Чумацький Шлях приховував галактіку- «невидимку»

Нова галактика виявилася тьмяною з усіх, які нам відомі.

Околиці і диск нашої галактики, зняті європейським космічним телескопом Gaia. (Джерело: ESA)

Відкриті до теперішнього часу супутники нашої галактики. (Джерело: Габріель Торреальба)

<

>

В околицях Чумацького Шляху до недавнього часу залишалися зони, які неможливо було розглянути через яскравого диска галактики. Деякі астрономи вважали, що за диском знаходяться ще кілька невідомих поки галактик-супутників.

Відкрити першу таку галактику допомогли свіжі дані з європейського космічного телескопа Gaia. В інформації з телескопа є відомості про координати 1,3 мільярда зірок і, що найцінніше для астрономів, про швидкість декількох мільйонів з них. Габріель Торреальба (Gabriel Torrealba) з Академії Сініка (Тайвань) і його колеги з університетів США, Великобританії, Австралії та Німеччині змогли відокремити світіння карликової галактики від світла, що виходить від зірок і газу в диску Чумацького Шляху. Знайдена галактика знаходиться в сузір'ї Насос на відстані близько 424 тисяч світлових років від нас. Дослідники присвоїли їй назву Antlia 2.

Дослідники присвоїли їй назву Antlia 2

Фахівців, втім, здивувало не тільки виявлення карликової галактики, скільки її незвичайні властивості. Галактика дає досить невеликий світло, і, якщо розрахунки фахівців вірні, Antlia 2 - це сама тьмяна з усіх відомих галактик. Інші галактики подібних розмірів зазвичай яскравіше в кілька тисяч разів.

В принципі тьмяні галактики вже давно не новина. З 1984 року астрономи відкрили кілька сверхрассеянних галактик, які випромінюють приблизно в сто разів менше світла, ніж їх побратими такого ж розміру. Деякі фахівці вважають, що в таких галактиках занадто мало газу для появи нових зірок. Як газ зникає з сверхрассеянних галактик, поки до кінця не ясно. Однак і сверхрассеянние галактики здалися б яскравими поруч з Antlia 2, пояснюють автори в публікації на arXiv.org . Дослідники розраховують, що в базі даних з космічного телескопа при детальному вивченні можна знайти свідоцтва існування і інших галактик-супутників.

Протягом трьох років нас чекає нова порція інформації з телескопа Gaia про яскравість і рух зірок. Можливо, з його допомогою астрономи зможуть в точності визначити, звідки до нас прилетів загадковий астероїд Оумуамуа , Для якого поки тільки є кілька зірок-кандидатів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация