Дахи Петербурга відремонтують по-сочинських, а підвали по-Чукотський

В умовах кризи тендери Смольного на капітальний ремонт петербурзьких будинків вартістю в 7 млрд рублів залучили цілу групу незвичайних іногородніх підрядників. Дахи міста на Неві готова підлатати компанія з Сочі, яка раніше працювала на будівництві траси «Формули-1» і олімпійських об'єктах, реконструювати підвали - Чукотская будівельно-бурова компанія, яка раніше поставляла кабачкову ікру для чукотського ФСБ. Правда, в чверті торгів, за якими розкриті конверти, взагалі немає жодного учасника, що самі гравці пояснюють низькою вартістю робіт. В умовах кризи тендери Смольного на капітальний ремонт петербурзьких будинків вартістю в 7 млрд рублів залучили цілу групу незвичайних іногородніх підрядників

Андрій Кульгун / ДП

В умовах кризи тендери Смольного на капітальний ремонт петербурзьких будинків вартістю в 7 млрд рублів залучили цілу групу незвичайних іногородніх підрядників. Дахи міста на Неві готова підлатати компанія з Сочі, яка раніше працювала на будівництві траси «Формули-1» і олімпійських об'єктах, реконструювати підвали - Чукотская будівельно-бурова компанія, яка раніше поставляла кабачкову ікру для чукотського ФСБ. Правда, в чверті торгів, за якими розкриті конверти, взагалі немає жодного учасника, що самі гравці пояснюють низькою вартістю робіт.

Регіональний оператор капітального ремонту, який контролюється Смольним, почав розкривати конверти з заявками на конкурси по заміні інженерних систем в будинках, ремонту покрівель, ліфтів, реконструкції фасадів і фундаментів. Аукціони проводяться на Єдиної електронному майданчику. В цілому в 2015 році на ці цілі з бюджету буде витрачено 7 млрд рублів, роботи будуть виконані в 1702 будинках. Зокрема, вже розкриті конверти на ремонт дахів на загальну суму в 400 млн рублів в Василеостровського, Петроградському, Калінінському, Виборзькому та Кіровському районах.

Згідно з опублікованими протоколами, на чотири лоти на загальну суму в 63 млн рублів заявився тільки один учасник - ТОВ «Гарант», зареєстроване на Сухумі шосе в місті Сочі. Тепер, якщо в його заявці не буде знайдено помилок, фонд капремонту повинен буде укласти з ним контракт. Так, підрядник зі столиці зимових Олімпійських ігор готовий за 5,4 млн рублів підлатати дах на Опочініна, 17, - недалеко від «Ленекспо», де в червні пройде Петербурзький економічний форум. «Гарант» не вперше буде працювати в місцях проведення важливих заходів: в 2013 році компанія в рідному Сочі займалася винесенням залізобетонних колодязів з-під майбутньої траси для "Формули-1» (вартість контракту - 3 млн рублів). Тоді ж компанія виграла тендер на перебудову мереж 10 кВ на будівництві представницького центру «для членів Олімпійської родини». Всього ж, за даними системи СПАРК, в 2013 році компанія отримала виручку від роботи на олімпійських об'єктах в розмірі 650 млн рублів, але в основному як субпідрядник (наприклад, у «Мосінжстроя»). Тепер же, після закінчення всіх олімпійських будівництв, компанія явно вирішила освоїтися на новому ринку в іншому регіоні.

В умовах кризи в Петербург потягнулися і більш незвичайні гравці. Заявку на участь в конкурсі на ремонт підвалу в будинку на канонерського, 17, за 5 млн рублів подала Чукотская будівельно-бурова компанія, зареєстрована в місті Анадир. Цей підрядник має досвід робіт в житлово-комунальній сфері: так, в 2014 році ЧСБК ремонтувала покрівлю на будівлі адміністрації губернатора Чукотського автономного округу і на будівлі гаражних боксів місцевої думи. Серед інших постійних замовників ЧСБК - УМВС по Чукотському округу, ФСКН по Чукотському округу. Є і зовсім специфічні контракти - так, в 2014 році ЧСБК поставляла для місцевого управління ФСБ кабачкову ікру і консервований зелений горошок. У заявці компанії зазначено, що фактично вона базується в Гатчинському районі Ленобласті, але це не завадило їй в березні поточного року взяти участь в конкурсі на пристрій шести штучних солонців для копитних тварин в районі річки Енмиваам Анадирского району.

Її суперником буде московська компанія «МоренаСтрой», яка спеціалізується на виконанні дрібного поточного ремонту для лікувальних і освітніх установ столиці, а також побудувала житловий будинок для однієї з військових частин Підмосков'я і налагодила систему вентиляції на складі парашутно-десантного майна в навчальному центрі ГРУ в Солнечногорську . «МоренаСтрой» також заявилася в лоті на реконструкцію підвалів в центрі міста за 20 млн рублів. Втім, крім компаній з Чукотки і з Москви відремонтувати підвали нашого міста готові і петербурзькі фірми, серед них - «К-Ресурс Північно-Захід», яка часто працює на підряді у Жилкомсервісом Красногвардійського району, і ТОВ «Центуріон», яке нещодавно виграло конкурс на підготовку проекту з будівництва у Владивостоці філії Ермітажу.

Заявилися петербурзькі компанії і на конкурс по ремонту дахів, причому в деяких лотах вони, як і сочинський «Гарант», є єдиними учасниками. У їх числі: ТОВ «Профі плюс», яка часто виконує ремонтні роботи для бюджетних установ, і ТОВ «Північні фасади», яке раніше латати дахи в Петроградському районі. Однак в 19 лотах на заміну покрівель на загальну суму в 100 млн рублів не було подано жодної заявки. Аналогічна ситуація і в тендері на ремонт внутрішньобудинкових систем газопостачання: п'ять лотів з дев'яти на суму в 15 млн рублів визнані такими, в інших є тільки по одному учаснику з Петербурга.

Власник великої підрядної компанії, яка раніше виконувала ремонти будинків на замовлення адміністрацій Петроградського і Приморського районів, розповів кореспонденту «Фонтанки», що спочатку планував заявитися на тендер по ремонту дахів, але після аналізу кошторисів відмовився. «У них закладено, що вартість ремонту одного квадратного метра покрівлі становить 2500 рублів. 1200 рублів - це робота фахівців, 800 рублів віддаєш за матеріали, ще 300 рублів за деревину для обрешітки і крокв. Нарешті, є 10% специфічних витрат, без яких складно стати переможцем », - міркує він.

У фонді капітального ремонту визнають, що підготовка проектно-кошторисної документації велася влітку-восени, до стрімкої девальвації і зростання цін. «Маржинальність в кошторисах різна. У покрівлях дійсно закладена найнижча прибутковість, в інших видах ремонту вона вище. Що стосується горезвісних 10%, то підрядники закладають їх у свій бізнес-план за звичкою, хоча ситуація кардинально змінилася », - говорить представник фонду. Відзначимо, що в попередні роки конкурси на капітальний ремонт будинків завжди проводили районні адміністрації. З цього року цей обов'язок покладено на регіонального оператора.

За даними «Фонтанки», на робочих нарадах в Смольному обговорювалося питання про збільшення кошторисів на капітальний ремонт в зв'язку з девальвацією рубля. Однак в підсумку було вирішено зберегти їх на колишньому рівні, що теж можна вважати локальним успіхом: наприклад, витрати на прибирання доріг були знижені в рамках секвестру бюджету на 600 млн рублів, а районні адміністрації зменшили субсидію на ремонт освітніх закладів (в 1,5 - 2 рази). Тепер виникає інша небезпека: судячи з перших результатів, підрядники неохоче йдуть на конкурси по ремонту будинків, що може поставити під питання виконання програми на цей рік. У фонді підтверджують, що ситуація складна, але обіцяють, що найближчим часом проведуть повторні процедури по всіх аукціонах, які були визнані такими, що через відсутність учасників. Хоча незрозуміло, чому їх мають зацікавити нові торги, якщо кошторису все одно міняти не планується.

«Якщо говорити про іногородніх учасників, то їх інтерес пояснюється не тільки кризою, але і відкритістю процедури», - зазначають у фонді. Відзначимо, що в минулому році районні адміністрації оголосили конкурси на своїх сайтах, а не на публічних торгових майданчиках, що навіть стало приводом для депутатського запиту .

Андрій Захаров,

«Фонтанка.ру»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация