Даргавс: загадкове місто мертвих в Осетії

  1. Віддалений місто мертвих
  2. Архітектура усипальниць Даргавс
  3. Легенди про загадкових човняр
  4. Даргавс сьогодні: місто-привид

Поселення Даргавс - одне з найзагадковіших місць в Росії. Воно приховано за гірським хребтом посеред Кавказьких гір. Стародавнє містечко насправді являє собою некрополь з склепів і усипальниць. Місцеві жителі в давнину з невідомих причин ховали тут померлих. /epochtimes.ru/

Це місце оповите міфами і легендами. У минулому місцеві жителі відмовлялися приходити сюди, так як вірили, що з Даргавс ніхто не повертається живим. За деякими джерелами, найстаріші склепи були побудовані в XVI столітті під час епідемії чуми, яка значно знизила чисельність населення регіону.

Віддалений місто мертвих

Даргавс знаходиться в республіці Північна Осетія на півдні Росії. Щоб сюди дістатися, треба їхати по небезпечним і вітряним дорогах. Даргавс розташований посеред полонини, яка простяглася на 17 кілометрів по схилу пагорба, що підноситься над річкою Фіагдон. Гори над селом досягають висоти 4 000 метрів.

Гора над Даргавс. Фото: Wikimedia Commons

Перша згадка про місце відноситься до початку XIV століття, коли тут, на гірському хребті, оселилися предки сучасних осетин . Оскільки земля була дорогою, їм довелося вибрати найбільш вітряне і мало придатне для життя місце.

Некрополь виглядає як середньовічна село з маленькими житлами, розкинутими по зеленому пагорбі. Але там годі й шукати жодної живої душі. Це тому що місцеві жителі ховали тут померлих протягом сотень років. У кожній усипальниці лежать людські кістки і скелети.

Скелети всередині склепу в Даргавс. Фото: Wikimedia Common

Архітектура усипальниць Даргавс

Зелений пагорб, на якому розташований Даргавс, усипаний маленькими білими будівлями. Ці маленькі, схожі на будиночки, будови насправді кам'яні склепи. У Даргавс майже 100 таких склепів. За комплексом розташована сторожова вежа, верхня частина якої була зруйнована. Вважається, що вежа була побудована, щоб охороняти упокоїлися душі. Усипальниці мають форму хатин з округлою і загостреною дахом, типовою для нахських архітектури.

Найбільші усипальниці мають 2-4 поверху, а маленькі склепи - плоскі стіни, деякі без дахів. Усередині великих мавзолеїв - пірамідальний хрестовий звід, який утримує дах, в маленьких склепах - циліндричний звід. Стіни побудовані з кам'яних блоків і оштукатурені (швидше за все, глиною чи вапном). У стінах є квадратні отвори, через які всередину поміщали трупи.

Жителі долини ховали своїх близьких з одягом та особистими речами. У кожної родини був свій склеп. Чим він вищий, тим більше людей там поховано. У деяких усипальницях є підземні камери. У Даргавс також розташовані прості склепи, де ховали людей безсімейних або чужинців.

Будинки й руїни в поселенні Даргавс, Осетія, Росія. Фото: Bigstockphoto

Легенди про загадкових човняр

Цікаво, що тіла всередині склепів були поховані всередині дерев'яних структур, що нагадують човна, або човни були знайдені поруч. Чому і звідки тут узялися човни, залишається загадкою, тому що поблизу немає річок, придатних для навігації. За однією з версій, будівельники склепів вірили, що душа повинна перетнути річку, щоб потрапити на небеса. Схоже подання про загробне життя існувало в стародавньому Єгипті і Месопотамії.

Інша незвичайна деталь: перед кожним склепом є колодязі. В землі поблизу знайдено багато монет. Імовірно стародавні осетини під час похорону кидали монети в колодязь. Якщо монета б'ючись об його дно, це означало, що душа мертвого досягла небес.

Згідно з однією з легенд, будь-яка людина, який відвідав кладовище, не повернеться живим назад. З цієї причини місцеві жителі практично ніколи не відвідують Даргавс. За іншою легендою, на це місце група воїнів привезла красиву дівчину, викрадену в далеких землях. Вони не могли домовитися між собою, кому вона буде належати, і в підсумку вирішили вбити її. Боги покарали горян за вбивство, і вони повільно померли у усипальниць від дивної хвороби.

У свою чергу більшість істориків сходиться на думці, що в Осетії між XVI і XVIII століттями була епідемія чуми. За деякими оцінками, епідемія скоротила населення Осетії з 200 тисяч чоловік в кінці XVIII століття до 16 тисяч чоловік в середині XIX століття. Щоб не заражати своїх сусідів, хворі цілими сім'ями разом з дітьми йшли в ці усипальниці і ніколи не поверталися. Вони харчувалися мізерної їжею, яку приносили місцеві жителі, а коли вмирали, їх тіла залишалися гнити всередині хатин.

Даргавс сьогодні: місто-привид

По всій Осетії розкидано кілька схожих «міст мертвих». Але Даргавс вважається найяскравішим з них завдяки великому числу усипальниць і дивовижну красу місцевої природи.

У радянські часи сюди приїжджали туристи на автобусах. Тут навіть стояв кіоск з квитками, яким керувала місцева осетинська бабуся. Даргавс багатий пам'ятниками різних епох, від бронзового століття до середньовіччя. Він давав археологам велику інформацію про те, як осетини жили сотні років тому.

Незважаючи на археологічне різноманіття, загадковість і красу цього місця, в наш час воно безлюдно. Тут рідко бувають туристи. В першу чергу це пов'язано не зі смертельними прокльонами з давніх легенд, а з тим, що до Даргавс важко дістатися.

джерело: ancient-origins.net

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация