«Давно пора на цвяхи віддати»: «Булгарії» розрізали на металобрухт

4.03.2016

За судно, через якого загинули 122 людини, власник Камського річкового пароплавства Михайло Антонов зможе виручити до 4,5 млн. Рублів

Під ніж пішов теплохід «Булгарія», який затонув у 2011 році. Судноплавна компанія «Камський річкове пароплавство», дочекавшись закінчення судового слідства, де 700-тонний теплохід був головним речовим доказом, утилізує «пам'ятник людської недбалості», відстій якого в затоні весь цей час коштував чималих грошей. Найбільше раді жителі Камського Гирла: «вічна стоянка» судна-примари, про який в окрузі ходили похмурі легенди, манила мародерів і любителів гострих відчуттів.

У Куйбишевському затоні біля Камського Гирла днями завершили розбирання по частинах затонулого в липні 2011 року теплохода «Булгарія»   © Максим Богодвід, РІА «Новости» У Куйбишевському затоні біля Камського Гирла днями завершили розбирання по частинах затонулого в липні 2011 року теплохода «Булгарія»
© Максим Богодвід, РІА «Новости»

«ДАВНО ПОРА НА ГВОЗДИ ПУСТИТИ, ЩОБ ОЧІ НЕ мозолі ...»

У Куйбишевському затоні біля Камського Гирла днями завершили розбирання по частинах затонулого в липні 2011 року теплохода «Булгарія», повідомили користувачі одного з казанських паблік, приклавши фото. Власники судна ще після його підйому з дна Куйбишевського водосховища планували пустити дизель-електрохід 1955 року випуску на утилізацію. Відновленню вона не підлягала, та й підніматися на його борт після трагедії навряд чи хто-небудь став би. Але тоді пустити «Булгарії» на металобрухт заборонили слідчі. Теплохід став головним речовим доказом у кримінальній справі за фактом загибелі 122 пасажирів і членів команди судна. Адвокати підсудних навіть зверталися до судді з проханням провести виїзне засідання з слідчим експериментом біля теплохода. Подробиці - в спецпроекті газети «БІЗНЕС Online» «Загибель« Булгарії » .

Володіє судном Камское річкове пароплавство. У компанії, проте, дізналися про початок робіт з розбору речового доказу з повідомлень преси та соцмереж. «Після того як суд прийняв рішення про повернення теплохода, коли були завершені всі стадії судочинства, ми уклали договір на утилізацію з компанією, яка цим займається, - повідомили« БІЗНЕС Online »в приймальні судноплавної компанії« Камський річкове пароплавство ». - Рішення про утилізацію приймала компанія як власник. До цього моменту судно було речовим доказом і не підлягало розбору. Відстій судна в затоні обходився недешево, інакше б його розтягнули, мародерів теж вистачає. Чотири з половиною роки воно там знаходилося, суми витрат я назвати не можу ».

У компанії не стали називати фірму, яка займалася утилізацією судна вагою в 700 т, і суму, яку планують виручити за його розбирання. Але якщо орієнтуватися на середню вартість, по якій в даний час на ринку приймають металобрухт, то можна прикинути, що максимум мова йде приблизно про 4,5 млн. Рублів (якщо мова йде тільки про чорному металі) за вирахуванням витрат на саму утилізацію і транспортування . На заводі, в затоні якого стоїть «Булгарія», трубку не взяли. Але восени минулого року директор ЗАТ «Ремонтна база флоту ім. Куйбишева »Наіль Вазихов заявляв, що компанія зазнала збитків в 6 млн. Рублів від простою затонулого теплохода в єдиному доці бази.

Цікаво, що частина родичів виступала за те, щоб зберегти судно як «пам'ятник людської недбалості». Однак жителі Камського Гирла, судячи з повідомлень в соцмережах, позитивно поставилися до розбору теплохода, так як останні чотири роки затон, куди відбуксирували «Булгарії», користувався нездоровим інтересом у шукачів гострих відчуттів. Начитавшись різних ЗМІ, які писали про таємничі звуки, що видаються теплоходом, вони ночами пробиралися на судно і не гребували займатися мародерством, витягуючи цінні предмети і метали, влаштовуючи моторошні фотосесії. Після цього біля «Булгарії» довелося поставити будку з охоронцем.

«Давно пора цей теплохід на цвяхи віддати, щоб очі не муляв, - з почуттям заявив в бесіді з кореспондентом« БІЗНЕС Online »колишній радист теплохода Рінат Габідінов. - Хочеться забути і не згадувати про цю «Булгарії» ніколи в житті ».

Відомо, що теплохід і після трагедії переслідували невдачі. При транспортуванні в плавучому доці судно зірвалося з кранів і звалилося з триметрової висоти. У підсумку в декількох місцях був пробитий корпус судна і пошкоджений сам «плавучий гараж». Цікаво, що «Булгарія» звалилася під кутом на той самий багатостраждальний правий борт, де передбачалося знайти пробоїну. Випадково це вийшло чи ні - на це питання тепер уже складно знайти відповідь.

ЯК ВЛАСНИК «Булгарія» Нагадали про себе в Пермі

Самі власники повністю уникли якої б то не було відповідальності за трагедію, що сталася і, більш того, виступили в суді в якості потерпілої сторони. Відомо, що фактичним власником теплохода є Михайло Антонов, голова ради директорів ВАТ «Судноплавна компанія« Камський річкове пароплавство ». Компанія Antonov Group-FZE, зареєстрована в Арабських Еміратах, стала власником 52,25% акцій ВАТ «Судноплавна компанія« Камський річкове пароплавство »(КРП) у вересні 2009 року. Ще 32,13% акцій належить Росимуществу. Після трагедії ЗМІ повідомили про його таємниче зникнення - тоді з'явилася інформація, що бізнесмен виїхав на ПМЖ до Іспанії. Про цю версію повідомляв директор ЗАТ «Ремонтна база флоту ім. Куйбишева »Наіль Вазихов.

У 2012 році Антонов інкогніто повернувся в Росію. Про це «БІЗНЕС Online» розповіли пермські журналісти з посиланням на учасників ринку річкових перевезень. Але слідчі не стали його допитувати в рамках справи про катастрофу теплохода, заявивши, що до Антонову питань не мають. У підсумку за свого шефа в суді в якості свідка і потерпілого віддувався Валерій Незнакін, до 30 травня 2013 року працював генеральним директором КРП.

«Мене звільнив голова ради директорів, і« золотого парашута »я не отримав. Зі мною до сих пір так і не розрахувалися. Ми не зійшлися з паном Антоновим по баченню подальшої роботи двох теплоходів в Санкт-Петербурзі », - пояснив Незнакін, відповідаючи на питання судді про причини відходу. Він розповів в суді про історію передачі теплохода казанської підприємниці Світлані Інякіной. За його словами, в 2003 році КРП з економічних причин відмовилося від використання теплохода, і кілька років в законсервованому вигляді він стояв в доці. У 2006 році він пройшов доковий ремонт, і в 2007 році його знову спустили на воду - з'явився новий орендар.

Рада директорів знав про стан судна і оцінював його технічний стан як справний, а естетичне - на три. На його думку, основна причина загибелі теплохода - неправильні дії екіпажу і незадраенние ілюмінатори. Крім того, судно мала застрахувати Інякіна за договором суборенди, але, судячи з усього, зробити це так і не вдалося.

Останній судовий процес у справі "Булгарії" відбувся 2 квітня минулого року. Зараз відбувають покарання власниця компанії-орендаря Інякіна - її засудили до 9,5 років в колонії. Старшого експерта Камського філії Росречрегістра Якова Івашова засудили до 5,5 років ув'язнення. Начальник казанського відділу Ространснагляду Ірек Тімергазеев отримав 6 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Владислав Семенов - головний державний інспектор казанського відділу Ространснагляду, отримав покарання у вигляді 5 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Вижив у катастрофі старпом капітана «Булгарії» Раміль Хаметов отримав покарання у вигляді 6,5 років колонії загального режиму.

Двопалубний дизель-електрохід «Булгарія», побудований в 1955 році в Чехословаччині, затонув 10 липня 2011 року під час грози в Куйбишевському водосховищі в Татарстані в 3 км від берега. На судні в момент аварії перебувала 201 особа. Загинули 122 людини, врятувалися 79. Крах «Булгарії» стало найбільшою катастрофою річкового транспорту в сучасній історії Росії.

На лаві підсудних у справі загибелі судна виявилися гендиректор «АргоРечТур» (компанія-орендар теплохода «Булгарія») Світлана Інякіна, старший експерт Камського філії Російського річкового регістра Яків Івашов, начальник казанського лінійного відділу волзького управління Держморрічнагляду Ространснагляду Ірек Тімергазіев, колишній головний держінспектор того ж відділу Владислав Семенов і старший помічник капітана «Булгарії» Раміль Хаметов.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация