ДАВНІЙ КИТАЙ

Стародавній Китай - одна з найважливіших цивілізацій Стародавнього світу.
Виникнення найдавнішої китайської цивілізації схоже на Стародавній Єгипет, Шумер і Давню Індію. Велика ріка Хуанхе приносить з гір плодоносні частинки легких грунтів - лесу. У долині Хуанхе (по-китайськи - «Жовта річка») і зародилася цивілізація. Перше царство виникло в 2 тисячолітті до нашої ери і називалося Шан або Інь. Археологи розкопали столицю цього царства Великий Місто Шан і гробниці шанских царів - ванів. Вана ховали в глибокому (до 10 м) котловані, в який вели сходи.
У могилу ставили великі бронзові судини, клали прикраси з золота, нефриту і яшми. Обов'язком вана було управління країною і польовими роботами, масові полювання, виконання важливих релігійних обрядів, які полягали в принесення жертв духам предків, військове керівництво, верховний суд. Особистість вана вважалася недоторканною і священною.
В 1122 до нашої ери (або ще через сто років) войовниче плем'я Чжоу на чолі з У-Ваном завдало поразки шанцам і встановила своє верховенство, а більшу частину населення країни Шан-Інь звернув в рабство. У 8 столітті до нашої ери держава Чжоу розпалася під ударами кочівників; тепер на головну роль висувається то одне, то інше царство, з яких найбільш великим державою було царство Цзінь (7-5 ​​століття до нашої ери). З розпадом держави Цзінь почався період Чжаньго ( «Воюючих царств»), коли Китай був розділений на два десятка невеликих ворогуючих між собою князівств, погано підкорялися чжоускому вану.
6-5 століття до нашої ери - час появи перших філософських вчень стародавнього Китаю. У 6 столітті до нашої ери жив мудрець Конфуцій, особливо шанований китайцями всіх наступних століть. Його вчення про «благородному людині», про повагу до старших, про скромність, про важливість освіти, про ставлення до правителя як главі сім'ї надовго стали в Китаї ідеалом взаємовідносин між людьми - і в сім'ї, і в державі.
У 221 році до нашої ери правитель Цинь Ін Чжен об'єднав великі території в єдину імперію і прийняв титул Цинь Шихуанді, що означає «Перший імператор династії Цинь».
Цинь Шихуанді жорстоко придушував будь-який опір, застосовуючи найстрашніші види страти. Якщо людина порушувала закон, то покарання піддавалася і вся його родина: родичів засудженого перетворювали на рабів, яких використовували на важких будівельних роботах.
Встановивши свою повну владу в імперії, Цинь Шихуанді почав війну з кочівниками-гунами, що нападали з півночі на його межі.
Свою перемогу він вирішив назавжди закріпити будівництвом потужної прикордонної стіни, що отримала назву Великої Китайської стіни.
З падінням династії Цинь до влади прийшов один з вождів війни селянин Лю Бан. Лю Бан знизив податки і скасував найбільш жорстокі закони, введені в Китаї імператором Цинь Шихуанді. Лю Бан, якому наслідували 11 його нащадків, став засновником Ханьської династії. В епоху Хань сформувалися головні риси Китайського держави, які і були притаманні йому до початку 20 століття.
У Стародавньому Китаї були закладені початку китайської цивілізації і її культури - науки, літератури, мистецтва.
Справляння податків з великої країни вимагало від чиновників Хань знань в геометрії та арифметики. Для навчання основам математики використовували спеціальні підручники і збірники завдань. Давньокитайські астрономи точно вирахували тривалість сонячного року і склали досконалий календар; їм були відомі сотні сузір'їв і зірок, вони вираховували періоди обертання планет.
Загибель Хань була пов'язана з повстанням «жовтих пов'язок», яке охопило країну в 184 році. Хоча повстання було жорстоко придушене, воно завдало важкого удару по країні. У 220 році династія Хань впала, а на її території утворилося декілька незалежних держав. Ця подія зазвичай вважається кінцем періоду давнини в китайській історії.
Всі розділи сайту

Увага! Інформація, розміщена на ресурсі, є дійсною на дату опублікування. Рекомендуємо Вам уточнювати отримані дані в зв'язку зі змінами, що відбуваються в законодавстві РФ.

Рекомендуємо Вам уточнювати отримані дані в зв'язку зі змінами, що відбуваються в законодавстві РФ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация