CZK Чеська крона

  1. Коди і символи
  2. країни звернення
  3. Довідка про валюту
  4. особливості звернення

Сучасна чеська крона є ровесником незалежної Чеської республіки. Причиною появи нової валюти став розпад Чехословаччини. Слід зазначити, що перші згадки про чеську крону відносяться до XII століття. Саме тому слово «крона» як і раніше вважається не тільки назвою грошей, але і корони - символу стародавнього Чеського королівства.

чеська крона

Коди і символи

У міжнародній кодуванні ISO 4217 національній валюті Чехії присвоєно значення 203. Як загальновизнане абревіатури чеської крони використовується CZK. Коли деяка сума грошей номінована в кронах, прийнято додавати після неї скорочення Kč. Варто відзначити, що чеська валюта представлена ​​як паперовими купюрами, так і металевими монетами.

Номінали монет і купюр чеської крони

монети

1 кр. 2 кр. 5 кр. 10 кр. 20 кр. 50 кр.

банкноти

100 кр. 200 кр. 500 кр. 1000 кр. 2000 кр. 5000 кр.

країни звернення

Чеська крона є законним платіжним засобом виключно на території Чеської республіки.

Довідка про валюту

Вперше гроші на землях сучасної Чехії з'явилися в 120 році до нашої ери. Плем'я, що розташувалося в місці, де сьогодні знаходиться Прага, чеканило золоті монети для торгівлі з сусідами. Чеська крона стала національною валютою земель Чехії лише в кінці XIX століття. Після того, як в 1918 році розпалася Австро-Угорщина, на карті Європи з'явилася Чехословаччина.

Взимку 1993 року був прийнято рішення про скасування чехословацької крони. Спочатку центробанки нових держав - Чехії і Словаччини - домовилися про те, що протягом перехідного періоду будуть використовувати колишні гроші зі спеціальними позначками. Національний банк Чехії розмістив марки з гербом республіки на банкнотах 100, 500, 1000 чехословацьких крон. Економічні влади Словаччини вчинили аналогічно з 20 і 50 чехословацькими кронами. Слід зазначити, що звернення цих купюр було строго обмежена і не виходило за межі колишньої Чехословаччини.

Традиційно кожна крона поділялась на 100 менших одиниць, які називалися Геллер. У момент розпаду Чехословаччини її монетний ряд включав в себе 10, 20 і 50 геллерів. Чеські «копійки» використовувалися в розрахунках готівкою аж до 2008 року, після чого їх звернення було призупинено.

Навесні 2011 року уряд прийняв рішення призупинити ходіння купюри, номінал якої становив 50 крон. На той момент в паралельному обігу перебували монети аналогічної вартості, які виявилися більш стійкими до забруднення, зносу і спробам підробки.

Проект зовнішнього вигляду сучасних чеських купюр був розроблений дизайнером Онджіхом Кулганеком. Відповідно до поширеної світової практики, ілюстратор прийняв рішення зобразити на банкнотах портрети найбільш знакових для історії Чехії особистостей. Дизайн грошей покликаний відобразити національну культуру і багату спадщину республіки.


особливості звернення

Національний банк Чехії проводить м'яку грошово-кредитну політику, забезпечуючи вільний плаваючий курс чеської крони . З огляду на величезну популярність чеських пам'яток у європейських туристів, євро також використовується в якості законного платіжного засобу на території країни. При цьому все одно розумно обміняти свої гроші на місцеву валюту, тому що ціни номіновані в кронах. Слід зазначити, що уряд Чеської республіки має намір замінити національну валюту на євро після стабілізації економічної ситуації в єврозоні. З огляду на проблеми, що виникли в ЄС в результаті боргової кризи в Греції, така перспектива здається малоймовірною в найближчі п'ять років.

Найбільшого поширення набула купюра номіналом в тисячу крон (близько ста тридцяти мільйонів банкнот). Жителі Чехії називають її «Palacký», тому що на її лицьовій стороні розміщений портрет видатного представника чеського національного руху Франтішка Палацького. Через несподіваного настання глобальної фінансово-економічної кризи в 2007 році деякий час національна валюта Чеської республіки була однією з найслабших у світі. Незважаючи на це, в 2008 році купюра номіналом 1000 крон була визнана кращою в світі.

287 переглядів Підпишіться на Bankiros.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация