Дарину Жукову звинуватили в расизмі - Wonderzine

Російське онлайн-видання про моду Buro 24/7 опублікувало інтерв'ю із засновницею «Гаража» і важливою фігурою в світі сучасного мистецтва Дариною Жуковою, яке не привернуло б стільки уваги, якби не додається до нього зйомка. На фотографії, зробленій виданням, Жукова сидить на кріслі, що представляє собою репліку роботи Аллена Джонса «Крісло» 1969 року. Робота в вигляді пов'язаної дівчата, що служить підпорою для сидіння, є висловлюванням про становище жінки і її матеріалізації в сучасній культурі. Більшість читачів видання і журналістів обурив той факт, що в зйомці Buro замість білої жінки використана темношкіра, - хоча ми не впевнені, що використання оригіналу якось виправило б ситуацію. Як зауважив у своєму фейсбуці сценарист і кінокритик Роман Волобуєв, «воно [крісло] не розраховане на те, щоб на ньому сиділи. Ну, або - можна сісти, але тоді ти автоматично перетворюєшся на частину твору (і не саму приємну) ». Втім, судячи із загального настрою фотографії, Даша Жукова і продюсери зйомки навряд чи мали на увазі усвідомлений акт взаємодії з кріслом як твором мистецтва.

Фото: Buro 24/7 Фото: Buro 24/7

Після одноголосного осуду з боку читачів, блогосфери та західної преси (Не промовчав навіть Cosmopolitan ), А також вимог видалити фотографію з сайту, знімок обрізали таким чином, щоб в кадрі залишилися лише ноги манекена. Неможливо не відзначити посилює ситуацію збіг, що матеріал був опублікований в день пам'яті Мартіна Лютера Кінга, який у всьому світі відзначають в третій понеділок січня.

На жаль, в даний момент Дарина Жукова недоступна для коментаря. Buro 24/7 відреагувало на скандал біографічною довідкою на своєму фейсбуці: «Дорогі читачі, скульптура, на якій сидить Дарина, - робота британського художника, одного з культових представників поп-арту, Аллена Джонса, що здобув славу серією скульптур Chair, Table and Hat Stand (1969), що представляють собою меблі у вигляді жіночих фігур. Основною темою його скульптур був еротизм і фетишизм. До 70-річчя художника музей Tate провів ретроспективу його робіт ». Ми попросили видання прокоментувати інцидент:

Редакція Buro 24/7 категорично проти ідей расизму, гноблення і приниження людей в якому б то не було вигляді Редакція Buro 24/7 категорично проти ідей расизму, гноблення і приниження людей в якому б то не було вигляді. Це крісло ми розглядаємо виключно в контексті мистецтва, і не більше того. Приносимо свої вибачення всім нашим читачам, яких образили опубліковані знімки.

UPD: Використане в фотосесії крісло виявилося не реплікою, а самостійним твором норвезького художника Бйорна Мелгорда - хоч і явним оммажем серії Джонса. Скандальний характер слави, раптово звалилася на художника після того, що сталося, спробувало нівелювати провідне британське видання The Guardian, опублікувавши текст про те, чому саме по собі крісло Мелгорда не є сексистським або расистським, і що значить ця робота. Дар'я Жукова також випустила офіційне пояснення того, що сталося: «Ця робота є сучасною версією відомих об'єктів британця Аллена Джонса і творчим втіленням відповіді художника на суперечки з приводу гендерних проблем і расової політики. Ми шкодуємо про використання цього твору для фотографії, оскільки воно виявилося "вирваним" з закладеного художником контексту, і ситуація ускладнилася тим, що публікація матеріалу збіглася зі всесвітньо важливим Днем Мартіна Лютера Кінга. Я абсолютно нетерпима до проявів расизму та приношу свої вибачення всім, кого образила ця фотографія. Журнал Garage відомий прихильністю принципам етнічного та гендерної рівності, і ми будемо продовжувати місію утвердження цих принципів, стимулюючи дебати щодо гострих питань ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация