Да воскресне Бог і розбіжаться вороги його

  1. Текст молитви "Да воскресне Бог" церковнослов'янською мовою
  2. Трактування елементів молитви і її переклад на сучасну російську мову
  3. Зміст і ідейний зміст молитви "Да воскресне Бог"
  4. Для чого і коли читається недільна молитва?
  5. Коли і як читається молитва?

Кожен, хто вірує людина в земній свого життя повинен піклуватися про спасіння душі. Одним з найбільш ефективних засобів по досягненню цієї мети виступають християнські молитви. Дієвою, наприклад, є молитва "Да воскресне Бог і розбіжаться вороги його", за популярністю своєї не поступається "Отче наш".

Дієвою, наприклад, є молитва Да воскресне Бог і розбіжаться вороги його, за популярністю своєї не поступається Отче наш

Текст молитви "Да воскресне Бог" церковнослов'янською мовою

Православна молитва "Да воскресне Бог" відома серед мирян ще й під іншими назвами - "Молитва Чесному Хресту Господньому", або недільна молитва. Повний варіант тексту її церковнослов'янською мовою звучить наступним чином:

Не меншою затребуваністю користується і коротка її форма. Слова церковнослов'янською мовою:

Трактування елементів молитви і її переклад на сучасну російську мову

Далеко не кожна людина зможе зрозуміти з першого разу зміст недільної молитви. Причина тому - мова тексту, застарілі слова і вирази. Якщо перевести їх на сучасну російську мову, виходить наступне:

  • розточаться (або разидутся) - розбіжаться, розсіються;
  • вороги - вороги;
  • ней - біси, темні сили;
  • Прапора - накладають на себе хресне знамення;
  • який промовляв - говорять;
  • пречесний - глибоко шанований, многочтімий (не «дуже чесний"!);
  • зневажила силу диявола - переміг силу диявола;
  • розп'яття - розіп'ятий на хресті;
  • супостат - ворог, противник;
  • животворящий - воскрешає, життя дарує.

На окрему увагу заслуговує фраза "у пекло зійшов і поправшаго силу диявола". Вона передає ідею про те, що Ісусу довелося після смерті потрапити в Пекло і перебувати там до свого чудесного Воскресіння. Син Божий зміг вивести з Пекла святих і направити їх в Рай. Тим самим, він здобув перемогу над диявольською силою, знищив її.

У підсумку, після ретельного аналізу складових компонентів молитви, виходить приблизно такий її варіант на сучасній російській мові:

У підсумку, після ретельного аналізу складових компонентів молитви, виходить приблизно такий її варіант на сучасній російській мові:

Переклад короткої форми недільної молитви на загальнодоступному російською звучить так:

Переклад короткої форми недільної молитви на загальнодоступному російською звучить так:

Зміст і ідейний зміст молитви "Да воскресне Бог"

Рядки недільної молитви прославляють Ісуса Христа, який віддав життя за людство. Розп'ятий на хресті, Син Божий зміг перемогти диявола і знайшов вічне життя в Царстві Небесному, показавши тим самим, що і у простого народу завжди є надія на порятунок. своїм воскресінням Ісус зміг довести, що в смерті немає нічого страшного. Найстрашніше - це неправедний спосіб життя і ті наслідки, якими він може обернутися.

Дивлячись на текст молитви, у деяких християн може виникнути здивування, оскільки в ньому міститься звернення до Хреста (предмету неживому), немов на-віч одухотвореній. Це наштовхує на думки про ідолопоклонство, яке, як відомо, Церквою не вітається.

Однак це не більше ніж звичайне оману. Вираз, що збиває людей з пантелику - звернення "О, Пречесний і Животворящий Хрест Господній, допомагай ми ..." - не варто сприймати буквально, так як воно є біблійної метафорою. Образ Хреста в недільній молитві пов'язаний з самим Богом, відповідно, і звернення в ній адресовано Господу. За допомогою свого чесного хреста Ісус переміг смерть, воскрес і знайшов безсмертя в Раю.

Для чого і коли читається недільна молитва?

В молитві "Да воскресне Бог і розбіжаться вороги його" висловлено прохання захистити смертних людей від диявольських сил, від всякого зла за допомогою Животворящого Хреста, тому її дуже часто називають захисною. Коли людина звертається до Господа з молитвою, він вірить в силу хреста, в його здатність захистити від впливу демонів.

З цієї причини, читати "Да воскресне Бог" можна за будь-яких життєвих труднощах, особливо якщо виникають підозри про те, що випробування ці викликані втручанням злих сил.

На недільну молитву також покладається завдання порятунку людської душі. Руйнівну дію на душу надає гріхи і небажання смертного каятися за їх вчинення. Підштовхувати ж людини до скоєння гріхів можуть представники темних сил - одним словом, зло, що протистоїть Всевишньому. А молитва "Да воскресне Бог" здатна захистити віруючого від диявольського підступу.

За часів "Стародавній Русі" даний молитовний текст використовувався з метою вигнання бісів. Дійшла така традиція і до наших днів. Практикується вона не тільки в православній Росії, але і в деяких католицьких державах.

Коли і як читається молитва?

Першочергова мета молитви "Да воскресне Бог" - попросити у Господа захисту перед нечистим. Тому текст можна вимовляти в будь-яких критичних ситуаціях, що таять в собі загрозу для життя віруючого - молитва в такі саме моменти і працює.

Читати "Да воскресне Бог і розбіжаться вороги його" дозволено як в церковних стінах, так і у себе вдома, та й взагалі, в будь-якому місці, якщо в тому є потреба. Слова будуть володіти ще більшою силою, якщо той, хто молиться колись пройшов таїнство хрещення. Рекомендується недільну молитву промовляти перед іконою Христа, на крайній випадок - дивлячись на розп'яття (той же самий натільний хрестик, наявний у кожної хрещеної людини).

"Молитва Чесному Хресту Господньому" також входить в звід щоденних молитов на сон грядущим. Перед її прочитанням молиться завжди повинен накладати хресне знамення на себе.

"Да воскресне Бог", незважаючи на деяке свою складність розуміння, - молитва одна з найбільш сильних. Регулярне її проголошення забезпечить віруючому потужний захист з боку вищих сил, приведе його до спасіння та щастя. Це воістину чудодійний текст, завдяки якому християнин завжди знайде в собі сили встати на сторону добра, здійснювати благі вчинки і допомагати ближнім.

Коли і як читається молитва?
Для чого і коли читається недільна молитва?
Коли і як читається молитва?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация