Дана команда сформувати три потоки - «Сім'я, Юра Єнакіївський і Рінат» - ЗМІ про «донецьких»

Головною темою минулого тижня були висунуті Міжнародним валютним фондом умови для отримання Україною кредиту МВФ у розмірі 16,4 мільярда доларів. Відповідно до опублікованого в ЗМІ меморандуму між Україною та Фондом, уряду доведеться прийняти ряд заходів, які не будуть зустрінуті українцями із захопленням. Власне, одна з таких заходів вже була реалізована - з 1 серпня ціни на газ для населення були підвищені на 50%.

Положення влади, вимушено йде на поступки МВФ, посилює наближення виборів до місцевих органів влади і пов'язаний з цим бунт в коаліції: проти умов отримання Україною кредиту категорично виступили комуністи. При цьому вроздріб прозвучали заяви від «неурядових» і «урядових» «регіоналів». Одні цілком серйозно запевнили громадян через ЗМІ, що уряд, укладаючи угоду з МВФ, пішло на хитрість, і, отримавши гроші, виконувати цю угоду не має наміру. Інші - мовчали, надаючи повідомляти погані новини нерегіоналам Сергію Тігіпку.

Як наголошується в «Економічній правді» , Згідно з документом, кредит МВФ буде розділений на десять траншей, які Україна буде отримувати до 2012 року. Поки наша країна отримала лише один - в розмірі 1,89 млрд доларів, заради якого раніше змушена була дещо скоротити дефіцит бюджету, урізавши фінансування шахтарів, аграріїв, медиків та ін., І підвищити ціни на газ для населення.

Згідно з умовами подальшої співпраці з МВФ, пише ЕП, «рішення по кожному з них (траншей. -« ОстроВ ») буде прийнято за результатами моніторингу виконання програми. Перший такий «виконавчий аудит» відбудеться вже 30 листопада цього року ». Тобто, без покрокового виконання умов меморандуму подальше кредитування України буде припинено. Тому в уряді зізналися чесно: вимоги МВФ будуть виконуватися, але українська влада розраховує на деяке їх пом'якшення, і при цьому обіцяє підтримку найменш соціально незахищеним категоріям населення.

У всій цій ситуації особливо комічним стало повідомлення Федерації профспілок України, очолюваної депутатом Верховної Ради від Партії регіонів Василем Харою. Найближчим часом ФПУ має намір провести акцію протесту ... під представництвом МВФ, який, кредитуючи Україну на найвигідніших для неї умовах і вимагаючи від української влади провести хоч і важкі для народу, але необхідні для держави перетворення, «дозволяє собі цинічно втручатися у внутрішню політику суверенної держави ».

сайт « Обком », Іронізуючи над подібними потугами партії влади залишатися і розумними і красивими, уявив, як повинні будуть виглядати повідомлення українських ЗМІ найближчим часом:« По вулиці Артема в місті Донецьк пройшли масова демонстрація на підтримку рішення 30-го з'їзду уряду про підвищення ціни на газ і масова маніфестація проти свавілля натовської мвфовщіни, що вимагає підвищення ціни на газ. На площі імені Леніна демонстрантів вітали голова Ради міністрів республіки Микола Янович Азаров і член політбюро ЦК ПР Михайло Чечетов, які виступили на підтримку народної ініціативи на підтримку партії та уряду. «Донбас ніхто не ставив на коліна!» - тисячоголосим хором звучало над площею. Присутні як один висловили імперіалістичній політиці МВФ рішуче «Ні!» І пообіцяли з подвоєною силою освоїти кредити на благо нашої Радянської Соціалістичної Батьківщини ».

Причини і наслідки

Чого саме хоче від України Міжнародний валютний фонд, розповіла газета « Комерсант ». Очікується зниження дефіциту державного бюджету, який сьогодні номінально становить близько 5%, до 3,5% в 2011 році і 2,5% в 2012-му. При цьому в поточному році Україна зобов'язується розрахуватися за своєю заборгованості з податку на додану вартість.

«Слід зазначити, що в текст документа включена норма, згідно з якою в разі збереження заборгованості по ПДВ або соціальних видатках допустимий обсяг бюджетного дефіциту буде знижений відповідно до обсягу боргу, - повідомляє« Комерсант ». - «Таким чином, МВФ врахував торішнє маніпулювання української влади статистикою, коли необхідний обсяг бюджетного дефіциту досягався шляхом нарощування боргів, і прописав умови жорсткіше, виключивши можливість подібного маніпулювання», - пояснив аналітик ІК BG Capital Віталій Ваврищук ».

Наступним, і одним з найбільш скандальних, вимог МВФ є поступове підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років - щорічно на півроку, починаючи з 2010 року, протягом десяти років. «Крім того, українська влада зобов'язалися збільшити з 5 до 15 років мінімальний термін страхування, на 10 років - кваліфікаційний період для отримання повної пенсії, що має стимулювати працюючих довше зберігати працездатність. Замість цього до кінця року буде змінена схема нарахування пенсій: за кожен пророблений понад встановленого терміну рік (робочий стаж 20 років для жінок, 25 - чоловіків), пенсія підвищуватиметься на 1% ».

Також Верховна Рада до кінця вересня повинна проголосувати за законопроект про нарахування пені на заборгованість по житлово-комунальним послугам, який повинен вступити в силу вже з жовтня. «Ще однією непопулярним заходом має стати зниження ліміту річного обороту для підприємців, що платять єдиний податок, з 500 тис. Грн до 300 тис. Грн, - продовжує« Коммерсант ». - Наступна непопулярний захід заплановано на 2011 рік: з 1 квітня тарифи на газ для населення і підприємств будуть знову підвищені на 50%, при цьому в меморандумі відзначається, що згодом підвищення проводитимуться кожні шість місяців аж до доведення тарифів до рівня собівартості ».

У статті також зазначається, що в разі, якщо прийняття цих заходів буде заблоковано Верховною Радою, єдиною можливістю повноцінно здійснювати свої соціальні зобов'язання для уряду залишиться додаткова емісія гривні.

Українські експерти та оглядачі дійсно солідарні в думці, що кредит МВФ необхідний Україні, так само як і умови Фонду, з деякими застереженнями, - правильні і справедливі. «Не можна стверджувати, що закладені в меморандумі обіцянки - це нав'язані рекомендації з боку МВФ, - погоджуються в« Економічній правді ». - Пункти, викладені у двосторонній угоді - елементи усвідомлення реформ з боку української еліти. Європейців насторожує той факт, що газ в Україні коштує в три рази дешевше, а електрика - в чотири рази менше, ніж в Росії. Ненормально і те, що дефіцит Пенсійного фонду і «Нафтогазу» в сукупності перевищують дефіцит державного бюджету. Те ж саме стосується і пенсійної системи. Якщо сьогодні нічого не змінювати, то в 2025 році кількість пенсіонерів в Україні перевищить кількість працюючих, і пенсії платити буде нічим ... Українська влада це усвідомлює, проте боїться відверто заявити про це власним виборцям, у чому і ховається один з основних ризиків підписаного меморандуму ».

Побоювання колег підтримують в «Главкомі» : «Ці гроші доведеться віддавати, і не факт, що на той час відбудуться позитивні зміни в економіці, заради яких країна і влазить в борги. Умовно кажучи, якщо бізнесмен бере кредит в банку, він розраховує після розкрутки бізнесу без проблем повернути позику з відсотками. Кредити ж МВФ українська влада часто використовували для затикання дірок в бюджеті в процесі вічних виборів-перевиборів, а реформаторські вимоги Фонду, не особливо соромлячись, намагалися обійти, інакше «народ не зрозуміє». Кабмін Азарова, наприклад, як на духу розповів Фонду, куди витрачали казенні долари їх попередники:

«Уряд Юлії Тимошенко купував російський газ по $ 330, а продавало, перед виборами, по $ 50. Покриваючи різницю позиченими грошима, вона фактично оплатила свої вибори за рахунок позик МВФ. Таким чином, Тимошенко, прагнучи до влади будь-якою ціною, увігнала Україну і кожного з нас, в тому числі, і ще ненароджених українців, у колосальні борги. З грудня 2007-го по лютий 2010-го державний борг зріс більш ніж в три рази і досяг 316 млрд. Грн. А це означає, що кожен українець заборгував по 7000 грн. »Але, судячи з вищезазначеним висловлювань регіоналів, в підходах поки мало що змінилося».

«Звичайно, не можна говорити, що всі гроші МВФ« проїдалися », але якщо гроші даються, на щось витрачаються, але зобов'язання не реалізуються, то в середній і довгостроковій перспективі ключові проблеми не вирішуються, - цитує« Главком »директора Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігоря Бураковського. - Якщо ми частина грошей беремо, щоб допомогти Пенсійному фонду, але не проводимо пенсійну реформу (хоча такий закон був прийнятий ще до кризи), а ці борги треба буде повертати за рахунок інших ресурсів, то дійсно ми закрили дірку і системно нічого не вирішили. Адже чому МВФ часто критикують? Гроші даються не під конкретні інвестиційні проекти, а під зміна умови функціонування економіки. Якщо вони не відбуваються, то деякі проблеми тимчасово прикриваються, а потім знову проявляються ».

Загальна картина і окремі деталі

Нинішній український уряд виявилося в особливо складному становищі. Головною причиною розчарування українців в попередньої влади стало те, що від неї, перш за все, від Президента Віктора Ющенка, очікували проведення необхідних країні перетворень і реформ, до чого вона виявилася нездатною. Тепер реформи має провести команда Януковича, але при цьому бажає змін народ не готовий платити за ці зміни чим би то не було. Замість реальних перетворень і під їх виглядом влада, і минула і нинішня, до сих пір намагалася підсунути українцям скандали і суєту в гуманітарній сфері, якими вдавалося відволікати увагу від головного. Тепер подібні трюки навряд чи вдасться повторювати з колишнім успіхом. Так чи інакше, але влада приречена себе «спалити»: або реальними реформами, або їх непроведенням.

Додаючи до цього - як пише « Українська правда »,« Розмірковуючи про антикризові заходи Рузвельта і Гувера, британський історик Пол Джонсон резонно зауважив: «Досліднику неприємно визнавати це, але удача - вельми важливий фактор». Вирішальну роль дурного везіння визнавати дійсно неприємно - і не тільки допитливим історикам, а й честолюбним політикам. Нинішня Україна є тому яскравим підтвердженням. Якби прем'єрство Тимошенко не збіглося зі світовою фінансовою кризою, у Віктора Януковича не було б жодних шансів виграти президентські перегони ».

Але, продовжує УП, «своїм успіхом ВФЯ зобов'язаний фортуні, а вона - дама вітряна. У першому кварталі 2010 року Віктору Федоровичу щастило: росли світові ціни на сталь, а слідом за ними зростав і український ВВП, що обиватель негайно приписав компетентності Януковича. Але вже зараз пані Удача проявила свій норов: безпрецедентна спека вдарила по урожаю, і восени подорожчають продукти, що обиватель відразу припише некомпетентності Януковича. А якщо мінлива фортуна остаточно розсердиться і піднесе нову хвилю світової кризи, прогнозовану деякими аналітиками, то Банковій доведеться зовсім туго ... ».

«На жаль, штурвал українського державного корабля є декоративним елементом, практично не впливає на рух судна, - констатують в« Українській правді ». - Юлія Володимирівна або Віктор Федорович можуть старанно крутити кермо, тішачи власні амбіції і уявляючи себе безстрашними капітанами, а тим часом наш корабель мчить по хвилях глобальної кон'юнктури, що захоплюється силами, анітрохи не залежать від українського керівництва. До сих пір ніхто з наших лідерів навіть не спробував переламати цю тенденцію і зробити національну економіку більш стійкою до викликів глобального світу. Українські еліти воліють йти по шляху найменшого опору - ця риса ріднить помаранчевих і біло-синіх вождів, чиї стратегічні таланти приблизно рівні ».

Про те, що побоювання експертів і журналістів щодо здатності і просто бажання нинішньої влади адекватно реагувати на вимоги часу небезпідставні, свідчить публікація на сайті proUA , На початку якої говориться, що «останні мільярди українського бюджету вирішили закатати в дороги по небаченим цінами».

«28 липня Кабмін постановою №681 змінив Держпрограму підготовки до Євро-2012, уточнивши кількість мільярдів, які будуть витрачені на будівництво доріг, - розповідає proUA. - Мільярди багато: 19 - з держбюджету, 19 - як держпідтримка (кредити під держгарантії) і 9 - «з інших джерел». Разом 47 млрд грн. На цю суму заплановано будівництво та ремонт 3460 км доріг. Середня вартість одного кілометра становить 13,6 млн грн. Ціна укладається в рамки розумного рівня будівництва і пов'язаних з ним «менеджерських відсотків». Одного разу було підраховано, що капремонт кілометра дороги другої-третьої категорії коштує близько п'яти мільйонів гривень. А кілометр першої категорії - близько 15 млн грн. Однак у переліку євро-доріг знайшлися дивовижні випадки, коли ціна одного кілометра у багато разів вище середнього рівня ... ».

Ось деякі з прикладів, наведених виданням: «63 кілометри об'їзної дороги навколо Харкова оцінені в 2,3 млрд грн. Або 37 млн грн за один кілометр. Ще дорожче обійдеться об'їзд Донецька - 40 мільйонів за кілометр (38 км за 1,5 млрд грн). Хоча це може бути і не вся сума, адже інший рядком в держпрограмі відзначені 2,4 млрд грн на незазначені кількість кілометрів траси Н-20 Слов'янськ-Донецьк-Маріуполь. А об'їзна дорога Донецька є складовою частиною цієї траси. І, нарешті, наш хіт-парад не міг обійтися без самої пафосною будівництва цього століття - шосе Київ-Одеса. Свого часу в 480 кілометрів дороги закопали 2,7 млрд грн. Тоді це здавалося великою корупцією, мовляв, Кирпа будував дорогу по мільйону доларів за кілометр. У бирюльки грав Георгій Кирпа. Його змінили люди, які зараз збираються відремонтувати одинадцять кілометрів шосе в межах Київської області за 510 мільйонів. Ціна ремонту буде в шість разів дорожче самого будівництва цієї дороги - 47 мільйонів гривень за один кілометр або $ 6 тис за один погонний метр ».

Під кінець в proUA також відзначають, що «Укравтодор» планує взяти близько 500 млн грн в кредит у російського «Сбербанку». Частина з них передбачається направити на «єврофутбольного» реконструкцію дороги Київ-Харків-Довжанський на ділянці Бориспіль-Лубни. Вас сильно здивує, що самий жирний шматок цієї траси - 604 млн грн за ремонт 45 км - отримала донецька корпорація «Альтком»? »

Жорстко розкритикувала владу газета «Дзеркало тижня» , Також засумнівався в її потенціалі і високих наміри. «Меморандум МВФ - акт про капітуляцію. І не тільки тому, що нинішній уряд, так само як і попереднє, латає дірки за рахунок зовнішніх запозичень, і це при тому, що сильно-сильно високопоставлений податківець пошепки повідомляє: «У тіні - не 30, не 50, а всі 90 відсотків економіки ». Меморандум МВФ подається як зведення основних непопулярних реформ, необхідних для порятунку ситуації. Насправді це, в першу чергу, спроба МВФ забезпечити повернення виділених грошей і закріпити джерела повернення в договорі з безвідповідальними позичальниками, нездатними самостійно і по-іншому гарантувати повернення кредитів. МВФ мало хвилює прозорість і ефективність української економіки, бізнесу; правила гри і реальна боротьба з корупцією; визначення пріоритетних галузей і шляхів їх розвитку ».

«Півзаходи, напівкроки, напівреформи. І при цьому - явне невміння підкреслити позитив, який має місце на тлі масштабного негативу, - констатує ДТ. - Не дивлячись на чегоізволітізм «ящика», продиктований лояльністю переважної більшості власників каналів, влада не має інформаційної політики - вона її просто провалила. Зі спікерами - колосальна проблема. З месиджами - ще більша. «Пеню введуть», «пеню не введуть», «кадилак» не дарували ... але подарував спонсор »,« Меморандум МВФ ніхто виконувати не буде »,« Виконаємо обіцянки МВФ до букви », і такого - море. Роздвоєння слів і справ стає видно неозброєним оком. Янукович пачками відмовляється від передвиборних і післявиборних обіцянок. І при цьому ніхто не дає собі праці пояснити людям - чому. Насправді, навіть корекція обіцяного потребує діалогу з суспільством. Які обставини змусили президента і його команду відмовитися від обіцяного: не підвищувати тарифи; не підвищувати пенсійний вік; надати статус держслужбовців медикам та вчителям; підвищити пенсії і зарплати; ввести з 2011 року контрактну армію; делегувати повноваження і ресурси на місця, надати п'ятирічні податкові канікули малому бізнесу і т. д. і т.п. ».

«Люди, звичайно, ще сподіваються, ще бояться, але вони ж не сліпі ... Нехай їм поки що не розповідають по телевізору: що на найвищому рівні дана команда сформувати в країні три основні потоки -« Сім'я, Юра Єнакіївський і Рінат »; що від мерів губернатори вимагають данину, і не тільки електоральну; що бабусі оплатять мільярди для Фірташа і його партнерів; що німці отримують від Росії газ по 110-150 дол., а болгари, які підписали з Росією настільки ж кабальний договір за такими ж кабальними цінами, що і Тимошенко, змінили уряд, розірвали договір з Росією і тепер отримують газ на 90 дол. дешевше , ніж ми; що дороги у нас будуються по 80 млн. грн. за кілометр, а зерно з Аграрного фонду продається по 800 грн. Але людям не потрібен телевізор для того, щоб знати від родичів, знайомих або з власного досвіду - ніде обсяг хабарів, встановлених помаранчевою владою, не впав. А подекуди навіть зріс ... ».

«Два тижні тому були продані сім контрольних пакетів облгазів, - продовжує ДТ. - Всі угоди - через офшор. Тепер у когось буде не 75, а 90 відсотків облгазів. Бюджет від цього не отримає нічого. А ось НАК «Нафтогаз» тепер активно почне готуватися до реструктуризації мільярдних боргів облгазів перед держкомпанією. І ніхто до Дмитра Васильовича (мається на увазі власник більшості українських облгазів Дмитро Фірташ. - «ОстроВ») не дотягне, тому що в документах у пана Костусєва в Антимонопольному комітеті будуть значитися абсолютно різні назви офшорок, а хто за ними стоїть - г -н Хорошковський ніколи не дізнається. Бо за українським законодавством це не входить в його компетенцію, оскільки тотальний монополізм на ринку «многоофшорного Шиви» не становить загрози економічній безпеці країни ».

«Не стрималися. Реванш так реванш. У всьому: від мови до мови; від голодного пайка до булімії; від федералізму до відновлення кучмівської Конституції; від бронзи в Межигір'ї до сухозлітного золота; від амбітної думки про входження в історію як реформатора до «трьом потокам»; від обіцянок об'єднати країну до можливості її централізовано доїти; від обіцянок навести порядок до селективного застосування законів; від судової реформи до дубину у вигляді Вищої ради юстиції (змушує суддів заглядати в очі владі, намагаючись вгадати, що потрібно зробити: пісню заспівати чи зарізати когось); від реформ в правоохоронних органах до перетворення їх в каральні загони, на чолі зі сміливими і дурними генералами з калькуляторами замість очей ».

«Змусити працювати по-іншому можна тих, у кого є потенціал. У нашому випадку - це найбільша проблема. Янукович побачить падіння рейтингу і ... змусить зварити «суп із сокири»? Кого змусить? Могильова? Цушко? Єжеля? Хіврича? Кулиняка? Присяжнюка? Зрештою, Азарова або McKinsey? «А чим вони гірші за своїх попередників?» - обов'язково запитає хтось. Так в тому-то і справа, що нічим не краще. Це з бюджетом все гірше. Воронка світової кризи все щільніше закручується. Протиріччя в країні посилюються. Рівень корупції зростає. Для того щоб впоратися з цим, повинні прийти сильніші, ніж ті, що були раніше; розумніші і менш жадібні. А прийшли такі ж з поодинокими винятками, які, втім, були і в складі старої влади. Як там говорив Шарапов, сидячи навпроти Горбатого? «Ось і обійдуться мені мої дурість і жадібність за найдорожчою ціною». Якщо не станеться диво, дурість і жадібність знищать команду Януковича і його самого. Та й добре б, але проблема в тому, що якісної альтернативи цій команді зараз немає. А проблеми, загрози і виклики, від яких влада повинна захистити країну, - є », - робить висновок« Дзеркало тижня ».

Огляд підготувала Юлія Абібок, «ОстроВ»


Адже чому МВФ часто критикують?
Вас сильно здивує, що самий жирний шматок цієї траси - 604 млн грн за ремонт 45 км - отримала донецька корпорація «Альтком»?
Змусить зварити «суп із сокири»?
Кого змусить?
Могильова?
Цушко?
Єжеля?
Хіврича?
Кулиняка?
Присяжнюка?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация