Дари волхвів залишають Москву

  1. Дари волхвів залишають Москву

Дари волхвів залишають Москву

Дари волхвів, які знаходяться в храмі Христа Спасителя з 7 січня, сьогодні в Москві останній день. З 14 січня по 16 січня вони виставляються для поклоніння в Санкт-Петербурзі в храмі Казанської ікони Божої Матері Воскресенського Новодівичого жіночого монастиря.

Християнської реліквії в столиці Росії вже вклонилися понад 150 тисяч паломників. Кожен день в черзі стоять десятки тисяч паломників. Багатокілометрова черга починається від метро «Спортивна». Щоб потрапити в ХХС, людям доводилося вистоювати від 5 до 12 годин.

Організатори кажуть, що окремої черги для привілейованих віруючих немає. Особлива чергу - тільки для інвалідів-візочників. Кожен паломник перебуває у ковчега з реліквією не більше однієї хвилини. Більшість стоять в черзі і представників ЗМІ сходяться на думці, що організовано захід на досить високому рівні.

Дари волхвів - одна з небагатьох реліквій, на думку представників церкви, пов'язана із земним життям Христа, що збереглася до наших днів. Згідно з Євангелієм, волхви при поклонінні немовляті Христу принесли дари: золото, ладан і смирну (золото - як царю, ладан - як Богу і смирну - як людині на поховання). За переказами, до IV століття Дари волхвів зберігалися в Єрусалимі, звідки згодом були перенесені до Константинополя і поміщені в храмі Святої Софії. Там їх бачили російські паломники. У 1200 році о Дарах волхвів згадує в своїй книзі архієпископ Новгородський Антоній. Після падіння Константинополя реліквія була передана на Афон , Де перебуває до теперішнього часу. Золото збереглося у вигляді 28 невеликих підвісок різної форми, майстерно прикрашених орнаментом в техніці філіграні. До кожної з цих золотих пластин на срібної нитки прикріплені намистини, що складаються з суміші ладану і смирни. Дарунки зберігаються в 10 ковчегах в ризниці афонського монастиря Святого Павла (довідка « Інтерфаксу »).

[album = 99]

Однак багато істориків, культурологи, реставратори вважають, що Дари волхвів, швидше за все, середньовічна підробка і що справжні дари не могли зберегтися.

Так, зокрема, Володимир Сарабьянов, реставратор, член Патріаршої ради з культури, вважає, що в християнському світі існують безумовні святині, гідні поклоніння, але Дари волхвів до них не відносяться:

«Величезна кількість святинь мають матеріальну історію, ми можемо простежити їх виникнення, побутування в ранньохристиянські часи - це мощі святих і, скажімо, Спас Нерукотворний, який хоч і загублений, має досить відому історію. Але дуже важко уявити, як Дари волхвів могли зберегтися в реальності з тих найдавніших часів. Всі ми прекрасно знаємо, що і в середні віки, і раніше, і пізніше реліквії були об'єктом не тільки поклоніння, а й спекуляції, торгівлі і обману, і тому маса прикладів. Тому я і поділяю для себе реліквії на безсумнівні і сумнівні ». ( Портал Кредо. ру )

Деякі психологи ж вважають, що такий ажіотаж в суспільстві предмети, які церква називає святинями, можуть викликати ще й тому, що в країні більшості не доступна високотехнологічна медична допомога. Багато росіян приходять до церковних реліквій як до останньої надії на зцілення - своє або близьких. Самі воцерквлённие віруючі говорять про те, що довгі черги потрібно приймати зі смиренням і що подібна практика - в традиціях християнського поломничества.

Фото, відео: Олександр Скрильніков ( «Цілком таємно»)


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация