Давай, до побачення, спасибі і прощай.

За роки російської агресії в Україні ми звикли стібатися моніторингову місію ОБСЄ в міру своїх сил і креативності. Ну і приводів, слід визнати, було більш ніж достатньо. Хоча в цілому, теж слід визнати, місія зіграла свою позитивну роль і принесла чимало користі.

Однак мавр зробив свою справу - мавр може йти. Настає пора для введення миротворців на Донбас. Тим більше в світлі недавнього скандалу зі слідами ФСБ в діяльності СММ ОБСЄ в Україні.

Не так давно в розпорядженні журналістів телепрограми FAKT німецького телеканалу ARD виявилася копія цифрового носія з внутрішніми звітами СММ ОБСЄ і міні-досьє на всіх членів місії. Німецькі журналісти припускають, що ці дані міг зливати ФСБ один з працівників місії.

В руки росіян потрапили звіти про роботу, листування першого заступника голови Спеціальної моніторингової місії Александера Хуга, детальні плани об'єктів ОБСЄ. Крім того, в їх розпорядженні тепер є відомості про працівників місії, рисах їх характеру, особливості та звички.

Розпочато внутрішнє розслідування, проте до цих пір відсутня інформація, як довго воно може тривати, до яких висновків прийдуть розслідувачі, якою буде реакція ОБСЄ для недопущення подібного в майбутньому. Хоча, здавалося б, висновок на поверхні: немає росіян - немає зливів.

Всі ці фактори на даному етапі об'єктивно знижують довіру до діяльності СММ ОБСЄ в Україні, хоча у деяких рівень цієї довіри вже давно пішов в негативну частину шкали.

Звичайно ж, Україна вдячна ОБСЄ за внесок у протидію російської агресії.

Багато сумлінні члени місії з ризиком для життя фіксують факти невиконання умов Мінських угод гібридної армією Путіна, порушення ними обумовлених перемир'я і використання заборонених видів озброєння.

Все це ретельне документування створює юридичні підстави для подальшого розгляду доказів злочинів РФ в міжнародних судах.

Однак, на жаль, інформація німецьких журналістів про те, що один з членів місії ОБСЄ може виявитися «кротом» ФСБ, не є поодиноким фактом у діяльності місії. У ЗМІ, в свідченнях очевидців, волонтерів, медиків і бійців міститься безліч фактів, з яких можна зробити висновок про явну ангажованість, необ'єктивності упередженості частини російських учасників місії.

Так що повторюся ще раз: ні Росії - немає проблем.

А так як Росія в СММ ОБСЄ все-таки щедро представлена, проблеми в наявності, то така ситуація не може не турбувати Україну.

«Ми точно впевнені, що всі росіяни в складі місії працюють на спецслужби. Я тільки одного не знаю - на одну спецслужбу або на все разом. Це, в тому числі, і прагнення зруйнувати місію зсередини », - це слова міністра закордонних справ України Павла Клімкіна на прес-конференції в Берліні 18 липня. І це не пусті слова.

Наприклад, достеменно відомо, що три роки тому росіянин Максим Удовиченко був співробітником місії ОБСЄ від Росії. Пізніше він зізнався, що служив в Головному розвідуправлінні Росії.

Примітно також, що з понад 600 спостерігачів в Україні на кінець минулого року майже 40 складали безпосередньо росіяни, а ще більше сотні були представниками країн, дружніх або умовно дружніх Росії:

  • 10 - Сербія,
  • 24 - Молдова,
  • 39 - Боснія і Герцеговина,
  • 24 - Македонія,
  • Болгарії - 30,
  • кілька представників з Білорусі, Киргизстану, Казахстану, Вірменії та Угорщини.

Цікаво також і те, що за останній час кількість представників США і країн ЄС зменшилася, а росіян і їх «друзів», навпаки, стало більше.

Чи не тому місія тривалий час в упор «не помічала» присутності російських військ в Україні? «Іхтамнет» - хвороба заразна в тісному колективі любителів Путіна.

Але не тільки до росіян є питання.

У лютому цього року координатор ОБСЄ Тоні Фріш провів таємну зустріч з радником президента Росії Владиславом Сурковим. При цьому він не повідомив ТКГ ні про сам факт зустрічі, ні про її результати.

За роки російської агресії в Україні ми звикли стібатися моніторингову місію ОБСЄ в міру своїх сил і креативності

координатор ОБСЄ Тоні Фріш

За інформацією координатора групи «Інформаційне опір», народного депутата Дмитра Тимчука, спеціальний представник глави місії ОБСЄ Мартін Сайдік в червні минулого року в складі Тристоронньої контактної групи по реалізації мирного плану на Сході України перебував інкогніто в секторі «М», де вів себе вкрай дивно і цікавився місцями розташування підрозділів ЗСУ в цьому районі, вільно спілкуючись російською мовою.

спеціальний представник глави місії ОБСЄ Мартін Сайдік

Тимчук пред'являє Мартіну Сайдік звинувачення в можливій співпраці з бойовиками.

Ще один цікавий персонаж - керівник донецького офісу ОБСЄ Ольга Скріповская є військовослужбовцем армії Молдови, любить георгіївську стрічку, має досвід служби військовим спостерігачем ООН в Ліберії і Кот-д'Івуарі. Чому б не висунути припущення, що леді є професійним розвідником?

Чому б не висунути припущення, що леді є професійним розвідником

керівник донецького офісу ОБСЄ Ольга Скріповская - військовослужбовець армії Молдови

А тепер від припущень до фактів, серед яких, зокрема, жорстка і безпідставна критика з боку ОБСЄ українських спецспецслужб:

  • запобігли замовленому вбивству російського журналіста і політемігранта Аркадія Бабченко ;
  • протидія Україні в боротьбі з російською пропагандою і проведення більш ніж дивною конференції ОБСЄ з питань свободи ЗМІ в Києві, на яку були запрошені представники російського пропагандистського каналу Russia Today,
  • постійний захист кремлівських пропагандистів.

Все це в сукупності викликає питання і підозри в можливості використання - свідомо чи неусвідомлено - механізмів ОБСЄ проти України в гібридної агресії Росії.

У своїх висновках місія все частіше ігнорує той факт, що обстріли ВСУ бойових позицій гібридної армії Росії здійснюються виключно у відповідь на порушення перемир'я і тільки з метою захисту життя військовослужбовців ЗСУ та цивільного населення в зоні зіткнення.

А взяття під контроль певних населених пунктів в «сірій зоні» має на меті захист цивільного населення і відновлення на цій території нормального життя і конституційного порядку, перерваних агресією РФ.

Заяви про «порушення режиму припинення вогню з обох сторін» є формально правильними, але при цьому не відображають реальності і послідовності подій.

Деякі порушення з боку бойовиків спостерігачі просто не «помічають» і не вказують в рапортах, деякі території і закриті райони патрулі просто ігнорують під час моніторингу ситуації.

А іноді навіть обіймаються і ручкаються з російськими найманцями і терористами, віддають їм честь і називають окуповані території Донбасу - «республіками».

На противагу такій позиції грає в об'єктивність ОБСЄ, США неодноразово і публічно заявляли про те, що українські військові мають повне право відкривати вогонь на власній території для захисту її від іноземних військових.

І чим більше СММ ОБСЄ втрачає можливість контролю окупованих територій на Донбасі, тим завзятіше пручаються лаптеногіе розміщення там миротворців ООН і навіть пропонують роздати зброю місії ОБСЄ.

Підсумовуємо.

Єдиною можливістю для реальної деескалації ситуації на Донбасі є ініціативи Президента Порошенко з розміщення миротворчої місії ООН на всій окупованій території і на державному кордоні України.

СММ ОБСЄ - давай, до побачення, спасибі і прощай.

Миротворча місія ООН - welcome to Ukraine.

За традицією - Carthago delenda est.

Ми переможемо.

Далі буде, шануймося

Олена Монові

Чи не тому місія тривалий час в упор «не помічала» присутності російських військ в Україні?
Чому б не висунути припущення, що леді є професійним розвідником?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация