цвітіння | Записи з міткою цвітіння | Щоденник Астронель: LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

Азалія: Східний квітка щастя ...

Пагорб біля самої дороги.
На зміну згаслої веселці -
Азалії в кольорі заходу.

Мацуо Басьо (1644-1694) (05, 52)

Мацуо Басьо (1644-1694) (05, 52)

Азалія - квітка пристрасті! На сході ця квітка вважається символом жіночої краси. Квіти азалії захоплюють своєю ніжністю і різноманітністю забарвлення: білі, червоні, брусничні, коралові, темно-фіолетові. Азалія відноситься до сімейства вересових. В Японії її називають «одурманюючий хіттю квітка», так як його звабливий аромат вважається чуттєвим надміру. Але, наскільки азалія прекрасна, настільки і примхлива. Не всім її шанувальникам вдається зберегти цю красу.

Не всім її шанувальникам вдається зберегти цю красу

За однією з легенд, майже магічне чарівність азалії пояснюють втручанням ельфів. Якось раз, рятуючись від пожежі, сімейство ельфів змушене було покинути рідні місця. Втомлені, майже знесилені ельфи сховалися в невеликому ліску, що росли біля підніжжя гір. Вони почали шукати собі місце для ночівлі, але дерева вже були зайняті лісовим народом. А прекрасні квіти відмовлялися приймати на постій чужинців, пояснюючи свою відмову боязню пошкодити свої пишні пелюстки. І тільки один, непримітний на вигляд чагарник гостинно дозволив біженцям сховатися серед свого листя. Провівши ніч під його покровом, ельфи вирішили нагородити чагарник за доброту. І ось, коли зійшло сонце, на його гілках розпустилися сотні прекрасних яскравих кольорів. Засоромлено мовчали ті рослини, які відмовили ельфам в притулку - гостинний чагарник затьмарив своєю чарівністю найпишніші квіти! Але і це ще не все! Щоб убезпечити рододендрон (саме так називався той самий предок нашої улюбленої азалії), ельфи нагородили його ще одним незвичайним властивістю. Саме ця таємнича особливість рододендрона стала причиною подій, описаних Ксенофонтом, давньогрецьким вченим.

Саме ця таємнича особливість рододендрона стала причиною подій, описаних Ксенофонтом, давньогрецьким вченим

Вавилонський цар Дарій II мав двох синів - Кіра і Артаксеркса. Після смерті батька Артаксеркс звинуватив Кіра в змові і вислав його в одну з віддалених областей Греції. З тих пір Кир думав тільки про помсту братові. Нарешті, він вирішив зібрати військо і виступити проти Артаксеркса. Серед тих, хто приєднався до армії Кіра, був грецький полководець і історик Ксенофонт. Солдати, які становлять армію Кіра, були погано навчені. Тому Артаксерксу не склало труднощів напасти на противника і розбити його вщент. Кір був убитий, а його генерали були взяті в полон. Командування над залишками військ Кіра взяв на себе Ксенофонт. Він повів їх назад до Греції. На своєму довгому шляху греки брали участь у багатьох битвах. Одного разу вони пробивалися з боями до Трапезунд - портовому місту в Понтийском царстві. Колхидские племена були швидко розбиті грецькими воїнами, і армія Ксенофонта розташувалася для відпочинку на пагорбах Понта. Солдати знайшли в горах мед, який із задоволенням скуштували, а вранці майже кожен з них був хворий. У своїх записах Ксенофонт відзначав, що у хворих греків були всі ознаки наркотичного отруєння. Через чотириста років після цих подій натураліст Пліній вивчив опису Ксенофонта і зробив висновок: грецькі воїни отруїлися отруйним медом, отриманим від квіток Азалії жовтої (Rh.luteum) або Азалії понтійського (Rh.pontica). Однак сучасні дослідження показали, що алколоїди містять тільки листя цієї рослини, мед, же одержуваний з пилку, нешкідливий - хіба що володіє більш терпким смаком, ніж традиційні квіткові сорти. Але довге перебування в заростях квітучих рододендронів може стати причиною поганого самопочуття - дуже вже сильний запах, дарований ельфами.

Але довге перебування в заростях квітучих рододендронів може стати причиною поганого самопочуття - дуже вже сильний запах, дарований ельфами

Читати далі...
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация