«Дари волхвів» залучили десятки тисяч віруючих

Великі святині православ'я привозять до столиці Росії вже не в перший раз. Згадати хоча б про трирічної давності принесення Пояса Богородиці в Москву . Не зупиняючись детально на сенсах події для віруючих, варто звернути увагу на побутові моменти, здавалося б, суто церковного заходу.

Уже на станції метро «Кропоткинская» розумієш, що інформація в ЗМІ надмірно підігріта. Все організовано, а головне - спокійно. Співробітники поліції ввічливо пояснюють пасажирам, куди слід виходити. На вулицях, що примикають до храму Христа Спасителя, акуратно і продумано збудовані «коридори» для тих, хто прагне доторкнутися до Дарам волхвів.

Що цікаво: в складі кожного пікету крім поліцейських - молоді люди з бейджиками «Дари волхвів». Гранично ввічливо і співчутливо вони пояснюють людям, поставленим через що відбувається в храмі в незручне становище, як їм варто вчинити. Наприклад, щоб в звичайний день від Остоженка потрапити на острівець «Червоний Жовтень», варто лише пройти по пішохідному мосту. У дні перебування в Москві реліквії подібний маршрут неможливий. Перехожі бурчать, але - з розумінням. Усередині оточення створені гідні умови для тих, хто стоїть в черзі: десятки мобільних туалетних кабінок, ларьки з гарячим фастфудом по всій набережній.

Словом, негативні моменти, які супроводжували в 2011 році поклоніння Поясу Богородиці, здається, враховані, і висновки зроблені правильні. До речі, Поясу Пресвятої Богородиці в кінці 2011 року в Москві вклонилися близько 900 тисяч чоловік.

Тоді, нагадаємо, віруючим доводилося вистоювати в черзі до святині по 10-15 годин.

Об'єктивності заради варто помітити, що тим, хто вирішив поклонитися Дарам волхвів, пощастило ще й з погодою. Відсутність зими має свої плюси.

За повідомленнями інформагентств, в перші робочі дні року в храм Христа Спасителя хотіли потрапити більше 30 тисяч чоловік. Віруючим доводилося очікувати близько десяти годин, повідомили в прес-службі оргкомітету принесення реліквії.

Порядок забезпечують 1,6 тисячі поліцейських і солдатів внутрішніх військ. Для відпочинку паломникам надані 63 автобуса. Силами МНС та департаменту торгівлі і послуг столиці організовані чотири польові кухні, два мобільних пункти харчування і 23 торгові точки з провізією.

Очікують у черзі також надають допомогу 240 волонтерів, працюють десять бригад соціального патруля і 24 співробітника Центру соціального обслуговування населення. Крім того, задіяно 12 медичних бригад, а також працює виїзна бригада Московської служби психологічної допомоги населенню.

Нагадаємо, що Дари волхвів вперше покинули грецьку землю, де зберігаються з XV століття в Афонському монастирі Святого Павла. Їх супроводжує делегація ченців на чолі з настоятелем - відомим духівником, понад 50 років живуть на святій горі Афон, архімандритом Парфенієм (Мурелатосом).

В ковчезі, який привезли в Росію, частина збережених до наших днів Дарів. Це три золоті пластини з тонким філігранним орнаментом, до них на срібної нитки прикріплені намистини з суміші ладану і смирни. Дарунки часто виділяють пахощі, яке особливо посилюється, коли святиню виносять з монастирської ризниці на середину храму для поклоніння віруючих.

14 січня ковчег з реліквією відправлять в Санкт-Петербург, де він буде доступний для паломників в Новодівочому монастирі до 17 січня. Потім святиню доставлять в Будинок милосердя в Мінську (18-24 січня) і в Києво-Печерську лавру (25-30 січня).

Дари волхвів - одна з небагатьох святинь, пов'язаних із земним життям Христа, що збереглася до наших днів. За переказами, Божа Матір незадовго до свого Успіння передала їх двом благочестивим жінкам, своїм родичок. Згодом Дари виявилися в Візантії, а після завоювання Константинополя турками в 1453 році потрапили на Афон, куди їх доставила сербська царівна Марія.

Андрій Морозов

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация