять монет - розлука. Туристи дотримуються традицію настільки завзято, що за рік римські комунальні служби дістають з фонтану до 700 тис. Євро.
Найбільший і неймовірно красивий фонтан Риму, висотою 25,9 м і шириною 19,8 м

Типовий день на острові Бора-Бора, Таїті, Французька Полінезія. Автор фото: © K5 Boardshop, commons.wikimedia.org

терми Каракалли

Будівництво величезного комплексу, де кожен вільний житель Рима міг провести час, тривало з 206 по 217 рік нашої ери. Уже в V ст. н. е. Терми імператора Каракалли вважалися одним з чудес Риму. Вони займали площу в 11 га. Всередині і зовні стіни терм були облицьовані мармуром, під ним ховалася цегляна кладка, яка ще й заливалася товстим шаром бетону. Завдяки такій міцності терми Каракалла в хорошому стані дійшли до наших днів. Лазні забезпечувалися найчистішої водою з гірських джерел, що надходили до Авентинського пагорба за допомогою спеціально побудованого акведука. У терми приходили не тільки помитися, а й відпочити. У термах Каракалли був і амфітеатр, і бібліотека, і стадіон, і сад. Одні, вимившісь, сідали поговорити з друзями, йшли подивитися на боротьбу і гімнастичні вправи і самим зайнятися ними; інші бродили по парку, милувалися статуями, засиджувалися в бібліотеці. Люди йшли з запасом нових сил, відпочилі і оновлені не тільки фізично, а й морально.
Будівництво величезного комплексу, де кожен вільний житель Рима міг провести час, тривало з 206 по 217 рік нашої ери

Терми Каракалли. Автор фото: © Agnete, commons.wikimedia.org

Пьяцца Навона

Найвідоміша площа Риму, яскраво виражає дух Вічного Міста - це Пьяцца Навона з Єгипетським обеліском, церквою Святої Агнеси і палаццо Памфілі. У жаркий день приємно освіжитися бризками трьох прекрасних фонтанів на Пьяцца Навона - фонтану Нептуна, фонтану Чотирьох Річок і фонтану Мавра. У палаццо Браскі на площі розташований музей Риму, присвячений середньовічної та сучасного життя міста Риму (до середини XX століття). В експозиції представлені колекції фотографії, графіки і малюнків (в тому числі XVI-XVIII століть, що зображують світські і релігійні церемонії і події), старі книги, меблі, фрески і мозаїки, середньовічна кераміка, одяг і гобелени, скульптура.
Найвідоміша площа Риму, яскраво виражає дух Вічного Міста - це Пьяцца Навона з Єгипетським обеліском, церквою Святої Агнеси і палаццо Памфілі

Пьяцца Навона. Автор фото: © Myrabella, commons.wikimedia.org

Пантеон

Недалеко від Пьяцца Навона знаходиться Пантеон - храм усіх богів, він же усипальниця знаменитостей, наприклад, там покоїться прах Рафаеля. Величезний купол Пантеону вважається інженерним і архітектурним шедевром: його діаметр дорівнює 45 метрам, при цьому жодної опори у купола немає. В середині - широке круглий отвір, звідти світло проникає всередину храму. Туристів приваблюють в Пантеон можливістю рівно опівдні побачити справжній стовп світла, настільки щільний, що майже відчутний. Все це так, але із застереженням: стовп видно тільки влітку, коли сонце стоїть високо.
Недалеко від Пьяцца Навона знаходиться   Пантеон   - храм усіх богів, він же усипальниця знаменитостей, наприклад, там покоїться прах Рафаеля

Пантеон в Римі. Автор фото: © Dnalor 01, commons.wikimedia.org

Собор Святого Петра

Якщо вже ви потрапили в Рим, то є сенс зазирнути і в Ватикан . Для цього потрібна шенгенська віза. А подивитися в місті-державі є на що. Найграндіозніша споруда Ватикану - Собор Святого Петра , Найбільша історична християнська церква в світі. Над його створенням працювали кілька поколінь великих майстрів, в тому числі Браманте, Рафаель, Мікеланджело, Берніні. Храм вміщує близько 60 тис. Чоловік. Усередині собор вражає і гармонією пропорцій, і своїми величезними розмірами, і багатством оформлення - тут маса статуй, вівтарів, надгробків, безліч чудових творів мистецтва.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация